شرکت حامی سیستم شریف

www.hamisystem.ir

درباره حامی سیستم شریف

شرکت دانش‌بنیان حامی سیستم شریف ارائه‌دهنده راهکارهای تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات می‌باشد.گروه متخصص، خلاق و مجرب ما توانسته است با بهره‌گیری از پیشرفته‌ترین متدولوژی‌های توسعه نرم‌افزاری، پروژه‌های بزرگی را با استانداردهای جهانی و در زمان کوتاه به مشتریان خود ارائه دهد.

بیش از ۱۵ سال تجربه اجرایی در ارائه راه‌حل نرم‌افزاری و همکاری نزدیک با دانشگاه صنعتی شریف، گواه کیفیت ارائه خدمات و توانمندی ماست. در دهه اخیر، شرکت حامی سیستم شریف بخش عمده‌ای از خدمات نرم‌افزاری بزرگترین اپراتور تلفن همراه کشور (همراه اول) را به‌عنوان فعالیت اصلی خود انجام داده و در پیشبرد طرح‌های این اپراتور نقش کلیدی داشته است.

تحلیل، طراحی و پیاده‌سازی پرتال رسمی همراه اول (www.mci.ir)، پرتال ترابردپذیری، پرتال خدمات غیرحضوری (E-Care)، باشگاه مشتریان همراه اول، سامانه خرید شماره تلفن گلچین، سیستم پرداخت قبض، درگاه فروش کارت شارژ، اپلیکیشن های Android و iOS همراه من و همچنین سامانه پست الکترونیک سازمانی همراه اول (Email) در کنار بسیاری از فعالیت‌های مرتبط دیگر ازجمله پروژه‌های توسعه‌یافته و در حال پشتیبانی توسط این شرکت می‌باشد.

مدیر عامل: نیما روائی

مدیر منابع انسانی: –

آدرس: تهران، خیابان شریعتی، بالاتر از پل رومی، پلاک ۱۸۴۱، طبقه ۲، واحد ۲

سامانه استخدام حامی سیستم شریف

ویرایش محتوای درباره شرکت

متشکریم که به ما در تکمیل پروفایل شرکت حامی سیستم شریف کمک میکنید. تمامی موارد این فرم اختیاری هست و نیازی به تکمیل کردن همه فیلدها نیست. پس از ارسال شما، موارد بررسی می‌شوند و پروفایل شرکت به‌روزرسانی می‌گردد.

اگه در این شرکت تجربه مصاحبه دارید، با دوستانتون درمیون بگذارید

مصاحبه Android developer | اردیبهشت ۹۹

تجربه نه خوب، نه بد از مصاحبه | مصاحبه معمولی | سابقه کار مرتبط: یک تا سه سال | نحوه درخواست: سایت‌های کاریابی | دعوت به مصاحبه: کمتر از یک هفته | برخورد مصاحبه کننده عادی بود

ببشتر سوالاتی که پرسیدن در مورد دیزاین پترن های رایج، معماری ها و یه سری سوالات در مورد برنامه نویسی واکنشگرا و ابزارهای رایج،چند تا سوال در مورد امنیت و روش هایی که میشناختم و استفاده کرده بودم، همون روز مصاحبه فنی اطلاع دادن که قبول شدم
دو سه روز بعدش مصاحبه منابع انسانی گذاشتن که هدف بیشتر سوال هاتشون این بود که ببینن تو شرایط مختلف چطور واکنش نشون میدم و موضوع رو مدیریت میکنم.

تقریبا یک هفته بعد رفتم برای امضا قرارداد دوره آزمایشی،
دو ماه آزمایشی کار کردم براشون و بعدش اومدم بیرون.

از نظر امکانات و شرایط رفاهی هیچی به developerهاشون نمیدن بغیر از حقوق ماهانه، حتی عیدی هم نمیدن

تجربه کاریم رو اینجا مینویسم ممکنه که به درد کسی بخوره و بتونه درست تصمیم گیری کنه،
فشار و استرس کاری به شدت زیاده تو این شرکت،
ادعا میشه که تیم ما تیم حرفه ای هستش ولی متاسفانه در عمل این موضوع رو مشاهده نمیکنین،

