شرکت علی بابا | Alibaba

درباره شرکت علی بابا

علی‌بابا، سامانه‌ی خرید آنلاین بلیط هواپیما و قطار، ایکامرسی که پس از حدود دو سال فعالیت، توانسته با توسعه‌ی منابع انسانی ارزشمند خود قدم به قدم به اهداف نزدیک‌تر و به یکی از مهم‌ترین قطب‌های فروش آنلاین بلیط تبدیل شود.
در علی‌بابا شما هر روز با چالش‌های جدید روبرو می‌شوید و بهترین مکان برای آن دسته از آدم‌هایی است که یادگیرنده اند و شیفته‌ی تجربه کردن و کار تیمی!
اگر رویایی بزرگ و پر از موفقیت دارید، علی‌بابا بهترین جا برای شروع و ادامه است.

در صورتی‌که اطلاعات بيشتری از این شرکت دارید با دوستانتون در میان بگذارید.
انتخاب مسیر …

حداکثر سایز 10 MB

لطفا صبر کنید

تجربه‌های مصاحبه در شرکت علی بابا

تابستان 98

مصاحبه سئو (Senior seo specialist)

یک مرحله مصاحبه رفتم که فنی بود. چون من در رزومم نوشته بودم برنامه نویس فرانت اند کار کردم؛ در این خصوص از من سوال شدو با سئوالای فنی من رو به چالش کشیدن و حالم ی کم بد شد چون بعضی سئوالات رو نتونستم جواب بدم.

فکرش نمی کردم که اینقدر فنی باشه اینگار دنبال کسی می گشتند که هم برنامه نویسی خوب بفهمد و هم تجربه خوبی در سئو داشته باشد.

آقای افشار مصاحبه با من کردند و این گونه سوال ها از من پرسیده شد:

url dynamic

routing

تکنولوژی های فرانت اند هم سوالاتی پرسیدن که نتونستم خوب جواب بدم

توصیه به کسی که میخواد بره مصاحبه

در رزومتون هر چه که هستید بنویسید

عمقی سئو را حتما باید بدانید

مهارت‌هایی که می‌خواستند

کار گروهی - اخلاق داشتن

که برام جالب بود که اینقدر تاکید داشتند

حقوق پیشنهادی من

۵ میلیون تومان

حقوق پیشنهادی آن‌ها

-

حس نه خوب، نه بد از مصاحبه

مصاحبه سخت

سابقه کار مرتبط: 3 تا 10 سال

نحوه درخواست سايت خود شرکت

دعوت به مصاحبه: یک تا دو هفته

برخورد مصاحبه کننده خوب بود

سابقه کار: مهم بود

پذیرفته نشدم

کل فرآیند: دو هفته

تابستان 98

مصاحبه کارشناس منابع انسانی علی بابا

سوالاتی که از من پرسیده شد بشدت ابتدایی بود و کلا نیرویی که با من مصاحبه کرد ظاهرا مسئول جذب منابع انسانی بود.در مورد مدیرعامل حرف زدن و فرهنگ علی بابا.البکا من از دوستانی که تو این شرکت هستن شنیده بودم که شدیدا اما چیز بتو دیکته میشه و مخصوصا تو منابع و مدیر منابع ظاهرا بشدت خودبین و متظاهره و نگاه از بالا به پایین داره و کلا همه براش بی ارزشن و فقط خودش درست فکر میکنه من اصلا خوشم نیومد فقط طبل تو خالی بود که از دور فقط صدا داشت

توصیه به کسی که میخواد بره مصاحبه

قبلش حتما تحقیق کنه چون اینجا شدیدا همه چی تقلید شده از شرکتای بزرگی مثل کافه بازار ولی اصلا شبیه اونا نیست فقط سعی میکنن خودشون خیلی خاص و مدرن نشون بدن.البته الان فهمیدم که بزرگترین مشکل اونجا بخاطر بنیانگذارش و ادعا ها و بی حرمتی اای ایشون هستش.اخراج آدما کاملا سلیقه ای و شدیدا سیستم سفارشی و پارتی بازی دیده میشه.حتی افرادی که هیچ قابلیتی ندارن فقط بخاطر سفارش مدیر ارشد وارد شرکت میشن.سیستم بشدت خبرچینی و خاله زنکی داره.مدیر ارشد دوست داره همه براش خبر ببرن و جاسوسی کنن

