تاثیر مثبت بر فرهنگ سازمانی

۱۱

فرهنگ سازمانی، در واقع راهنمایی برای تعامل شما و همکارانتان و شیوه‌ی انجام کارها است. به دلیل اهمیت زیاد این موضوع، همواره افکار تیم منابع انسانی متوجه نحوه‌ی اینجاد و حفظ فرهنگ سازمانی سالم بوده است. یک فرهنگ سازمانی قوی، در کوتاه مدت موجب افزایش انگیزه کارکنان می‌شود و در بلند مدت به آنها کمک می‌کند تا مهارت‌های نرم (ارتباطی، کارتیمی و …) خود را توسعه دهند.

در زیر چند راهکار برای ایجاد تاثیر مثبت بر فرهنگ سازمان ذکر شده است:

۱- از تیم منابع انسانی حمایت کنید

ایمیل‌های آن‌ها را بخوانید و کارهایی که از شما خواسته شده (همچون شرکت در رویدادها و دنبال کردن پروتکل‌های ارتباطی جدید) را انجام دهید. این حداقل کاری است که می‌توانید در این راستا انجام دهید.

از تیم منابع انسانی حمایت کنید

۲- تلاش کنید دلایل تغییرات را بفهمید

وقتی یک سازمان تصمیم می‌گیرد فرهنگ خود را تغییر دهد، استراتژی جدید ممکن است نسبت به فرهنگ فعلی عجیب به نظر آید. سعی کنید آنچه در پس این تغییر است را بفهمید این کار به شما کمک می‌کند تا راحت‌تر با فرهنگ جدید هماهنگ شوید و از آن حمایت کنید.

۳- از اهداف شرکت حمایت کنید

چندان غیرمعمول نیست که شغلی را صرفا به دلیل حقوقش بپذیرید. قرار نیست همه‌ی افراد دارای زندگی کاری رویایی باشند، و بسیاری نیز بدون داشتن اشتیاق باز هم کارشان را عالی انجام می‌دهند. هنگامی‌که ۸۹ درصد کارمندان یا به دنبال کار جدید هستند و یا از موقعیت‌های بهتر استقبال می‌کنند، احتمال اینکه بیشتر همکارانتان در حالیکه وظایف شغلی‌شان را به خوبی انجام می‌دهند نیم‌نگاهی هم به موقعیت‌های دیگر داشته باشند زیاد است.

این مقاله رو بخونید:  از کجا بدانید فرهنگ سازمانی شرکتی مناسب شماست؟

با این حال هر چه در شغلتان پیشرفت کنید و در شرکت به جایگاه تثبیت‌ شده‌تری برسید، باید تعهدتان نسبت به کاری که انجام می‌دهید نیز افزایش یابد. با ماموریت شرکت همراه شدن ممکن است تغییری در میزان شایستگی و صلاحیت شما ایجاد نکند، اما موجب می‌شود راحت‌تر از تغییراتی که در راستای ماموریت شرکت‌اند حمایت کنید و در نظر رهبران شرکت به‌عنوان فردی حرفه‌ای و متعهد جلوه کنید.

 

منبع : گلسدور

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین شرکت‌های به‌روز شده

سالپا

سالپا | SALPA

این مقاله رو بخونید:  لباس مناسب برای مصاحبه شغلی