تو این شرکت هیچ زمانی برای r&d به شما داده نمیشه و متاسفانه برای هیچ کدوم از محصولاتشون داکیومنتی ندارن که شما بتونید کارتون انجام بدین.
بعنوان شخصی که تازه وارد این شرکت میشین همین موضوع مشکلات جدی رو براتون ایجاد میکنه و به شدت تمرکز و بازدهی شمارو پایین میاره

+۲۷

🏳 گزارش این تجربه

ID

مصاحبه ux designer | زمستان ۹۸

تجربه خوب از مصاحبه | مصاحبه آسون | سابقه کار مرتبط: ۳ تا ۱۰ سال | نحوه درخواست: سایت‌های کاریابی | دعوت به مصاحبه: کمتر از یک هفته | برخورد مصاحبه کننده خوب بود

جلسه اول با منابع انسانی بود که یک خانم خوش برخورد باهام صحبت کردن و یکسری سوال درباره سوابقم پرسیدن.
جلسه دوم با یکی از افراد شرکت بود که یسری سوالای اینترنتی پرسید منظورم اینه که مشخص بود تو گوگل سرچ کرده “سوالات مصاحبه ux”. اخرش گفتن خبر میدن. جلسه سوم با مدیر منابع انسانی و موارد مربوط به قرارداد بود که در کل همون توضیحاتی که شرکتهای دیگه میدن رو داد که من قبول کردم و رفتم
من قبول شدم و حدود یک ماه اونجا بودم مشکلی که داشت این بود که ازم خواستن یه اندازه یک سال سفته بهشون بدم اونم سفید امضا!! نمیدونم دلیلش چی بود ولی من زیر بار نرفتم و اخرش گفتن نمیتونیم باهات همکاری کنیم
مورد دیگه ۲ دفتره بودنشون بود و بیمه پایه رد میشد و تمام مزایا هم بر پایه همون پایه حقوق بود یعنی سنوات و غیره
یه مورد دیگه هم دیدم به جالب بود اخر ماهی که توش بودم از بچه های تیم اپ یه نظرسنجی در مورد خودشون کردن و دو نفری که از همه نمره پایین تر داشتن رو اخراج کردن! کلا روحیه تیم داغون شد. نمیدونم چرا اینجوری تعدیل میکردن

حقوق پیشنهادی من: ۵ میلیون

پذیرفته شدم و قبول کردم (کل فرآیند: دو هفته)

+۲۰

🏳 گزارش این تجربه

ID

یه سر به شرکت‌های دیگه هم بزنید:

مصاحبه مدیر محصول | زمستان ۹۸

تجربه خوب از مصاحبه | مصاحبه سخت | سابقه کار مرتبط: ۳ تا ۱۰ سال | نحوه درخواست: سایت‌های کاریابی | دعوت به مصاحبه: کمتر از یک هفته | برخورد مصاحبه کننده خیلی خوب بود

پس از این که وارد شرکت شدم، یک فرم منابع انسانی رو پر کردم، سپس دعوت به اتاق مصاحبه شدم.
فرد مصاحبه کننده در حد چند جمله به معرفی خودش، ساختار شرکت و محصولات شرکت پرداخت و اینکه مصاحبه ای که با من انجام میده برای یکی از سمت های PM یا PO هست که بستگی به توانایی من، سمت مورد نظر مشخص می شود. بعد با لبخند یک برگه سوال گذاشت کنارش و گفت قول میدم همه سوالات را از شما نپرسم. کلا مصاحبه از نظر کیفیت عالی بود (تقریبا بهترین مصاحبه ای بوده که تا حالا رفتم) و تلاش می شد که بدون استرس کل جلسه را سپری شود، جلسه مصاحبه من ۲ ساعت طول کشید و تو مصاحبه دو بار چایی و قهوه برام آوردند.
پر رنگ ترین سوالی که تو جلسه از من پرسید این بود که یک محصولی که در چند روزه گذشته استفاده کردم را نام ببرم و سپس یک سری سوال ارزیابی رو از رو اون محصول پرسید، در مورد بودجه بندی، فرایند تولید، متریک ها، KPI، UI، ویژگی جدید، نحوه تعامل، مسائل بیزنس، تحلیل، بهبود، افراد تیم، مارکتینگ و… در مورد اون محصول سوال پرسید، نحوه پرسیدن سوال ها هم شبیه جلسه ایده پردازی بود تا سوال-جواب.
یک سری سوال هم در مورد چارت سازمانی و متدلوژی های مدیریتی متفاوت مثل اجایل و اسکرام پرسید، با چه نرم افزار هایی کار کردم و مسلط هستم، در مورد انواع جلسات اسکرام مثل جلسه استند آپ میتینگ، اسپرینت پلنینگ و… هم سوال شد.
سوال سختی که پرسیده شد در مورد این بود که دو تا ویژگی جدید می خواهیم به محصول اضافه کنیم، چجوری انتخاب و ارزیابی می کنیم و چه کسی میگه کدام ویژگی اول توسعه داده بشه و… (کلا خیلی سوال سختی بود، چون خیلی به تجربه شما وابسته هست) .
سوال هوش هم پرسید.
کلا همه چیز جلسه مصاحبه خوب بود به غیر از آخرش که شرایط شرکت را پرسیدم،
تقریبا نتوانست هیچ مزیتی از شرکت بگه
کلا مصاحبه خیلی سخت و خوبی بود اما مزایای شرکت خیلی کم بود تقریبا مزایایی نداشت.
مصاحبه سخت و حرفه ای خواهید داشت. در صورتی که تجربه عملی خوبی دارید براتون خیلی زیاد سخت نخواهد بود. انتظار پرسیدن سوالات روتین رو نداشته باشین، آماده غافلگیری رو داشته باشید.