تسهیلاتی که پیشنهاد دادن

ساعت کاری منعطف، بیمه تکمیلی، صبحانه، ناهار رایگان، تسهیلات ورزشی، دوره‌های آموزشی

حقوق پیشنهادی من

۵ میلیون تومان

حس بد از مصاحبه

مصاحبه خیلی آسون

سابقه کار مرتبط: 3 تا 10 سال

نحوه درخواست ایمیل

دعوت به مصاحبه: یک تا دو هفته

برخورد مصاحبه کننده خیلی بد بود

سابقه کار: کمی مهم بود

پذیرفته شدم اما خودم رد کردم

کل فرآیند: یک و نیم ماه

مرداد 98

مصاحبه سرپرست پشتیبانی و فروش هتل

بسیار پرسنل درجه یک و خوبی داره و از لحظه شروع مصاحبه که با مدیر بخش پشتیبانی بود بدون استرس و با حس خوب ادامه دادم و از مصاحبم لذت بردم. حین پرسیدن سوالات به دقت به صحبت ها گوش داده می شد و با توجه به حرفهای من سوال بعدی پرسیده می شد.من در کل سه جلسه مصاحبه رفتم که جلسه نهایی هم با منابع انسانی برای تعیین حقوق و قرارداد و مزایای شرکت بود که اون هم به نحو احسنت پیش رفت و انجام شد.

توصیه به کسی که میخواد بره مصاحبه

هرکسی میره مصاحبه توی هر شرایطی با اعتماد به نفس و اطمینان خاطر بره چون تمامی پرسنل اونجا بسیار خوش قلب و خوش برخورد هستن و هیچ استرسی حین مصاحبه بهتون دست نمیده ولی من متاسفانه چون تازه ازدواج کرده بودم یک مقدار رفت و آمد تو شیفت تعطیلی برام مشکل بود برای همین با اینکه خیلی دوست داشتم با این مجموعه بی نظیر همکاری کنم متاسفانه در اون شرایط همکاری ما میسر نشد ایشالا که در آینده افتخار همکاری رو داشته باشم.

تسهیلاتی که پیشنهاد دادن

ساعت کاری منعطف، بیمه تکمیلی، صبحانه، ناهار رایگان، دوره‌های آموزشی

حس خوب از مصاحبه

مصاحبه آسون

سابقه کار مرتبط: 3 تا 10 سال

نحوه درخواست سایر

دعوت به مصاحبه: یک تا دو هفته

برخورد مصاحبه کننده خیلی خوب بود

سابقه کار: مهم بود

پذیرفته شدم و قبول کردم

کل فرآیند: یک هفته

مرداد 98

مصاحبه مدیر محصول شرکت علی بابا

سوال هایی که از من پرسیده شد بیشتر از اینکه مهارت نرم رو در نظر بگیره دانش رو در نظر میگیرفت. یکی از principle های اجایل رو بگو. یا مثلا شاخص های سلامت محصول رو نام ببر.

برای همین فکر میکنم یه آدمی رو میخواستن که جدای از تفکر پروداکتی روی این جور تئوری ها هم تسلط داشته باشه.

کلا یه حس مچ گیری هم داشتم. یعنی انگار که منتظر بودن یه جوابی بدم و بعد اون جواب رو انقدر به چالش بکشن که بعد تو فکر کنی اشتباه جواب دادی.

در کل من خیلی احساس راحت بودن نداشتم.

