چرا باید شما را استخدام کنیم؟

۸

این سوال یکی از سوال‌های متداول در مصاحبه‌های شغلی است و فرصت خوبی‌ است برای آنکه یک جمع‌بندی داشته باشید از علت مناسب بودن شما برای شغل موردنظر؛ فرصت آن را داریدکه درباره مهارت‌هایتان صحبت کنید، درباره تناسبی که با فرهنگ شرکت دارید و هرچیز مرتبط دیگری. بهتر از این هم مگر می‌شود؟!
در این مقاله سه استراتژی مختلف را برای جواب دادن به این سوال بررسی کرده‌ایم. با کمک این سه استراتژی می‌توانید متناسب با هر موقعیت پاسخی مرتبط و جذاب ارائه کنید.

۱. تلاقی دادن

یک راه برای پاسخ به این سوال ایجاد تلاقی بین منافع شرکت با منافع خودتان است. عمدتا اینطوری است که فرد استخدام کننده کارمندی با انگیزه به دست می‌آورد که دقیقا مهارت‌های لازم برای موقعیت شغلی موردنظر را داراست و شما نیز فرصتی به دست می‌آورید تا کاری معنادار انجام دهید، مهارت‌هایتان را گسترش دهید و در مسیر شغلی‌تان پیشرفت کنید.
حواستان باشد قسمت دوم را فراموش نکنید: درباره خودتان هم صحبت کنید. خیلی از افراد فقط درباره مزایایی که کارفرما به دست می‌آورد صحبت می‌کنند که اشتباه است. با صحبت کردن درباره منافعی که شما به دست می‌آورید به طور غیرمستقیم نشان می‌دهید که بعد از استخدام نیز با انگیزه خواهید بود. این ویژگی برای مصاحبه کننده‌ها بسیار مهم است.

 

از تجربه‌های دیگران استفاده کن:

سوالات مصاحبه استخدامی شرکت هیچستان

۲. متخصص شناخت شرکت

برخی از مصاحبه‌کننده‌ها صریحا به این موضوع اشاره می‌کنند و برخی خیر؛ اما در هر صورت شما باید به خاطر داشته باشید که صورت کامل سوال این است: « چرا باید شما را استخدام کنیم و نه کس دیگری را ». اگر تا اینجا جلسه مهارت‌ها و تجربه‌هایتان را چندین بار به رخ کشیده‌اید شاید بهتر باشد چیزی را ارئه کنید که دیگران نمی‌توانند. فرض کنید که شما و رقیب‌هایتان به یک اندازه شایسته هستید، در این حالت بهتر است که میزان علاقه و تعهدتان نسبت به شرکت را پیش بکشید.
برای این کار باید نشان دهید شناختی عمیق از آن شرکت دارید و می‌دانید چه برای چه نقشی مناسب هستید. البته مشخص است که باید از قبل تحقیق مفصلی درباره شرکت کرده باشید. می‌توانید با مراجعه به صفحه شرکت‌های سایت سالپا بیشتر درباره شرکت‌های ایرانی اطلاعات کسب کنید
جمع‌آوری اطلاعات و شناخت عمیق شرکتی که برایش درخواست دادید چندین فایده دارد: اول آنکه میزان اشتیاقتان را برای به دست آوردن فرصت شغلی نشان می‌دهید. همچنین وقتی شناختی دقیق و عمیق از شرکت داشته باشید دیگر مانند فردی «خودی» محسوب می‌شوید که آموزش دادن و تعامل با او راحت‌تر از سایر کاندیداها است؛ در نهایت نشان می‌دهید وقتی چیزی را واقعا بخواهید حاضرید برایش وقت و انرژی صرف کنید

این مقاله رو بخونید:  شش نکته برای تعادل کار و زندگی

۳. حلال مشکلات

معمولا علت ارسال آگهی شغلی، وجود مشکلی است که هنوز در شرکت حل نشده. مستقیما بروید سر اصل مطلب و ترجیحا با جزئیات توضیح دهید که چطور می‌توانید مشکل شرکت را حل کنید.حواستان باشد خیلی درباره گذشته صحبت نکنید، در عوض بر روی آینده تمرکز کنید و توضیح دهید چگونه می‌توانید مشکل فعلی مصاحبه‌کننده‌ها را حل کنید. این کار نشان می‌دهد شما آینده‌نگر هستید، خودتان را عضوی از شرکت می‌دانید و از آن دسته آدم‌های عملگرا هستید.

 

منبع: themuse

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین شرکت‌های به‌روز شده

سالپا

سالپا | SALPA

این مقاله رو بخونید:  چه شغلی مناسب من است؟ / شش نشانه‌ براي اينکه بدانيم شغلمان اشتباه است