شرکت فیدیبو | Fidibo

درباره شرکت فیدیبو

فیدیبو به عنوان یکی از شرکت های زیر مجموعه دیجیکالا، اولین و بزرگترین پلتفرم عرضه کتاب الکترونیک در ایران است. فیدیبو در سال 1391 با شعار “مطالعه آزاد برای همه، همه وقت، همه جا” به عنوان یك پروژه چند ملیتی بنیان گذارده شد و بعد از پشت سرگذاشتن چالش های موجود بر سر راه زبان های عربی و فارسی برای ورود به صنعت نشر الكترونیك، فاز اول آن در اسفند 1392 راه اندازی شد.

 

تجربه‌های مصاحبه در شرکت فیدیبو

مصاحبه برنامه نویس PHP

در مرحله اول با حضور دو نفر از کارشناس‌های مربوط به پوزیشن برگزار شد. ارتباط این افراد بسیار دلنشین و دوستانه بود. نزدیک بودن سن مزیت بر این ارتباط خوب شده بود. یک فرم با سوالات رایج داده شد و همچنین یکی دو سوال هوش. مبلغ درخواستی نیز درخواست شده بود. در مرحله دوم که با حضور مدیرعامل فیدیبو برگزار شد، جلسه مصاحبه کاملا بد بود. ایشان رفتار زننده‌ای داشتند و به گونه‌ای که حالت توهین و اگرسیو داشتند. در مورد سطح حقوق‌ها تقریبا دروغ گفتند و انتظارات نابجا داشت. حقوق پیشنهادی آنها بدون درنظر گرفتن مهارت ها بود و گفته شد در صورت نیاز از آنها توانایی‌ها استفاده خواهد شد ولی بابت آنها حقوق افزایش پیدا نمی‌کند

توصیه به کسی که میخواد بره مصاحبه

در زمان مصاحبه با کارشناس‌های داخلی این شرکت، انتظار یک مصاحبه خوب و دوستانه را داشته باشید اما در زمان مصاحبه با مدیرعامل فیدبو انتظار یک برخورد اگرسیو و نگاه بالا به پایین را داشته باشید. در مورد Job Description به طور کامل و واضح صحبت کنید.

کامل نشون بده ...

مهارت‌هایی که می‌خواستند

بیشتر به تخصص‌های فنی توجه می‌شد تا مهارت های نرم

 

تسهیلاتی که پیشنهاد دادن

امکان تحصیل در حین کار

حقوق پیشنهادی من 

5 میلیون تومان

حقوق پیشنهادی آن‌ها 

2.5 میلیون تومان

حس بد از مصاحبه

مصاحبه آسون

نحوه درخواست: دوستان و آشنايان

دعوت به مصاحبه: ­­­کمتر از یک هفته

برخورد مصاحبه کننده مناسب نبود

پذیرفته شدم اما خودم رد کردم

کل فرآيند: يک هفته

مصاحبه دیجیتال مارکتینگ

طبق ساعت اعلام شده به شرکت رسیدم اما با این حال یک ساعت منتظر بودم تا با من مصاحبه بشه .. مصاحبه اصلا بار فنی نداشت ... و صرفا سلیقه ای بود و جالب اینکه برای دیجیتال مارکتینگ کوچکترین اطلاعاتی نداشتند و حتی پیشنهاد کار تو ی قسمت دیگ به من دادن که کاملا بی ربط به حوزه من بوده ..و این به خاطر اینکه صرفا نیرو کم داشتند..که به نظر من یک توهین است.

توصیه به کسی که میخواد بره مصاحبه

انتظار اهمیت دادن به شخصیت و رزومه خودتون رو نداشته باشید.

 

حس بد از مصاحبه

مصاحبه خیلی آسون

نحوه درخواست: سایت‌های کاریابی

دعوت به مصاحبه: بیشتر از یک ماه

برخورد مصاحبه کننده خیلی بد بود

سابقه کار: کمی مهم بود

اگه در اين شرکت تجربه مصاحبه دارید، اون رو با دوستانتون درمیون بگذارید

مصاحبه طراح UI/UX

من اول با اچ آر مصاحبه داشتم که نمیدونم چرا مدام میخندید. حس توهین داشت. در روند صحبت بعد از نیم ساعت فهمیدم چیزی از اچ آر بلد نیستن ایشون. بماند. مصاحبه تخصصی تقریبا خنده دار بود. باورم نمیشه سنیور اونها انقدر کم باشه دانش و تجربه ش. 
با مدیرعامل که وارد بحث شدم ابتدا بسیار بد اخلاق و طلبکار بودن. از من میخواستن علاوه بر طراح بئدن کار کیو سی و تست رو هم انجام بدم و گفتن ممکنه تغییر هم بکنه سمتت.