و سوال ها رو هم از جنس مدیرمحصولی ندیدم. حالا شاید اونا توقع و نظرشون چیز دیگه ای بوده.

 

حس نه خوب، نه بد از مصاحبه

مصاحبه معمولی

نحوه درخواست کارمندان شرکت

دعوت به مصاحبه: یک تا دو هفته

برخورد مصاحبه کننده عادی بود

سابقه کار: کمی مهم بود

پذیرفته نشدم

کل فرآیند: یک هفته

98

مصاحبه منابع انسانی HR علی بابا

من با آقایی که مدیر بخش جذب بودند مصاحبه شدم، ایشون اصلا حرفه ای نبودند و مصاحبه کننده هم نبودند به عنوان اچ آر. کلا چهار سوال کلی ساده پرسیدند و در طول کل مصاحبه سرشون تو لب تاب بود و این حس را می داد که به حرفت گوش نمی دهد و بعد از اینکه پاسخ من تموم می شد ایشون ۵ دقیقه فکر می کردند که سوال بعدی رو چی بپرسند در صورتی اگه به من گوش داده بودند نیاز نبود اینقدر فکر کنند. تقریبا من رو نیم ساعت مصاحبه کردند و بقیه رو خودشون حرف زدند و بقولی قصد داشتند برندینگ کنند و تو حرفاشون گفتن که شما الان سفیر علی بابا هستید از لحاظ برندینگ، خیلی دوست داشتم بگم برادر من اگر شما اصول یک مصاحبه حرفه ایی رو بلد بودید و حرفه ای منو مصاحبه کرده بودی کافی بود، نیاز نبود کلی حرف بزنی و برندینگ کنی.

توصیه به کسی که می‌خواد بره مصاحبه 

توصیه ام اینه که اگر دنبال کار کردن با افراد حرفه ای و پر دانش هست کلا بیخیال علی بابا بشه

حس بد از مصاحبه

مصاحبه خیلی آسون

نحوه درخواست سایر

برخورد مصاحبه کننده مناسب نبود

پذیرفته شدم اما خودم رد کردم

اردیبهشت 98

مصاحبه اسکرام مستر علی بابا

مصاحبه من در شرکت علی بابا کلا ده دقیقه طول کشید به این دلیل که با وجود ارسال رزومه و مصاحبه تلفنی با منابع انسانی و توضیح کلیه سوابق کاری در جلسه مصاحبه اعلام کردند که نفر با سابقه کار مرتبط نیاز دارند و حتی نفر مربوطه را نیز انتخاب کردند . در واقع هیچ سوال خاصی از من پرسیده نشد و جواب از همون اول براشون روشن بود . می تونستن اصلا دعوت به مصاحبه نکنن و یا حتی مصاحبه رو کنسل کنن اینطوری خیلی بهتر و حرفه ای تر بود . در واقع من دو مرحله کلیه شرایط و سوابق کاری خودم را شرح داده بودم و قبل از جلسه مصاحبه اصلا به این نکته اشاره نشد که به سابقه کار مرتبط نیاز دارند فقط اعلام کرده بودند که مدرک PSM I براشون اهمیت داره که خب من این مدرک دارم .به هرحال با توجه به وقتی که صرف کردم تجربه بد و رفتار نامناسبی بود

توصیه به کسی که می‌خواد بره مصاحبه 

با توجه به تجربه من و بازدید شرکت از نزدیک به نظرم تبلیغات و شعارهایی که مدیران این شرکت در شبکه های مجازی پخش می کنند کاملا برخلاف واقعیت موجود هست .

