اشتباهات کارفرما در شبکه های اجتماعی

۱۳

برندینگ کارفرما (تلاش‌هایی که کارفرما برای جذب کارجویان بیشتر می‌کند) یکی از نیازهای اساسی دنیای امروز کسب‌وکار است. برندینگ کارفرما مزایای بسیاری دارد؛ از جمله رضایت، احساس تعلق‌خاطر بیشتر کارمندان و جذب افراد با استعداد. برندینگ کارفرما به عنوان یک روند پیشرو در سال ۲۰۱۶ شناخته شده است. براساس گزارش روندهای جهانی استخدام لینکدین، ۵۹ درصد از ۳۸۹۴ فرد پاسخگو به نظرسنجی این شرکت بیان کردند که قصد دارند در سال جدید بیش از سال قبل بر برندینگ کارفرمای خود سرمایه‌گذاری کنند. با افزایش آگاهی مدیران نسبت به اهمیت برندینگ کارفرما، شرکت‌های بیشتری به سمت رسانه‌های اجتماعی روی آورده‌اند. این کار امری حیاتی است؛ زیرا می‌توانند با همکاران خود در تماس باشند، علاوه بر آن اکثریت کارجویان (۳۵ درصد) نیز برای پیدا کردن کارفرمای بالقوه خود از رسانه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند.
در این مقاله ۴ اشتباه رایجی که شرکت‌ها در رسانه‌های اجتماعی مرتکب می‌شوند آورده شده است.

۱- تعداد پست‌ها کم و با فاصله زمانی زیاد

پیامی که کارجوها در این حالت از شما دریافت می‌کنند: «ما انقدر مشغله داریم که فرصت انجام کارهای جالب را نداریم.»
اگر صفحه شبکه‌های اجتماعی شرکتتان مثل یک بیابان بی آب و علف باشد، کارجویان برداشت خوبی از شرکت شما نخواهند داشت. ممکن است فکر کنند آنقدر تازه‌کارید که نمی‌توانید در شبکه‌های اجتماعی حضوری پر رنگ داشته باشد. یا بدتر از آن، انقدر مشغله‌های کاری‌تان زیاد است که هیچ وقت زمان شادی را در شرکت سپری نمی‌کنید و در نتیجه آن‌ها در شبکه‌های اجتماعی منتشر نمی‌کنید.
کارجوها به صفحات شرکت‌ها در رسانه‌های اجتماعی رجوع می‌کنند تا درباره برند کارفرمای آن‌ها اطلاعاتی کسب کنند. پس این صفحات باید پر از اطلاعات و اخبار این صنعت، فرهنگ سازمانی، عکس، ویدئو و مهم‌تر از همه مکالمات شرکت با افرادی که صفحه شرکت را دنبال می‌کنند، باشد.

این مقاله رو بخونید:  امیر وهوشی مدیرعامل شرکت رهنما

۲- پست‌ها شامل مطالب غیر مرتبط هستند

پیامی که کارجوها در این حالت از شما دریافت می‌کنند:«ما تسلط کمی بر صنعت و حوزه فعالیت خود داریم»
کارجویان دوست دارند برای شرکتی کار کنند که در نهایت بتوانند همه جوره از آن حمایت کنند و شرکتی که در شبکه‌های اجتماعی، تسلط خود بر صنعت مربوطه را نشان ندهد جزو انتخاب‌های آن‌ها نیست. به اشتراک گذاشتن ویدئوهای جالب از کارمندان شرکت اصلا آسیب زننده نیست اما باید بدانید که در کنار این‌ها، پست‌های صفحات مجازی یک شرکت باید به صنعتی که در آن کار می‌کند نیز ارتباط داشته باشد. در این حالت است که کارجویان، تسلط و اشتیاق شرکت درمورد صنعت مربوطه‌ را درک می‌کنند.

۳- وجود نظرات بد در مورد شرکت که توسط کارمندان سابق نوشته شده‌اند

تفکری که کارجوها در این حالت دارند:«اگر این افراد در این شرکت خوشحال نبودند، پس امکان خوشحال بودن در این شرکت برای من هم وجود ندارد.»
متاسفانه ۳۸ درصد افرادی که از شرکت شما اخراج شده‌اند به نوشتن نقطه‌نظرات منفی درباره شما می‌پردازند. هر چند نوشته شدن این نقطه‌نظرات خارج از کنترل شماست اما نحوه برخورد با آن‌ها را می‌توانید مدیریت کنید. سعی کنید به نظرات منفی هر چه سریعتر پاسخ دهید. از جملات کلیشه‌ای استفاده نکنید و کاری فراتر از یک عذرخواهی انجام دهید. یک راه حل مناسب به آن‌ها پیشنهاد دهید. از این فرصت استفاده کنید و به کارجویان نشان دهید چگونه به کارمندان سابق، فعلی و آینده خود متعهد هستید.

۴- تعامل کم با دنبال‌کنندگان شبکه‌های اجتماعی‌تان

تفکری که کارجوها در این حالت دارند:«این شرکت حتی به تعامل با افرادی که صفحه‌اش را دنبال می‌کنند نیز اهمیت نمی‌دهد.»
شبکه‌های اجتماعی به افراد این فرصت را می‌دهند تا با دیگران صحبت کنند و با آن‌ها ارتباط برقرار کنند. شرکت‌هایی که در صفحات اجتماعی با دنبال‌کنندگان خود ارتباط برقرار نمی‌کنند نمی‌توانند از این روش تاثیر مثبتی بر برندینگ کارفرمای خود بگذارند. پس با فالوورهای صفحه‌های اجتماعی شرکت، در مورد روندهای اخیر صنعت خود، اخبار مربوطه و اتفاقات شرکت صحبت کنید.

این مقاله رو بخونید:  شرکت ایربی‌اندبی چطور جایی است؟ (برند کارفرما)

 

منبع: Entrepreneur

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین شرکت‌های به‌روز شده

سالپا

سالپا | SALPA

این مقاله رو بخونید:  سوالات مصاحبه استخدامی