فناوران اطلاعات خبره | IranEIT

درباره شرکت فناوران اطلاعات خبره

صنعت بیمه به عنوان یکی از صنایع زیر بنایی در هر کشور از اهمیت بسزایی برخوردار است. میزان رشد صنعت بیمه در کشورهای توسعه یافته به عنوان یکی از شاخص های رشد اقتصادی در نظر گرفته می شود. در همین راستا شرکت فناوران اطلاعات خبره، صنعت بیمه را به عنوان بازار هدف خود انتخاب نموده و تمامی فعالیت‌های خود را معطوف به این صنعت نموده است. لذا ارائه راه کارهای تخصصی جامع بیمه گری در صنعت بیمه در دستور کار قرار گرفته است. کلیدی ترین محصول شرکت سامانه بنیان « سیستم جامع بیمه گری » می باشد که به عنوان یک Core Insurance توانسته است نقش بسزایی را در پاسخ به نیازهای نرم افزاری شرکت های بیمه ای ایفا نماید.

در صورتی‌که اطلاعات بيشتری از این شرکت دارید با دوستانتون در میان بگذارید.
انتخاب مسیر …

حداکثر سایز 10 MB

لطفا صبر کنید

تجربه‌های مصاحبه در شرکت فناوران اطلاعات خبره

خرداد 99

کارشناس تست

در ابتدا تست اولیه بود که شامل مختصرآشنایی با کار بود -سپس تست هوش بود بعد از آن مصاحبه اولیه بود و در نهایت مصاحبه اخر.

سفته هم ممکنه ازتون درخواست کنند ولی جای هیچگونه نگرانی نیست یعنی در وجه حسن انجام کار هست و برای اینکه شما بعد از دوره اموزش که (هم زمانبر و هزینه بر برای شرکت) از شما میگیرند که ماندگار باشیدتا یکسال (بنظرم بسیار منطقی و به جا هست).

توصیه به کسی که میخواد بره مصاحبه

سلام من اولین تجربه کاریم تو این شرکت بود روند مصاحبه سه هفته زمان برد همه چیز عالی بود تا امروز که نزدیک دوماه هست اینجاهستم.

فرایند مصاحبه به این شکله که در ابتدا تست اولیه میگیرند بعد تست هوش و مصاحبه که بنظرم اخلاق کاری و حرفه ایی و همچنین علاقمندی به کار براشون در اولویت هست.

بعد ازگذشت ده روز ازمون ابتدایی رو رد میکنیم و تصمیم گیری میشود که در کدوم تیم وارد شوید.

سابقه کار و رشته مرتبط برای شرکت فناوران اهمیت چندانی ندارد ولی چیزی که مهمه اینست که پشتکار و دقت بالایی داشته باشی و به کار علاقه نشون بدهید و حس مالکیت به کار داشته باشید انگار که کار متعلق به شماست.

همه اعم از مدیر و مسولان و همکاران بسیار صمیمی و فروتن هستند(البته با توجه به سابقه بالا و تحصیلات )(دقیقا نمود هرچه درخت پربارتر سربه زیرتر)

محیط کار بسیار دلنشین وصمیمی وقابلیت این رو داره که متمرکز روی کار باشید.محیط آموزش (درواقع جایی که برای اولین بار حضور دارید) خیلی با پرستیژکاری و حرفه ایی بالا و در عین حال بسیار دلسوز در فرایند یادگیری شما (اعم از مدیر و مسول آموزش و همچنین مابقی همکاران در بخش اآموزش)
چیزی که فوق العادست این هست که میتونید بیشتراز ساعت کاری بمونید که فرایند یادگیریتون به بهترین شکل ممکن انجام شود.

بعداز گذشت ده روز وارد تیم میشوید جلسه ایی با مدیر و ارشد تیم دارید که نحوه کار و...را باهاتون درمیان میگذارند.و واقعا روابط بسیار صمیمی و درعین حال حرفه ایی است.

محیط تیم هم واقعا فوق العادست چرا که اموزش بسیار اصولی انجام میشه وارشدهای حرفه ایی با حوصله زمان میزارند و در عین حال که آموزش خوبی دارند.از شما کار خوب هم میخواهند و بنظر من خواسته بسیار منطقی هست.