حس بد از مصاحبه

مصاحبه خیلی آسون

نحوه درخواست کارمندان شرکت

دعوت به مصاحبه کمتر از یک هفته

برخورد مصاحبه کننده مناسب نبود

سابقه کار مهم بود

پذیرفته نشدم

کل فرآیند یک هفته

اردیبهشت 98

مصاحبه کارشناس سئو علی بابا

قبل از اینکه برم برای مصاحبه بهم گفته بودند که آن پیج رو بررسی کنم و توی یه فایل براشون ارسال کنم منم همین کار رو کردم و نزدیک 14 صفحه ایراد از سئو داخلی مکتوب و ایمیل کردم . با خودم فکر کردم که من در مصاحبه با یک تیم حرفه ای گسترده طرف هستم و گفتم الان من رو با کلی سوال توی چالش بندازند .
بعد که در دفتر علی بابا در خ مطهری حضور پیدا کردم مصاحبه توسط یک نفر انجام شد !
ایشون گفتند که چندین ماهه کل مسئولیت سئو در دست ایشون بوده و تنهایی این کار را انجام می دادند که من بسیار از این موضوع تعجب کردم که چطور شرکت به این بزرگی با این همه نتایج برتر در گوگل باید توسط یک نفر اداره و نگهداری میشد.
جالب تر از اون که سوالاتی که میپرسیدند بسیار مضحکانه بود و در حد چنین شرکتی نبود . به طور مثال فرق html5 با نسخه قبلی چیه ؟ از سئوکارها کیارو میشناسی ؟ و از این جور سوالات . سوالی که از همه بیشتر متعجب شدم این بود که توقع داشتند با برنامه نویسی سمت بک اند آشنایی داشته باشم در صورتی که نیازی نیست و اکثریت متخصصین سئو برنامه نویسی سمت بک اند نمی دانند .در کل توقع داشتم سوالات چالشی و ارتقاء رتبه سایت در حوزه های مختلف کاریشون مثل تور ها ازم سوال بشه و سولوشن هایی را مطرح کنم و بیشتر خودم را برای ارائه راهکار اماده کرده بودم ولی زهی خیال باطل ...
خیلی هم نگاه بالا به پایین داشتنند در صورتی که با بررسی بیشتر متوجه می شوید این سایت با تبلیغات گسترده و هزینه ای گزافی که میکنند بالا امده ! نه از راه کار های علمی و منطقی.

حقوق پیشنهادی شرکت

مطرح نشد !!!

توصیه به کسی که می‌خواد بره مصاحبه 

در کل از رفتنم پشیمان شدم و به کسی توصیه نمیکنم بره .

مهارت‌هایی که انتظار داشتن 

بودجه خزش
برنامه نویسی بک اند
spa

حس بد از مصاحبه

مصاحبه متوسط

نحوه درخواست سايت‌های کاريابی

دعوت به مصاحبه دو هفته تا يک ماه

برخورد مصاحبه کننده مناسب نبود

سابقه کار مهم بود

پذیرفته نشدم

کل فرآیند سه هفته

اردیبهشت 98

مصاحبه کارشناس ارشد فروش سازمانی علی بابا

جلسه اول مصاحبه با سرپرست فروش و مدیر فروش سازمانی بود. سوالات تخصصی پرسیده شد و از تجربه های کاری من در این زمینه پرسیده شد. جو مصاحبه بسیار صمیمی و خوب بود. قرار بود در سریعترین زمان برای مصاحبه با واحد منابع انسانی به من اطلاع بدن ولی حدودا یک ماه طول کشید. جلسه دوم با کارشناس ارشد جذب و استخدام علی بابا بود. جلسه بسیار خوب و عالی بود و بیشتر سوالات برای شناخت روحیات و اخلاقیات افراد و نزدیکی به فرهنگ سازمانی علی بابا بود. بعد از حدود 4 روز هم ایمیل فرستاده شد و اعلام شد که در حال حاضر امکان همکاری وجود نداره ولی رزومه جهت موقعیت های شغلی دیگه بایگانی میشه.

