زندگینامه نازنین دانشور

زندگینامه نازنین  دانشور

زندگینامه نازنین دانشور

تخفیفان را خیلی‌ها می‌شناسند؛ پلتفرمی برای ارزان‌تر خریدن کالاها و خدمات که سهم زیادی از بازار را به خود اختصاص داده و توانسته در مدت کوتاهی برند معتبری ایجاد کند. اما به جز آدم‌هایی که در اکوسیستم استارتاپی ایران فعال‌اند، شاید بقیه با مدیرعامل و بنیانگذار تخفیفان آشنا نباشند. شاید هم افراد زیادی بعد از شنیدن خبر انتخاب نازنین دانشور، به‌عنوان برترین جوان کارآفرین آسیا و اقیانوسیه، برای آشنایی بیشتر با این مدیر جوان کنجکاو شده‌اند. اگر دوست دارید ادامه این مطلب را بخوانید، احتمالاً شما هم می‌خواهید درباره کارآفرین جوان و نمونه ایرانی بیشتر بدانید.

بیوگرافی نازنین دانشور

نازنین دانشور ، متولد سال 1362 در تهران و دانشجوی کارشناسی ارشد رشته IT در دانشگاه امیرکبیر تهران است. بعد از اینکه با مدرک کارشناسی از دانشگاه فارغ‌التحصیل شد، در یک مؤسسه کنکور شروع به تدریس کرد اما علاقه‌اش به برنامه‌نویسی باعث شد کارمند شرکت «آتیه داده پرداز» شود و در آنجا به عنوان یک برنامه‌نویس تازه‌کار به فعالیت بپردازد.

یکی از اتفاقات خوبی که در مدت کارمندی نازنین دانشور در این شرکت برایش رخ داد این بود که از طرف شرکت برای گذراندن یک دوره یک ساله برنامه‌نویسی به انگلستان فرستاده شد. عملکرد او در این مدت آنقدر درخشان بود که در سن بیست و پنج سالگی به عنوان مدیر ارشد پروژه انتخاب شد.

حاصل این سفر یک ساله، آشنایی با اکوسیستم استارتاپی فعال در اروپا بود که فکر راه‌اندازی کسب‌وکاری آنلاین را در ذهن نازنین دانشور به وجود آورد. او در سال 1388 یک سوپر مارکت آنلاین به نام «میدونک» راه‌اندازی کرد که موردتوجه افراد زیادی قرار گرفت. اما تجربه کم، نداشتن برنامه‌ریزی و آشنا نبودن به مسائل لجیستیک در تهران باعث شد این پروژه به شکست منجر شود. نازنین دانشور بعد از این تجربه دست از تلاش برنداشت و حاصل تجربه‌هایش را به سوی مسیر جدیدی به نام تخفیفان هدایت کرد.

سخنرانی نازنین دانشور

تخفیفان کجاست؟

تجربه سوپرمارکت آنلاین میدونک به نازنین دانشور نشان داد تنها داشتن دانش برنامه‌نویسی برای شروع کسب‌وکار کافی نیست و او باید دانش مدیریتی هم کسب کند. مدتی بعد از این پروژه، او دوباره با یک شرکت آلمانی همکاری کرد و مشغول به برنامه‌نویسی شد. کار این شرکت چیزی به شبیه کار تخفیفان بود و دانشور را به این فکر انداخت که چنین شرکتی را در ایران راه‌اندازی کند.

در نتیجه در مردادماه سال 90 نازنین دانشور و . تخفیفان از ترکیب دو کلمه تخفیف و آن (on، به معنای روشن) گرفته شده است. نازنین دانشور درباره تخفیفان اینطور می‌گوید: «تخفیفان بستری است برای ارائه انواع خدمات و محصولات مورد استفاده در زندگی روزمره، از رستوران‌ها و مراکز تفریحی گرفته تا انواع محصولات و سفر. تخفیفان تمامی این خدمات را با بالاترین میزان تخفیف و با استفاده از قدرت خرید گروهی ارائه می‌دهد. مشتریان تخفیفان با استفاده از وب‌سایت و یا روی گوشی موبایل خود بهترین پیشنهادات شهر را دریافت می‌کنند، با تخفیف‌های بالا سفر می‌روند، با تخفیف‌های بالا کالاهای دیجیتال، پوشاک، خانه و غیره را می‌خرند، با تخفیف‌های بالا تفریح می‌کنند و لذت می‌برند. تخفیفان روش سنتی برخورد و جذب و نگهداری مشتری برای صاحبان کسب و کار را تغییر داده است. مشتریان تخفیفان هم با این روش با دنیای جدید، مراکز جدید و پیشنهاد‌های ویژه‌تری آشنا شده‌اند. این کار باعث می‌شود شرکای تجاری ما در بازه زمانی کوتاهی مشتریان زیادی به دست بیاورند و به نوعی یک روش تبلیغاتی مؤثر است.»

نازنین دانشور و همسرش

نازنین دانشور و همسرش فرس بروس؛ فرس مدیر فنی تخفیفان نیز هست.

از برنامه‌نویسی تا برترین کارآفرین جوان آسیا و اقیانوسیه

نازنین دانشور هم مثل خیلی از کارآفرینان موفق، مسیر خود را از کارمندی شروع کرده است. در واقع او معتقد است برای مدیریت نیاز به تجربه و دانشی است که با تحصیلات آکادمیک و یا راه‌اندازی وبسایت نمی‌توان به راحتی به آن رسید. بعد از چند تجربه تدریس، برنامه‌نویسی و راه‌اندازی وبسایتی برای فروش آنلاین، تجربه‌های نازنین دانشور در تخفیفان به ثمر نشست.