پذیرفته نشدم (کل فرآیند: یک هفته)

🏳 گزارش این تجربه

ID

مصاحبه android developer | خرداد ۹۸

مصاحبه سخت | نحوه درخواست: سایت‌های کاریابی | دعوت به مصاحبه: یک تا دو هفته | برخورد مصاحبه کننده عادی بود

در تماس دعوت به مصاحبه آدرس دقیقا ندادن و فقط گفتن کمی بالاتر از پل رومی!در حالی فاصله زیادی از پل رومی داره و اگر بخواید پیاده دنبال شرکت بگردید حسابی خسته میشید!در اصل شرکت بالاتر از آموزشگاه زبان سفیر هستش.

جلسه اول:
یه گپ خیلی کوتاه با مدیر واحد موبایل بود که فکر میکنم چون نمونه کار و رزومه خوبی داشتم خیلی وارد جزئیات نشدیم صرفا چندتا سوال درباره معماری، دیزاین پترن ها و کتابخانه ها بود.

جلسه دوم:
جلسه ای با ۲ نفر خانم از منابع انسانی بود که سوالای چالشی پرسیدن مثلا در مواجه با مشکلات چطوری رفتار میکنید؟ چطوری همکاران رو متقاعد میکنی که از روش تو استفاده کنن؟ از تجربیات بدت بگو؟ اگر زمان تحویل پروژه طولانی بشه چیکار میکنی؟مدیرت باید چه خصوصیاتی داشته باشه؟ اخلاق خوب و بدت چیه؟ از این سوالایی که تو نت هست خلاصه…

در آخر درباره تسهیلاتی که شرکت در اختیار کارمندان قرار میده پرسیدم که گفتن هیچی!!!حتی وام هم نمیدن!و این واقا برام عجیب بود!

جلسه سوم:
یه جلسه فنی حسابی با مدیر فنی شرکت بود، سوالات عمیق از معماری، یه طراحی نشونم داد و گفت چطور میتونم طراحیش کنم، درباره تفاوت های mvvm vs mvvm clean پرسید و مهمترین سوالش درباره ui کاستوم بود مثلا صفحه اول اپ همراه من رو نشونم داد و گفت چطور پیاده سازیش میکنم… درباره کلاس های paint , canvas پرسید که من گفتم تابحال فرصت استفاده ازشون پیش نیومده… فکر میکنم هدفش این بود که توانایی ها و شخصیت کارجو رو زیر سوال ببره تا بتونن تو حقوق راحتتر مذاکره کنن!من فکر میکنم رد شده باشم ولی حتی اگر قبول هم میکردن بعید میدونم قبول میکردم.
اینو بدونید که فنی باید خیلی قوی باشید مخصوصا تو کاستوم کردن ui با کلاس های paint
و اینکه دانش عمیقی در معماری داشته باشید

که فکر میکنم کسی که همچین توانایی داشته باشه خیلی شرکت های بهتر با کلی مزایا و امکانات هستش که میتونه اونجا مشغول به کار بشه