 

تسهیلاتی که پیشنهاد دادن

ساعت کاری منعطف، بیمه تکمیلی، صبحانه، ناهار رایگان، تسهیلات ورزشی، دوره‌های آموزشی

 

حس خوب از مصاحبه

مصاحبه متوسط

نحوه درخواست سايت‌های کاريابی

دعوت به مصاحبه کمتر از یک هفته

برخورد مصاحبه کننده خوب بود

سابقه کار خیلی مهم نبود

پذیرفته نشدم

کل فرآیند یک و نیم ماه

اردیبهشت 98

مصاحبه برنامه نویس علی بابا

مصاحبه ها اصلا جالب نبود. سعی نکردند بیشتر استرس بدند و خودنمایی کنند تا یک مصاحبه حرفه ای. بدترین موضوع هم عدم صداقت در مصاحبه بود. به طوریکه در مراحل مختلف مصاحبه موارد ضد و نقیضی می شنیدم ... مثلا یکی شون می گفت بیمه تامین اجتماعی مون کامله، ولی نهایتا از دوستام که کار می کنند اونجا متوجه شدم بیمه به اندازه حداقل حقوق رد می شه! سوالات هم کاملا کلیشه ای بود و حوصله سر بر

حس خوبی نداشتم و هر زمان اسم علی بابا رو می بینم یاد روز مصاحبه و تجربه بدش میافتم.

توصیه به کسی که می‌خواد بره مصاحبه

به نظرم تو گزینه های آخرتون باشه ...

مهارت‌هایی که می‌خواستند

گفتند که ما آدم حرف گوش کن می خوایم و از کسایی که خودشون تز می دن ضربه خوردیم ...

تسهیلاتی که پیشنهاد دادن

بیمه تکمیلی، صبحانه

حقوق پیشنهادی من

9000000 تومان

حقوق پیشنهادی آن‌ها

6500000 تومان

حس بد از مصاحبه

مصاحبه متوسط

نحوه درخواست سایت شرکت

دعوت به مصاحبه بيشتر از يک ماه

برخورد مصاحبه کننده مناسب نبود

سابقه کار اصلاً مهم نبود

پذیرفته شدم اما خودم رد کردم

کل فرآیند دو ماه

فروردین 97

مصاحبه مدیر محصول علی بابا

مصاحبه با HR واقعا احمقانه بود. وسط مصاحبه معلوم شد دوتا دوست مشترک با مصاحبه کننده داریم و شروع کرد از علی‌بابا و مدیرانش بد گفتن و گفت اصلا این‌جا نیا خودمم دارم میرم!

مصاحبه بعدی با یکی از مدیران شرکت بود و با نیم ساعت تاخیر شروع شد، بدون اینکه بابت تاخیر عذرخواهی کنن.
سوالات بیشتر راجع‌به الکسا و مارکتینگ بود، از پروسه دیزاین و درست کردن بکلاگ هیچی نمی‌دونستند و اگه کسی مصاحبه رو نگاه می‌کرد حتما فکر می‌کرد منو برای پوزیشن سئو می‌خوان استخدام کنن.

خیلی از خودشون تعریف می‌کردن و اینکه دویست سی‌صدتا برنامه‌نویس دارن و اتاق استراحت دارن و ماهر می‌دن و کارشون خیلی درسته.

چندتا کلمه واقعا نامودبانه هم گفت ایشون که به نظر من نشونه‌ی فرهنگ پایین ایشون و کل شرکت بود.

دفترشون به شدت شلوغ و به هم ریخته بود و مشخص بود که فرهنگ اوپن‌آفیس رو ندارن و چون به نظرشون جالب بود گذاشتن.

چند روز بعد یک نفر رنگ زد و گفت «سلام، کی میایی؟» احتمالا به نظر خودش خیلی کول و بامزه بود.

توصیه به کسی که می‌خواد بره مصاحبه

حتما با بقیه که اونجا کار می‌کنند صحبت کنید قبل از مصاحبه.

مهارت‌هایی که می‌خواستند

مهارت سئو و‌ مارکتینگ!