مدیر همه ی کارشناسان تست هر دو روز یکبار از روند و چگونگی آموزش ما مطلع میشوند و نظارت روی نحوه آموزش مادارند.و اینکه ارشدهای با سابقه (نفرات و تیم حرفه ایی) در کنارمون هستند.

بدور از هر گزافه گویی در یک کلام بطور خلاصه باعث افتخاره که با تیم فناوران آشنا شدم.

 

تسهیلاتی که پیشنهاد دادن

امکان دورکاری، بیمه تکمیلی، صبحانه، ناهار رایگان، تسهیلات ورزشی

 

حس خوب از مصاحبه

مصاحبه معمولی

سابقه کار مرتبط: نداشتم

دعوت به مصاحبه: یک تا دو هفته

برخورد مصاحبه کننده خیلی خوب بود

سابقه کار: اصلاً مهم نبود

پذیرفته شدم و قبول کردم

خرداد 99

کارشناس پشتیبانی نرم افزار

به دلیل شرایط کرونا، شرکت سعی کرد مصاحبه از طریق تلفن و اسکایپ باشه. یک مصاحبه تلفنی با مدیر HR داشتم و چند روز بعد یک مصاحبه با مدیر اون تیمی که اعلام نیاز نیرو کرده بود از طریق اسکایپ. مصاحبه دوم خیلی طولانی بود و ایشون گفتند یک جلسه هم باید حضوری بیای. پس جلسه سوم هم چند روز بعد به صورت حضوری با مدیر پروژه تیم مربوطه داشتم.

جلسه اول چند تا سوال از SQL و سوالات رایج در مصاحبه ها پرسیده شد. جلسات بعد هم همینطور.

توصیه به کسی که میخواد بره مصاحبه

به نظرم شرکت خوبیه. رتبه یک انفورماتیک. از این شرکت ها کم پیدا میشه. من تا الان سه هفته تو این شرکت هستم و در مرحله آموزشی هستم. برای پشتیبان ها سه مرحله آموزش اولیه داره که یک ماه و نیم طول میکشه (با دریافت حقوق و بیمه). در پایان هر مرحله آزمون گرفته میشه. دوره آموزشی مفیده. مخصوصا SQL.

شرکت برای این سمت 20 میلیون سفته و تعهد کاری سه ساله میگیره که در همون تلفن اول به کارجوها میگن. سفته اکثر شرکت ها می گیرن پس مورد خاصی نیست. اما در مورد سه سال تعهد کار، نمی دونم اجرائیت قانونی داره یا نه، اما صرف نظر از بحث قانونی، اگر شرکت و کارتون خوب باشه دلیلی هم برای عوض کردن شرکت وجود نداره، بنابراین من قبول کردم.

مهارت‌هایی که می‌خواستند

SQL و توانایی تحلیل و یادگیری بیزینس

تسهیلاتی که پیشنهاد دادن

امکان دورکاری، بیمه تکمیلی، صبحانه

حقوق پیشنهادی من

3 میلیون تومان

حس خوب از مصاحبه

مصاحبه آسون

سابقه کار مرتبط: یک تا سه سال

نحوه درخواست: سايت‌های کاريابی

دعوت به مصاحبه: کمتر از یک هفته

برخورد مصاحبه کننده خوب بود

سابقه کار: کمی مهم بود

پذیرفته شدم و قبول کردم

کل فرآیند: یک هفته

اردیبهشت 99

پشتیبان

مصاحبه بنده با توجه به دوران کرونا بود و در ابتدا بایستی یکسری سوالات تست هوش به صورت آنلاین ، پاسخگو باشید

بعد یه مصاحبه تلفنی درخصوص سوالات اس کیو ال پرسیده شد، که تا حدودی تونستم جواب بدم

بعد یه مصاحبه آنلاین دیگه داشتم که بصورت آنلاین انجام شد ، و اونجا هم سوالات فنی پرسیده شد که من کمی استرس گرفته بود.

تقریبا بعد از دو روز باهام تماس گرفتم برم برای همکاری .

این شرکت یه دوره ی آموزش در خصوص بیزینس خودش داره که بیمه است، که برای هر قسمت هم مدرس داره ، من که چیزی از بیزینس نمیدونستم خیلی خوب متوجه شدم ، واقعا مدرس این بخش خیلی کمکم کرد. خیلی خوب راه افتادم هم در بخش بیزینس هم در بخش فنی ، واقعا رفتاری هم خوب بودند

محیط اموزش هم خیلی دوستانه تر از محیط تیمی هست که در حال حاضر مشغول شدم .

