شرکت‌های زیرمجموعه مپنا

شرکت‌های زیرمجموعه مپنا

شرکت مپنا یک بنگاه اقتصادی ایرانی است که در زمینه پروژه‌های نیروگاهی فعالیت می‌کند. مپنا مخفف «مدیریت پروژه‌های نیروگاهی ایران» است. این گروه شامل 41 شرکت زیرمجموعه می‌شود که در زمینه‌های متنوعی همچون توسعه و ساخت نیروگاه‌های حرارتی، اجرای پروژه‌هاى نفت و گاز و همچنین حمل و نقل ریلى فعالیت می‌کنند.

شرکت‌های زیر مجموعه مپنا :

 

مپنا ریلی

۱. مپنا ریلی

“شرکت احداث و توسعه ریلی مپنا” در سال 1387 تاسیس شد. از جمله فعالیت‌های این شرکت شامل مهندسی، طراحی و تامین قطعات، احداث و ارائه خدمات تعمیر و نگهداری برای خطوط مترو و راه‌آهن، برقی‌سازی خطوط و تأمین تجهیزات موردنیاز است.
عباس علی‌آبادی، مدیرعامل مپنا با اشاره به اینکه ورود شرکت مپنا به صنعت حمل و نقل ریلی، با هدف توسعه زیرساختی و فراگیر این صنعت در ایران صورت پذیرفته، می گوید: یکی از مهم ترین کارهای صورت گرفته در صنعت حمل و نقل، احداث کارخانه ساخت لکوموتیو مپنا است.

تلفن شرکت مپنا ریلی :۲۴۷۱۴۰۶۳
وب سایت شرکت مپنا ریلی : mapnamrc.com
آدرس شرکت مپنا ریلی : تهران – بلوار میرداماد – خیابان نفت شمالی- کوچه ششم پلاک ۱۱
مدیرعامل شرکت مپنا ریلی : احمد خدایی

 

شرکت مپنا لوکوموتیو

۲. مپنا لوکوموتیو

شرکت مهندسی و ساخت لکوموتیو مپنا تنها واحد تولیدی بخش حمل و نقل ریلی شرکت مپنا است. این واحد همانطور که از نامش پیداست، تولید انواع لوکوموتیو و واگن را بر عهده دارد اما تنوع وظایف آن بسیار بالا بوده و فقط محدود به ساخت نمی‌‌شود. بلکه کارهایی همچون طراحی، مهندسی و ساخت انواع لکوموتیو دیزل‌الکتریک، برقی و مانوری؛ انواع واگن‌های مترو، انواع واگن‌های خودکششی مسافری انواع واگن‌های مسافری و مولد برق در این شرکت انجام می‌شود.
تلفن :۶۱۸۶۹۹۹-۰۲۶۳
وب سایت مپنا لوکوموتیو : mapnalocomotive.com
آدرس شرکت مپنا لوکوموتیو : کرج- بعد از پل فردیس – میدان استاندارد- بسمت مشکین دشت- بعد از تجهیزات راهها
مدیر عامل شرکت مپنا لوکوموتیو : آقای حسین قماشی

مپنا توگا

۳. مپنا توگا

شرکت مهندسی و ساخت توربین مپنا توگا نیز یکی از زیرمجموعه‌های اصلی گروه مپنا است که در زمینه تولید توربین و تجهیزات جانبی مربوط به آن فعالیت می‌کند. این شرکت در سال 1378 در فردیس کرج آغاز به کار کرده و از آن زمان پروژه‌های بزرگ و موفقی را به سرانجام رسانده است و امروزه تلاش می‌کند تا با كارایی و هزینه مناسب، همراه با پشتیبانی فنی برتر، به عنوان یك تأمین‌كننده قابل اعتماد در صنایع نیروگاهی و نفت و گاز شناخته شود.
تلفن :(021)22908581-3
وب سایت مپنا توگا : mapnaturbine.com
آدرس شرکت مپنا توگا : کارخانه: کرج، کیلومتر ٧ جاده ملارد، بلوار مپنا ضلع شمالی نیروگاه منتظر قائم
مدیرعامل شرکت مپنا توگا : دكتر مجید بهمنی

مپنا پارس

۴. مپنا پارس

شركت مهندسی و ساخت ژنراتور مپنا (پارس) از سال 1377 با هدف ساخت و تولید انواع ژنراتورهای نیروگاه‌های حرارتی ، آبی و باس‌داکت‌های نیروگاه، فعالیت خود را آغاز کرده و طی این مدت توانسته است با همکاری تولیدکنندگان بین‌المللی این صنعت محصولات خود را به کشورهای چون سوریه، عراق و تاجیکستان صادر نماید.
ژنراتور مپنا (پارس) هم اكنون به عنوان طراح و تولیدکننده ژنراتورها نیروگاهی آبی، حرارتی و انواع باس‌داکت‌، توربین بادی مگاواتی، ژنراتورهای صنعتی، تركشن موتور و الکتروموتور در تکمیل زنجیره ساخت نیروگاه، لکوموتیو، تجهیزات صنایع نفت و گاز ایفای نقش می‌کند.
تلفن :2315۱۸۵۰ – 02636197000
دورنگار :۲۲۹۰۸۶۶۱
وب سایت: mapnagenerator.com
آدرس : تهران، بلوار میرداماد، نبش خیابان کجور، پلاک 231 کد پستی:1918953651
مدیرعامل : دکتر حمید مهتدی