چه ویژگی‌هایی براشون مهم بود

متعهد و مسئولیت پذیر، احترام، روراستی

تسهیلاتی که پیشنهاد دادن

بیمه تکمیلی، صبحانه، ناهار رایگان، دوره‌های آموزشی

حقوق پیشنهادی من

8 میلیون تومان

حقوق پیشنهادی آن‌ها

نگفتند

حس بد از مصاحبه

مصاحبه خیلی آسون

نحوه درخواست کارمندان شرکت

دعوت به مصاحبه کمتر از یک هفته

برخورد مصاحبه کننده عادی بود 

سابقه کار مهم بود

پذیرفته شدم اما خودم رد کردم

کل فرآیند سه هفته

مصاحبه مدیریت پورتفولیو علی بابا

در مرحله اول با مدیر قسمت پورتفولیو مصاحبه کردم. یکم راجع به رزومم پرسیدن و از صحتش اطمینان پیدا کردن و دلیل علاقه‌مندیم به علی‌بابا را جویا شدن. یکم محتوای کارهم برام توضیح دادن و خواستن ببینن که اکیم باهاش یا نه.
در جلسه دوم با یکی از کارشناسان منابع انسانی مصاحبه کردم و اون هم یک سری سوال خلاقانه پرسید ک خلاقیتمو بسنجه (با توجه به موقعیت شغلیم البته) و دوباره یک سری سوال راجع به اخلاقیاتم و توضیحاتی در رابطه با فرهنگ علی‌بابا و شرایط کاری و ... .
در نهایت قرار شد بین یک تا سه ماه کارآموزی و بدون حقوق کار کنم و بعدش اگه دو طرف موافق بودن همکاری ادامه پیدا کنه همراه با استخدام و بقیه مزایا

توصیه به کسی که می‌خواد بره مصاحبه
راحت باشه و خودش باشه

کامل نشون بده ...

چه ویژگی‌هایی براشون مهم بود
متعهد و مسئولیت پذیر، احترام، روراستی

تسهیلاتی که پیشنهاد دادن
ساعت کاری منعطف
بیمه تکمیلی
امکان تحصیل در حین کار
صبحانه
ناهار رایگان
تسهیلات ورزشی
دوره‌های آموزشی

حس خوب از مصاحبه

مصاحبه متوسط

نحوه درخواست سایت‌های کاریابی 

دعوت به مصاحبه ­­­یک تا دو هفته

برخورد مصاحبه کننده خیلی خوب بود 

سابقه کار کمی مهم بود

پذیرفته شدم و قبول کردم

کل فرآیند سه هفته

اذر ۹۷

مصاحبه کارشناس منابع انسانی علی بابا

روند مصاحبه خیلی جالب نبود. سعی نکردند استرس مصاحبه رو پایین بیارن. نوع مصاحبه بازخواستی بود. بدترین چیزش عدم صداقت در مصاحبه بود. چون گفتن که فیدبک مصاحبه رو ایمیل می کنند و نکردند. سوالات کاملا کلیشه ای بود و نگاه مصاحبه کننده از بالا به پایین بود بشدت.
کلا حس خوبی نسبت به این مصاحبه نداشتم. و هر زمان اسم علی بابا رو می بینم یاد روز مصاحبه و حس بدش میافتم.

 

حقوق پیشنهادی من

توافقی

حس نه خوب، نه بد از مصاحبه

مصاحبه سخت

نحوه درخواست سایت‌های کاریابی 

دعوت به مصاحبه ­­­یک تا دو هفته

برخورد مصاحبه کننده عادی بود 

سابقه کار مهم بود

پذیرفته نشدم 

 

اگه در اين شرکت تجربه مصاحبه دارید، اون رو با دوستانتون درمیون بگذارید

اذر ۹۶

مصاحبه توسعه دهنده بک اند علی بابا Backend Developer

اول مصاحبه گفتن 4 مصاحبه در دو روز خواهی داشت ولی 2 مصاحبه در اولین روز داشتم ولی برای روز بعد برای مصاحبه های باقیمانده تماس نگرفتن