توصیه به کسی که میخواد بره مصاحبه

اگر برای سمت پشتیبان یا برنامه نویس میخواین مصاحبه کنید حتما آمادگی فنی داشته باشید.

هر زمان حتی اگر صبح ساعت 9 هم زنگ میزنن برای مصاحبه ، اول بسم اله شروع میکنن به سوالات فنی آماده باشید 🙂

مهارت‌هایی که می‌خواستند

اس کیو ال، دیتا مدل

چه ویژگی‌هایی براشون مهم بود

دقت ، هوش، رفتاری

تسهیلاتی که پیشنهاد دادن

امکان دورکاری، بیمه تکمیلی، امکان تحصیل در حین کار، صبحانه، دوره‌های آموزشی

حقوق پیشنهادی من

3 میلیون تومان

 

حس نه خوب، نه بد از مصاحبه

مصاحبه معمولی

سابقه کار مرتبط: یک تا سه سال

نحوه درخواست: سايت خود شرکت

دعوت به مصاحبه: کمتر از یک هفته

برخورد مصاحبه کننده عادی بود

سابقه کار: کمی مهم بود

پذیرفته شدم و قبول کردم

کل فرآیند: 2 هفته

بهار 99

مدیر محصول

به دلیل اپیدمی کرونا مصاحبه فنی روی اسکایپ برگزار شد. مصاحبه کننده بلافاصله یک گوگل شیت به اشتراک گذاشت و خواست دیتا مدل برای یک مساله را براش قدم به قدم تکمیل کنم. من که اصلا انتظار نداشتم مصاحبه مدیر محصول با چنین مواردی شروع بشود اولش جا خوردم و بعدش ذهنم را جمع کردم تا رویه مصاحبه نهایی بشود. در پایان مصاحبه کننده گفت در این شرکت مدیرمحصول شخصی است که با گروهی از تحلیل گران نرم افزار و طبعا تعدادی برنامه نویس کار می کند و برای شرکت تسلط به مسایل تحلیل نرم افزار در اولویت اول هست. بعدش هم راجع به حقوق درخواست از من تایید گرفت و گفت فیدبک مصاحبه رو اعلام میکنند در صورتی که تمایل به جذب با حقوق درخواستی داشتند

توصیه به کسی که میخواد بره مصاحبه

به نظرم برداشت درستی از نقش مدیر محصول وجود نداشت در این شرکت. یعنی طبق گفته مصاحبه کننده بخشی از وظایف مدیر محصول در این شرکت فعال در بیمه به مدیر پروژه سپرده شده و مدیر محصول در واقع باید در هماهنگی با مدیر پروژه بک لاگ پروژه را مدیریت کند که اساسا با چارچوب کاری اسکرام سازگار نیست. لذا اگر انتظار دارید بر اساس روابطی که در صنعت بیمه دارید استخدام بشوید برای شغل مدیر پروژه درخواست بدهید و نه مدیر محصول. ولی اگر تازه از دانشگاه فارغ التخصیل شده اید و تلقی شما مثل شرکت از مدیر مصول یک تحلیلگر ارشد هستش شاید به امتحانش بیارزه. اما اگر دوست دارید مدیر محصول اسکرامی به معنی واقعی کلمه باشید در این شرکت سازگاری انجام شده بخشی از نقش شما را به فرد دیگری محول کرده و ضرورتا باید بتوانید با وی کار کنید. برای من که جذاب نیست واقعا