توصیه به کسی که میخواد بره مصاحبه

من تجربه 5 ساله دارم و تو فیلدم متخصصم. این رو من نمیگم. محصولاتی که طراحی کردم میگن. ولی روند مصاحبه فیدیبو با شما مثل یک بیگینر رفتار میکنه که انگار هیچی نیستی و ما تازه میخوایم با نصف حقوق دریافتی بهت لطف هم بکنیم. یادتون باشه اینو و اعتماد به نفستون رو در گرو رفتار نا محترمانه رییسش از دست ندید. زیر بار چند پوزیشن و تسک هم نرید.

 

تسهیلاتی که پیشنهاد دادن

هیچ تسهیلاتی نگفتن. ناهار برای من خیلی سخت هست ولی گفتن ناهار و صبحانه نخواهیم داشت

حقوق پیشنهادی من 

5 میلیون تومان

حقوق پیشنهادی آن‌ها 

2.7 میلیون تومان
[/show_more]

حس بد از مصاحبه

مصاحبه خیلی آسون

نحوه درخواست: دوستان و آشنايان

دعوت به مصاحبه: ­­­بیشتر از یک ماه

برخورد مصاحبه کننده خیلی بد نبود

سابقه کار اصلا مهم نبود

پذیرفته شدم اما خودم رد کردم

 

۹۷

مصاحبه طراح UI/UX

برعکس چیزی که انتظار داشتم خیلی محیط غمگینی داشت. شاید هم سر ددلاینی چیزی بودن ولی چهره آدم ها که رد میشدن همه عبوس و خسته بود. 
حدود نیم ساعت منتظر شدم و بعد فهمیدم مصاحبه کننده بیرون بوده و تازه اومده. با اینکه معطلم کرده بود اول چایش رو خورد و بعد صدام کرد این خودش ده دقیقه طول کشید. رفتارشون این بود که اینجا خیلی همه چیز منظمه و روی روال هست و من خوشحال شدم اما صبح که منتظر بودم صدای برنامه نویس ها میومد که گویا دوتاشون شاکی بودن که چرا ما کار نداریم و قراره اخر ددلاین به ما فشار بیارید و از بی نظمی می نالیدن.
همون روز مصاحبه تخصصی شدم. از نظر سوالاتی که می کردن متوجه شدم خیلی محصولات مختلفی هست که باید کار کنم روشون و برام جذاب بود. مصاحبه تخصصی اول با یک خانم شروع شد که بسیار پر انرژی بود و فهمیدم بیشترین کارم با ایشون خواهد بود. بعدش یک خانم دیگه هم اومدن که ایشون هم بسیار دوستانه بود رفتارشون. سوالهای تخصصیشون کمی سخت بود ولی تحت فشار نبودم. اگه رفتین مصاحبه برای این پوزیشن، یو اکس رو بیشتر مطالعه کنید و چند طرح یو آی هم ببرین.  ازشون پر سیدم که نظرشون چیه هر دو گفتن ما بسیار خوشمون اومده. اچ آرشون گفت نتیجه رو بهتون اطلاع میدیم اما هرگز خبری ازشون نشد. من فروردین اردیبهشت رفتم!!!!!!

توصیه به کسی که میخواد بره مصاحبه

توصیه رو بالا گفتم.
نمونه کار ببرین. مصاحبه تخصصیشون استرس نداره و خیلی دوستانس.
از اچ آر توقع اچ آر بودن نداشته باشین. زیاد اطلاعات بهش ندید چون تقریبا اهمیتی براش نداره.
انتظار محیط خشن را داشته باشید.

چه ویژگی‌هایی براشون مهم بود

اینکه چقدر حل مسئله بلدم و سخت کوشم.

حقوق پیشنهادی من 

۴ میلیون

حس نه خوب، نه بد از مصاحبه

مصاحبه متوسط

نحوه درخواست: دوستان و آشنايان

دعوت به مصاحبه: ­­­بیشتر از یک ماه

برخورد مصاحبه کننده خوب بود

سابقه کار مهم بود

هنوز جواب ندادن

کل فرآیند بیشتر از شش ماه

نظرات شما در خصوص شرکت فیدیبو

تا این لحظه نظری از شما عزیزان ثبت نشده است. به دوستانتون در انتخاب محیط کار دوست داشتنی کمک کنيد :‌)

لطفا صبر کنید

آفرینش کتاب الکترونیکی فروزان

مدیرعامل: مجید قاسمی

شماره تماس: ۲۶۴۱۴۷۴۳ (۰۲۱)

آدرس : تهران، خیابان شریعتی، روبرو حسینیه ارشاد، کوچه هدیه، پلاک ۱۱، واحد ۲