حقوق پیشنهادی من: ۶ میلیون تومان

حقوق پیشنهادی آن‌ها: کمتر مدنظرشون بود

هنوز جواب ندادن (کل فرآیند: سه هفته)

🏳 گزارش این تجربه

ID

اینجا کار می‌کنید یا کردید؟ لطفا تجربتون رو باهامون به اشتراک بگذارید

بدترین شرکت در زمینه IT | مهر ۹۹

| عملکرد مدیرعامل: بد | دورنمای شرکت: بد | اینجا رو توصیه نمیکنم

من در ‘تیم دولوپ’ شرکت حامی سیستم شریف بصورت تمام وقت و به مدت ۱ تا ۳ سال کار کردم و آخرین سال همکاری من ۱۳۹۸ بوده.

خوبی‌ها و نقاط مثبت
تنها مورد خوبش بچه های خوبیه که اونجا مجبورن کار کنن

مشکلات و نقاط منفی
میشه گفت تا به حال تو هیچ شرکتی به این بدی کار نکرده بودم. بدترین تجربه کاری من بود.
از اول شروع کنم که موقعی که مصاحبه کردم شنیدم که مدیرعامل گفت ” من یکبار کل نیروهای شرکت رو تعدیل کردم و دوباره از اول نیرو گرفتم” این حرف خیلی احمقانه به نظرم رسید اما وقتی وارد شرکت شدم فهمیدم این یک رواله.
ساختار شرکت بینهایت داغونه در حدی که تیم های دولوپ بر اساس تکنولوژی هایی که کار میکنن نشستن نه بر اساس پروژه ها، همین باعث میشه اصلا نتونن با هم خوب کار کنن.
معمولا هر ۳ ماه یک بار یه نظرسنجی از تیم ها میگیرن و بر اساس اون افراد رو تعدیل میکنن. برای همین افراد به هم دیگه نمره کم میدن که خودشون بالاتر برن(یاد برنامه بفرمایید شام میوفتم)
هر اخر هفته هم یه جلسه کلی میذارن دور هم جمع میشن که مثلا با هم آشنا بشن و صحبت کنن. این جلسه هم همیشه تبدیل میشه به “کی بهتر بلده از مدیرعامل تعریف کنه ” هر کی قشنگ تر تعریف کنه موندگاریش تضمینه. مهم اینه که مدیریت رو باید تیزهوش، بادرایت و قوی جلوه بدی!!
این مورد هم بگم که موقع استخدام ۱۲ برابر حقوقتون ازتون سفته سفید امضا میگیرن و تا ۲ سال هم بهتون نمیدن. بیمه هم پایه وزارت کار رد رد میشه که بدجوری به ضررتون تموم میشه و سابقتون رو خراب میکنه
هیچ مزایایی کار کردن تو این شرکت نداره و بیشتر ضرر داره ازجمله
– پرت بودن مکان شرکت(تجریش)
-عدم یادگیری
-عدم وجود بیمه تکمیلی
-امنیت شغلی پایین
-عدم وجود اضافه کار
-عدم پرداخت به موقع حقوق
-عدم تحویل قرارداد
در مورد پروژه های شرکت فقط همینو میتونم بگم که کلا ۱ پروژه مربوط به همراه اول اونم در حد پشتیبانی دارن که تو سایتشون معرفی کردن. بقیه پروژه ها در حد کارهای دانشجوییه که اصلا ارزش مادی برای شرکت نداره. این پروژه همراه اول هم در صورتی که پول به شرکت نده حقوقا کلا پرداخت نمیشد و مدیرعامل مجبور به گریه زاری جلو پرسنل میشد!!
البته جدیدا فکر میکنم به دلیل بی کفایتی مدیرعامل هیئت مدیره حذفش کرده و نفر جدیدی جایگزین کرده.
خلاصه اینکه از ۱ کیلومتری این شرکت رد نشین با کمی سرچ تو لینکدین یا همین سایت سالپا میتونین بیشتر متوجه عمق فاجعه بشین.

فرصت توسعه شغلی

پاداش و مزایا

تعادل کار و زندگی

عملکرد مدیران ارشد

فرهنگ و ارزش‌های شرکت

+۲۲

🏳 گزارش این تجربه

ID

آخرین شرکت‌های به‌روز شده

سالپا

سالپا | SALPA