مهارت‌هایی که می‌خواستند

تحلیل مدل داده ای رابطه ای

چه ویژگی‌هایی براشون مهم بود

من چیزی متوجه نشدم

حقوق پیشنهادی من

۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان

حقوق پیشنهادی آن‌‌ها

چیزی نگفتند

حس نه خوب، نه بد از مصاحبه

مصاحبه سخت

سابقه کار مرتبط: یک تا سه سال

نحوه درخواست: سايت‌های کاريابی

دعوت به مصاحبه: کمتر از یک هفته

برخورد مصاحبه کننده خوب بود

سابقه کار: مهم بود

هنوز جواب ندادن

زمستان 98

کمک برنامه نویس C#

من آگهی استخدام شرکت را اوایل آذر ماه از سایت ایران استخدام دیدم اون موقع اینتر نت ها قطع بود و من نمیتونستم رزومه بفرستم. سایت خود شرکت را بررسی کردم و خودم با واحد جذب و آموزش تماس گرفتم شفاهی در مورد رشته تحصیلیم و سابقه کارم باهاشون صحبت کردم. اسم منو یادداشت کردن و از من خواستن به محض دسترسی به اینترنت براشون رزومه بفرستم حدود دو هفته بعد که اینترنت درست شد براشون رزومه فرستادم باهام تماس گرفتن من دو سمت را در نظر داشتم پشتیبانی نرم افزار و برنامه نویسی سطح 3 که به برنامه نویسی بیشتر علاقه مند بودم و هستم برای هر دو سمت مصاحبه شدم. برای پشتیبانی مرحله اول را قبول شدم برای برنامه نویسی گفتن میتونم یه ماه بعد مجدد اقدام کنم. من یه ماه بعد برگشتم مصاحبه کردم و چون تجربه برنامه نویسیم برای دوران دانشجوییم بود و سه سال ازش میگذشت با شرط اینکه اگر برنامه نویس نشم پشتیبان بشم قبول شدم البته بعد از 1 مصاحبه ی دیگه.

خلاصه خیلی خوش حال و راضی و با استرس فراوان دوره آموزشم رو شروع کردم اولین برخوردم با خانم جهانگیر بود که رفتار دوستانه و خیلی خوبی داشتن با صبوری شرکت را به من معرفی کردند و قوانین را توضیح دادند. مدرس ها و مدیر واحد آموزش یکی از اون یکی بهتر هستند به من خیلی لطف داشتند. خلاصه بعد از اینکه به نقطه امن رسیدم و پشتیبان شدنم قطعی شد بهم گفتن میتونم دوره برنامه نویسی رو هم بگذرونم. من خیلی از اعتماد فناوران ممنونم و اینکه انقدر برای آموزش نیروهاشون وقت میزارن خیلی با ارزش هستش.

سوال هایی که همه جا میپرسن اولش تست هوش گرفتن بعد سوال های فنی پرسیدن و از من خواستن چند تا کوئری بنویسم سوال های روانشناسی طور پرسیدن و همین.

توصیه به کسی که میخواد بره مصاحبه

قبل از مصاحبه مطالعه داشته باش.
هدف مشخص داشته باش.
نحوه ی برخورد و شخصیت نیرو براشون خیلی مهم تر هست چون ضعیف بودن فنی باز حل شدنیه.
نشون بده آدم با اراده ای هستی و میتونی ار پسش بربیای و از پسش هم بربیا
قبل از اومدن مطمئن باش میتونی به تعهد کاری 3 سال شرکت پایبند باشی. چون فناوران برای آموزش یه نیرو خیلی وقت و هزینه میزاره و مطمذنن خودت هم نمیخوای تلاشت به نتیجه نرسه.
تو میتونی.

مهارت‌هایی که می‌خواستند

مفاهیم شی گرایی
شناخت پایگاه داده رابطه ای
کوئری نویسی
کار کردن با C# و بلد بودن دستوراتش

چه ویژگی‌هایی براشون مهم بود

متعهد بودن
منظم بودن
پشتکار داشتن
مودب بودن

تسهیلاتی که پیشنهاد دادن

امکان دورکاری،  ساعت کاری منعطف، بیمه تکمیلی، صبحانه، تسهیلات ورزشی، دوره‌های آموزشی