مپنا مکو

5. مپنا مکو

شرکت مهندسی و ساخت برق و کنترل مپنا (مکو) مردادماه سال 1383 تاسیس شد. در ابتدا هدف از تاسیس این شرکت برآورده کردن نیازهای شرکت مپنا در صنایع نیروگاهی و در حوزه‌های برق، کنترل، حفاظت و ابزار دقیق بوده است. اما فعالیت‌های خود را به حوزه‌های نفت، گاز، پتروشیمی و پالایشگاه‌ها، و حمل و نقل ریلی توسعه داد.
از جمله دستاوردهای این شرکت می‌توان به طراحی، تولید، تست، نصب و راه‌اندازی بیش از 150 واحد سیستم برق، کنترل، حفاظت و تحریک نیروگاه‌های گازی، سیکل ترکیبی و بخار در داخل و خارج از کشور اشاره کرد.

تلفن :۶۶۳۸۱۲-۰۲۶۳ – ۶۶۳۸۱۱-۰۲۶۳
دورنگار :۶۶۳۸۰۲۰-۰۲۶۳
وب سایت: mapnaec.com
آدرس : کرج- کیلومتر ۶جاده ملارد-بلوار مپنا-کدپستی ۳۱۵۳۶۹۵۷۴۱
مدیرعامل : محمدحسین رفان

توسعه نفت و گاز مپنا

۶. توسعه نفت و گاز مپنا

شرکت توسعۀ نفت و گاز مپنا در سال 1387 شروع به کار کرد. از جمله فعالیت‌های این شرکت شامل اجرای طرح‌های توسعۀ میادین نفت و گاز( اعم از اکتشاف، حفاری، تامین تجهیزات روزمینی و انتقال محصولات به مبادی موردنظر)، احداث پالایشگاه‌های نفت و گاز و تأسیسات صنعتی زیرمجموعه است.
همچنین شرکت توسعه نفت و گاز مپنا در احداث، راهبری و تولید نفت و گاز نیز سرمایه‌گذاری مستقیم می‌کند و تاکنون پروژه‌های کلانی را در حوزه نفت و گاز و احداث پالایشگاه اجرا کرده است.
نشانی: تهران، بلوارمیرداماد، نبش خیابان کجور، شماره ۲۳۱
کد پستی: ۱۹۱۸۹۵۳۶۵۱
تلفن: ۲۳۱۵۱۰۰۱ – ۲۳۱۵۱۰۰۲

مپنا پرتو

 

۷. مپنا پرتو

شرکت مهندسی و ساخت پره ‌توربین مپنا (پرتو) با هدف تولید قطعات داغ توربین‌های گازی برای مصارف نیروگاهی و صنعتی در آبان‌ماه 1379 تاسیس شد این شرکت تمامی فرآیندهای موردنیاز برای ساخت قطعات داغ همچون ریخته‌گری، ماشین‌کاری و پوشش را داراست و از جمله شرکت‌های پیشرو در خاورمیانه محسوب می‌شود.
در سایت شرکت، ماموریت شرکت پرتو مهندسی، ساخت و تأمین قطعات داغ توربین‌های گازی و محصولات مشابه با بهره‌گیری از منابع و فن‌آوری‌های نوین برای مشتریان حوزۀ نیرو و نفت ‌و گاز در بازارهای داخلی و بین‌‌الملل ذکر شده است.
تلفن :۰۲۱۸۱۹۸۱۸۳۰ – ۰۲۶۳۶۱۹۲۰۰۰
وب سایت: mapnablade.com
آدرس : کرج- کیلومتر 7جاده ملارد-بلوار مپنا-کدپستی 3167643685

مپنا سپاهان

 

۸. مپنا سپاهان

“شركت مهندسی و ساخت تجهیزات سپاهان مپنا از جمله شرکت‌هایی است که توسط گروه مپنا خریداری شده است. این شرکت از سال 1375 کار خود را با ساخت مخازن تحت فشار و مدبل‌های حرارتی و … آغاز کرد و پس از 10 سال فعالیت توسط گروه مپنا خریداری شد از آن زمان فعالیت اصلی شرکت مپنا سپاهان در حوزه ساخت تجهیزات نیروگاهی است.

هم اکنون بیشتر محصولات تولیدی شرکت مپنا سپاهان شامل تجهیزات مکانیکی وبسیاری از قطعات سنگین مورد استفاده در نیروگاه‌های گاز، بخار، سیکل ترکیبی و بادی است.
تلفن :4-23154563-021
وب سایت: mapnasts.ir
آدرس : دفترتهران: خیابان ظفر، خیابان فرید افشار، کوچه آرش شرقی ،پلاک 46

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.