اولش مسئول HR اومد سوالهای مختلفی از من پرسید چرا علی بابا؟ چرا استارت آپ موفق خودت رو سهامش واگذار کردی؟ چه حسی به محیط کاری ما داری؟ از کجا با علی بابا آشنا شدی؟ بعدش من شروع به توضیح کردم، اولش گفتم که من تو حوزه گردشگری 7 یا 8 سال که کار می کنم تمام پیش نیازهای سیستم علی بابا رو می شناسم، بعدش آقای مجید حسینی و آقای نیما قاضی رو کم و بیش می شناسم چون قبل اینکه علی بابایی وجود داشته باشه ما تو این حوزه کار می کردیم، در ضمن اینم بهش گفتم جزو اولین نفراتی بودیم که برای طراحی سایت اولیه علی بابا با گروه ما تماس گرفتم برای همکاری، مسئول HR جذاب داشت نگاه می کرد فکر کنم اولین نفری بودم که اطلاعات دسته اولی از به وجود آمدن علی بابا بهش میدادم آخر مصاحبه خیلی با انرژی گفت مطمئن هستم علی بابا یه نیروی خوب داره پیدا می کنه
بعد رفتن برای مصاحبه فنی، شروع به سوال کردن کرد و بیشتر سوالهایی می پرسیدن که سیستم علی بابا مشکل داشتن و ما اونهارو تو سیستم خودمون یه جورهایی حل کرده بودیم،

کامل نشون بده ...

این شبیه مصاحبه نبود بیشتر شبیه گپ خودمونی بود و من هم لذت بردم، بیشتر در مورد دیتابیس سوال می کرد خیلی جاها داستانهایی براشون صحبت می کردم براشون جذاب بود به خاطر همین مصاحبه ما به جای 30 دقیقه 1:30 ساعت طول کشید چون پروژه ها و سیستم هایی که اونها طراحی می کردن عموما ما از 6 سال پیش باهاشون درگیر بودیم، در کل حس من این بود که خیلی براشون جذاب بود داستانهایی که براشون تعریف می کردن

توصیه به کسی که میخواد بره مصاحبه

من دوستان زیادی از حوزه گردشگری می شناسم رفتم برای مصاحبه به علی بابا، عموما رد شدن، فکر می کنم برعکس سیستم های دیگه علی بابا عکس العمل منفی نشون میده به این موضوع، در ضمن اونهایی که علی بابا می شناسم بخاطر علاقه به این صنعت وارد علی بابا نشدن عموما با رابطه وارد علی بابا شدن.
درضمن چون خیلی دوست داشتم با علی بابا کار کنم گفتم حقوق برام مهم نیست محیط کاری برام مهم

مهارت‌هایی که می‌خواستند

سوالهای سختی نمی پرسیدن ولی اگر می دونستن یه قسمتی ضعف داری بیشتر سوال به اون سمت می رفت چون دیتابیس کمتر کار کرده بودم سوالهای خیلی سختی در مورد دیتابیس از من پرسیدن و عموما جواب دادم

چه ویژگی‌هایی براشون مهم بود

نمیدونم 

تسهیلاتی که پیشنهاد دادن

ساعت کاری منعطف
بیمه تکمیلی
تسهیلات ورزشی
دوره‌های آموزشی

حقوق پیشنهادی من

8000000

حس خوب از مصاحبه

مصاحبه خیلی سخت

نحوه درخواست سایت‌های کاریابی 

دعوت به مصاحبه ­­­یک تا دو هفته

برخورد مصاحبه کننده عادی بود 

سابقه کار کمی مهم بود

پذیرفته نشدم 

مهر ۹۷

مصاحبه مدیر محصول علی بابا

من با یکی از مدیران ارشد علی بابا جهت این پست مصاحبه داشتم. اما سوالاتی که ایشان از من کرد، سوالاتی بود که ارتباط مستقیم با "مدیر محصول" نداشت. ایشون صفحه الکسا رو روی موبایل من باز کرد (توجه کنید، روی موبایل) و ریزالت سایت علی بابا رو نشونم داد و گفت شروع کن به تحلیل کردن. من هم تا جایی که دانش از آنالایتیکس داشتم تحلیل کردم و با هم در مورد اعداد و دلایل اون صحبت کردیم. در آخر، باز هم متوجه نشدم که مدیر محصول چه ارتباطی با صفحه الکسای سایت علی بابا داشت