حقوق پیشنهادی من

2.5 تا 3 میلیون تومان

حقوق پیشنهادی آن‌‌ها

3 میلیون تومان

حس خوب از مصاحبه

مصاحبه معمولی

سابقه کار مرتبط: نداشتم

نحوه درخواست: سايت خود شرکت

دعوت به مصاحبه: کمتر از یک هفته

برخورد مصاحبه کننده خیلی خوب بود

سابقه کار: کمی مهم بود

پذیرفته شدم و قبول کردم

کل فرآیند: یک ماه

زمستان 98

کارشناس تست نرم افزار

در ابتدا تعدادی سوال هوش است که می بایست پاسخ داده می شد (و اینکه از قبل اطلاع داده بودند که بدونم تقریبا مصاحبه ام اونجا چقدر طول میکشه خوب بود) بعد به جلسه مصاحبه رفتم و خیلی با حوصله و با احترام ازم سوالاتی در مورد سابقه کار و علایق ام پرسیدن. شرایط شرکت رو توضیح دادن بطوریکه اصن سوالی نداشتم که بپرسم! (البته من قبلا برای سمت دیگری رفته بودم و با تحقیقاتی که انجام داده بودم مجدد برای عنوان پیشنهادی دیگری درخواست خود را اعلام کردم) و به شرکت علاقه پیدا کرده بودم که عضوشان بشوم و تجربه کسب کنم. با این ابراز علاقه من خیلی خوب رفتار شد و برای مصاحبه دوم تعدادی سناریو به من داده شد که مثال هم داشت. بعدش مصاحبه داشتم که سناریوم بررسی شد، ایراداتم به من بیان شد و پیش مدیر قسمت تست رفتم. ایشان هم سوالات در مورد سابقه کاری و علایق بنده پرسیدن و بالاخره برای دوره آموزشی تایید شدم.

توصیه به کسی که میخواد بره مصاحبه

میدونید شاید سابقه کار مرتبط در این زمینه خیلی مهم نباشه. چون برای تست عنوان شده بود که ایرادی ندارد و همه چی آموزش داده می شود.

(البته ناگفته نماند چون برای اینکار سابقه نداشتم با این حقوق شروع کردم چون این محل کار رو دوست داشتم انشاا... که به مرور ok می شوم)

مهارت‌هایی که می‌خواستند

خب باید طرز صحبت کردن با مدیر رو بلد باشی و واقعا رعایت کنی نه تنها اینجا. و سعی کنی مسائل را با خودشون بازگو کنی چون برای خودت بهتر بود و بیشتر موجب پیشرفتت میشه.

و اینکه اینجا business اش بیمه است و مهم است که یاد گرفته بشه. تا جایی که کسی متوجه نشه جایی ندارد و حتی بعدا برنامه نویس ، تستر... برای نوشتن کوئری نیاز به تحلیل درستی از business دارد. به نظرم مدرس شان عالی هستند تا میتوانید از این موقعیت خوب استفاده کنید.

چه ویژگی‌هایی براشون مهم بود

اخلاقی، رفتاری، تلاش و دقت

البته مدیر آموزش به بنده خیلی بهم لطف داشتند و کمکم کردند. خیلی اذیت کردم اما باز هم کمکم کردند تا جایی که یک شیب خیلی تندی تا الان پیشرفت داشته ام. با همراهی مدرس SQL و TSQL

تسهیلاتی که پیشنهاد دادن

امکان دورکاری، بیمه تکمیلی، صبحانه، تسهیلات ورزشی، دوره‌های آموزشی، البته بخاطر شرایط فعلی کرونا فعلا تایم ورزشی برقراری نبود و قرار هست مثل اینکه نهار هم ok شود

حقوق پیشنهادی من

2.5 تا 3 میلیون تومان

حقوق پیشنهادی آن‌‌ها

2.6 میلیون تومان

حس خوب از مصاحبه

مصاحبه معمولی

سابقه کار مرتبط: نداشتم

نحوه درخواست: سايت‌های کاريابی

دعوت به مصاحبه: کمتر از یک هفته

برخورد مصاحبه کننده خیلی خوب بود

سابقه کار: مهم بود

پذیرفته شدم و قبول کردم

کل فرآیند: يک و نيم ماه

زمستان 98

برنامه نویس BI

در مر حله اول یه سری سوالات تستی پرسیده میشه که اونجوری که متوجه شدم اهمیت بسیار بالایی داره.

در مرحله ی بعد با توجه به زمینه ای که میخواید توش کار کنید سوالات فنی تر پرسیده میشه تا یه راستی آزمایی کلی صورت بگیره.

به دلیل مسئله‌ی کرونا مصاحبه‌ی بعدی من موکول شد یه یک ماه و اندی بعد و اونم به صورت ویدیو کنفرانسی از طریق اسکایپ که چون شرایط یه مقدار متفاوت بود استرس بالایی داشت و توی اون جلسه دو نفر از آدمای بلند مرتبه‌ی شرکت سعی میکنن دانش فنی رو به چالش بکشند و این هم دلیل داره چون مبنای چونه‌زنی دو طرف همین تخصص خواهد بود.

در کل هم خوب بود هم بد برای من.