اما این موفقیت فقط در مرزهای کشور باقی نماند و سال گذشته خبری در جامعه استارتاپی ایران پیچید و باعث خوشحالی اهالی آی‌تی شد؛ نازنین دانشور موفق شده بود در میان دیگر کارآفرینان جوان آسیا و اقیانوسیه، عنوان برترین کارآفرین جوان را از آن خود کند. این جشنواره هر دو سال یک بار اهدا برگزار می‌شود و این سی‌و‌دومین کنفرانسی بود که به وسیله کنفدراسیون اتاق‌های بازرگانی صنعت، معدن و تجارت کشورهای حوزه آسیا و اقیانوسیه برگزار می‌شد.

ساز و کار این کنفرانس به این صورت است که اتاق‌های بازرگانی از کشورهای مختلف، چند نفر را به عنوان نمانیده انتخاب می‌کنند و به آن‌ها اطلاع می‌دهند. نام نازنین دانشور از اتاق بازرگانی ایران به عنوان کارآفرین زن برتر انتخاب می‌شود، اما با اصرار او تصمیم بر این می‌شود که در بخش کارآفرین جوان حضور پیدا کند و با دیگران به رقابت بپردازد.

در اولین مرحله، کارآفرینان در کشور خودشان، کسب‌وکارشان را معرفی می‌کنند و در صورتی که موردتأیید اتاق بازرگانی قرار بگیرند، اسامی آن‌ها به انجمن منطقه‌ای داده می‌شود. بعد از این مرحله، انجمن منطقه‌ای نام افراد برتر را به کمیته نهایی می‌فرستد و کمیته برای انتخاب فینالیست‌ها تصمیم می‌گیرد. در این کنفرانس 28 کشور عضو بودند و فینالیست‌های این جشنواره از 5 کشور انتخاب شدند. فینالیست‌ها در روز داوری در برابر چند داور بین‌المللی از کشورهایی مثل استرالیا و ژاپن به معرفی استارتاپ‌های خود پرداختند و به مدت بیست دقیقه درباره چهار مسئله ارائه دادند:

  1. دستاوردها و موفقیت‌های کسب و کار
  2. روند رشد در سه سال گذشته کسب و کار
  3. تغییراتی که کسب و کار فینالیست‌ها در جامعه و کشور به وجود آورده
  4. دغدغه‌ها و فعالیت‌های صنفی فینالیست، مثل حضور در کمیسیون‌های مرتبط با اصناف و یا تلاش برای بهبود و یا تسهیل قوانین حوزه کاری
نازنین دانشور کارآفرین برتر آسیا و اقیانوسیهج

نازنین دانشور در حال دریافت کارآفرین برتر آسیا و اقیانوسیه

دغدغه‌های کارآفرین زن در جامعه ایرانی

نازنین دانشور می‌گوید از کودکی از کلیشه‌هایی که او را به خاطر جنسیتش محدود می‌کرده فراری بوده و همچنان از مفاهیمی که زن و مرد را از هم جدا می‌کنند، دوری می‌کند. یکی از دلایلی که او تصمیم گرفت به عنوان کارآفرین زن در سی‌و‌دومین کنفرانس کنفدراسیون اتاق‌های بازرگانی صنعت، معدن و تجارت کشورهای حوزه آسیا و اقیانوسیه شرکت نکند، این بود که ترجیح می‌داد جنسیتش در دریافت جایزه نقشی نداشته باشد. او معتقد است وقتی زنی به موفقیتی دست پیدا می‌کند، دیگران، فارغ از توانایی‌های فرد، جنسیت او را در این دستاورد دخیل می‌دانند.

نازنین دانشور باور دارد که زنان و مردان تفاوت‌هایی با هم دارند، اما این تفاوت‌ها باعث نمی‌شود که در توانایی آن‌ها برای انجام کارهای بزرگ خللی وارد شود. او معتقد است زن‌ها باید برای رسیدن به حقوق خود در بخش‌های مختلف جامعه، مخصوصاً سازمان‌ها بجنگند و تلاش کنند. طبق تجربه او، زنان در هنگام استخدام حقوق موردنظرشان را اعلام نمی‌کنند یا آن را کم‌تر از حد انتظار بیان می‌کنند و در طول دوران کاری هم تلاش برای بهبود مهارت‌ها و افزایش حقوقشان نشان نمی‌دهند. او فکر می‌کند شاید به همین دلیل است که مدیران بیشتر ترجیح می‌دهند زنان را استخدام کنند، اما در عین حال معتقد است اگر زن‌ها اعتماد به نفس کافی داشته باشند، به خاطر دقت و صداقتی که در کار به خرج می‌دهند موفق‌تر خواهند بود. او در پادکست مذاکره و در مصاحبه با محمدرضا شعبانعلی به این موضوع اشاره می‌کند و می‌گوید این حقیقت که بیشتر همکاران او را زنان تشکیل می‌دهند، تصادفی نیست. صفحه اینستاگرام نازنین دانشور به وضوح نمایانگر دغدغه‌های اوست؛ او در این صفحه از دغدغه‌ها، نگرانی‌ها و تصمیم‌های اجتماعی و کاری‌اش به عنوان یک زن کارآفرین می‌نویسد.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.