توصیه به کسی که میخواد بره مصاحبه

غالب شرکت های بزرگ توی ایران، معضل منابع انسانی دارند. علی بابا هم شرکت بزرگ و موفقی هست و از این قاعده مسثنی نیست. پس توقع خاصی از علی بابا نداشته باشید. بدونید جایی میرید که اسم قشنگی داره، اما الزاما قرار نیست فرآیند مصاحبه حرفه ای داشته باشه.

مهارت‌هایی که می‌خواستند

اصلا متوجه نشدم چه مهارتی رو میخواستند. چون فقط در مورد داده های الکسا باهم صحبت کردیم که این حس منفی رو در من ایجاد کرد

چه ویژگی‌هایی براشون مهم بود

من متوجه موردی نشدم.

 

حس بد از مصاحبه

مصاحبه متوسط

نحوه درخواست سایت‌ خود شرکت  

دعوت به مصاحبه ­­­کمتر از یک هفته

برخورد مصاحبه کننده عادی بود 

مصاحب ۲ مرحله داشت

سابقه کار مهم بود

پذیرفته نشدم 

کل فرآیند دو هفته

۹۷

مصاحبه کارشناس منابع انسانی و اداری علی بابا

مصاحبه اول گروهي بود 
قدرت مذاكره تعامل و سرچ كردن خيلي مهم بود ولي معلوم نشد چه جوري انتخاب كردن
مرتب همه ي افرادشون تو رو به چالش مي انداختن كه وقت نداري نميتوني تو باختي ديگه وقت نزار اين كار بي فايده است چه جوري بلد نيستي اينو انجام بدي و .... 
يك بدي بارزش اين بود كه آخر سر توضيح ندادن فلاني رو بر چه اساسي انتخاب كرديم ...
دومي اصلا سوالي نپرسيدن! فقط گفتن خيلي سابقه داري؟ گفتم نه همين و بس
دومي خيلي بد بود

توصیه به کسی که میخواد بره مصاحبه

شركت سليقه اي 
از هركي خوششون بياد تحويلش ميگيرن

مهارت‌هایی که می‌خواستند

مذاکره 

چه ویژگی‌هایی براشون مهم بود

قدرت تعامل

حس نه خوب، نه بد از مصاحبه

مصاحبه خیلی آسون

نحوه درخواست سایت‌ خود شرکت  

دعوت به مصاحبه ­­­-

برخورد مصاحبه کننده عادی بود 

مصاحب ۱ مرحله داشت

سابقه کار کمی مهم بود

پذیرفته نشدم 

کل فرآیند دو هفته

اگه در اين شرکت تجربه مصاحبه دارید، اون رو با دوستانتون درمیون بگذارید

نظرات شما در خصوص شرکت علی بابا

تا این لحظه نظری از شما عزیزان ثبت نشده است. به دوستانتون در انتخاب محیط کار دوست داشتنی کمک کنيد :‌)

لطفا صبر کنید

آژانس مسافرتی علی بابا

مدیرعامل: مجید حسینی نژاد

شماره تماس: ۴۳۹۰۰۰۰۰ (۰۲۱)

نشانی: دفتر قیطریه | بلوار اندرزگو، نبش کوچه‌ی بلوچ شمالی، پلاک ٤، آژانس سفرهای علی‌بابا

دفتر سعادت آباد | سعادت آباد، میدان کاج، بین خیابان هفتم و نهم، ساختمان میلاد کاج، طبقه اول، واحد ۱۰۴