توصیه به کسی که میخواد بره مصاحبه

مثل هر مصاحبه‌ی دیگه ای رو راست باشید.

دانش فنی‎تون رو تقویت کنید چون خوشبختانه یا متاسفانه تنها مبنای ارزیابی شما از نظر حقوقی دانش فنی شماست.

مهارت‌هایی که می‌خواستند

تخصص همونطور که گفتم بسیار حائز اهمیت هست.

مهارت های ارتباطی فکر میکنم برای پشتیبانی اهمیت داشته باشه ولی برای من مسئله ای از این لحاظ نبود.

چه ویژگی‌هایی براشون مهم بود

پیگیری، هوش، علاقه‌مندی

تسهیلاتی که پیشنهاد دادن

امکان دورکاری، ساعت کاری منعطف، بیمه تکمیلی، امکان تحصیل در حین کار، صبحانه، دوره‌های آموزشی

حقوق پیشنهادی من

5 میلیون تومان

حقوق پیشنهادی آن‌‌ها

4 میلیون تومان

حس نه خوب، نه بد از مصاحبه

مصاحبه معمولی

سابقه کار مرتبط: یک تا سه سال

نحوه درخواست: سايت خود شرکت

دعوت به مصاحبه: دو هفته تا يک ماه

برخورد مصاحبه کننده خوب بود

سابقه کار: اصلا مهم نبود

پذیرفته شدم و قبول کردم

کل فرآیند: سه ماه

اسفند 98

کارشناس کنترل پروژه

مصاحبه من با شرکت فناوران اطلاعات خبره در اوج کرونا و در 2جلسه به صورت مجازی برگزار شد. جلسه دوم با حضور مدیر عامل بود. در کل مدیر ارشد و مدیر بخش افراد منطقی و معقول بودند. بین این شرکت و یک شرکت دیگر که در همان بازه زمانی دعوت به کار شدم متاسفانه این شرکت را انتخاب کردم. البته اشتباهم این بود که به نصیحت چند نفری که قبلا از این شرکت استعفا داده بودند و در مورد جو نامناسب، زیرآب زنی و باندبازی های گسترده هشدار دادند، توجهی نکردم. از طرفی درخواست شرکت برای دادن تعهد برای کار طولانی مدت حداقل 3ساله با ارائه سفته های20تا30 میلیونی هم موید وجود مشکلات در نگه داشت منابع انسانی احتمالا به دلیل موارد فوق الذکر بود که متاسفانه با خوش بینی از کنارش گذشتم.

در بدو ورود به واحدی که اسمش جذب و آموزش هست وارد می شوید و ابتدا باید یک سری مفاهیم بیمه را آموزش ببینید البته فکر نکنید کسی به شما آموزش خاصی می دهد، شما پشت یک سیستم قرار میگیرید که یک سری فایل و پاورپوینت داخل اون هست و باید خودتون مطالعه کنید و یک سری داده داخل نرم افزار اختصاصی شرکت وارد کنید. البته به شما گفته می شود موارد را مطالعه کرده و اگر سوالی داشتید بپرسید، ولی اگر سوال شما از دانش محدود مدرس مربوطه بیشتر باشد، جواب ثابتی که می شنوید این است که این موارد در تیم به شما آموزش داده خواهد شد. ظاهرا بدین مفهوم است که در کل دوره ی آموزشی قرار نیست چیز خاصی آموزش داده شود و آموزش واقعی در تیم داده خواهد شد.

حتما یه فکری در مورد سر و صدای محیط بکنید چون کسی که مثلا مدرس هست دائما با تلفن صحبت میکنه و تمرکزتون به شدت پایین میاد.

قضیه به همینجا ختم نمیشه شما هم ممکنه مثل من که رتبه ۱۹ کنکور کارشناسی ارشد و فارغ التحصیل دوره روزانه یکی از تاپ ترین دانشگاه های تهرانم با چیزهای عجیب و غیر حرفه ای دیگه ای روبرو بشید. مثلا ممکنه برگه ای که به عنوان سوال امتحان بهتون داده میشه به شکل کاملاً برنامه ریزی شده بارم برخی سوالاتش مشخص نباشه تا هرجوری دوست دارن نمره بدند و شما بیفتید! حتی ممکن است صورت سوال از شما چیزی نخاد ولی مدرس (به نظر من فقط مصحح!) تشخیص بده که شما باید بیشتر از صورت سوال بنویسید! البته این موضوع به این هم بستگی داره که چقدر بخواهند از شما استفاده ابزاری کنند و غرض ورزی های شخصیشون با مدیران اصلی شما و شخص شما چقدر باشد، چون موضوع رفتار غیر حرفه ای و شخصی و اصطلاحا زیرآب زنی، حداقل در واحد آموزش که من شاهد آن بودم، فراتر از حدی است که بتوانید تصور کنید و در این راستا هیچ گونه مرز و محدودیت اخلاقی و حرفه ای برای خودشان قایل نیستند.

و از این هم جالب تر اینکه شما ممکن است در مورد هر کدوم از بندهای قراردادتون با شخص مدیر عامل به توافق برسید ولی در واحد جذب و آموزش دایه های مهربان تر از مادری وجود دارند که نه تنها به توافق بالاترین مقام سازمان با شما احترام نمی گذارند بلکه اعتراض هم دارند و این موضوع را دستاویزی قرار می دهند که تا حد ممکن تنش ایجاد کنند و حس ریاست طلبی خودشون را ارضا کنند. ممکن است این موضوع برای شما عجیب باشد ولی در این صورت مثل من با این تذکر، که معمولا به شکل غیرمحترمانه و تندی داده می شود روبرو شوید که "اینجا ما رییس هستیم و شما حق صحبت با هیچ کس حتی مدیر مستقیم خودتان را هم ندارید!" در همین راستا مدیر آموزش آن طور که من بعدا متوجه شدم، از روز اول صراحتا اعلام کرده بوده قصد دارد که جلوی ورود من به سازمان را بگیرد، و چون با توجه به روالهای موجود موفق به این کار نشده بود، مستقیما به مدیرعامل مراجعه کرده و سعی کرده بود با فرافکنی و ذکر مسایل غیرواقعی، نظر سازمان را نسبت به من آشفته سازد.

توصیه به کسی که میخواد بره مصاحبه

روی هم رفته به نظر من اگر به سلامت خودتون و آرامش درمحیط کار اهمیت میدید و دنبال کار در یک محیط حرفه ای هستید، فناوران اطلاعات خبره را حتی از لیست جاهایی که رزومه میفرستید حذف کنید چه برسه به اینکه مصاحبه برید و جذب شوید و مثل من کار قبلیتونو به خاطر این شرکت از دست ندهید که ممئنا پشیمان خواهید شد.

حس خوب از مصاحبه

مصاحبه معمولی

سابقه کار مرتبط: یک تا سه سال

نحوه درخواست: نمايشگاه کار

دعوت به مصاحبه: دو هفته تا يک ماه

برخورد مصاحبه کننده خوب بود

سابقه کار: مهم بود

پذیرفته شدم و قبول کردم

کل فرآیند: دو ماه

اگه در اين شرکت تجربه مصاحبه دارید، اون رو با دوستانتون درمیون بگذارید

پاییز 98

مصاحبه برنامه نویس C#

به طور کلی 2 مرحله مصاحبه رفتم

مرحله اول یک آزمون IQ داشت که برای من جالب بود و بعد از آزمون با مسئول آموزش مصاحبه ای داشتم که سوالات مفهومی خوبی پرسیده شد که جنبه آموزشی هم برای من داشت

مرحله دوم با مدیر بخش فنی شرکت مصاحبه ای داشتم که سوالات مفهومی دیگری پرسیده شد

این مصاحبه بیشتر از هر چیز نظر من را جلب کرد.

بعد از مصاحبه یک دوره آموزشی داشت که بسیار آموزنده بود و علاوه بر آن آشنایی کاملی با بیزینس شرکت بود

تسهیلاتی که پیشنهاد دادن

صبحانه، دوره‌های آموزشی

حقوق پیشنهادی من

5.5 میلیون تومان

حقوق پیشنهادی آن‌ها

5 میلیون تومان

حس خوب از مصاحبه

مصاحبه معمولی

سابقه کار مرتبط: 3 تا 10 سال

نحوه درخواست سايت‌های کاريابی

دعوت به مصاحبه کمتر از یک هفته

برخورد مصاحبه کننده خیلی خوب بود

سابقه کار: مهم بود

پذیرفته شدم و قبول کردم

کل فرآیند یک هفته

آبان 98

مصاحبه تحلیل گر کسب و کار

وقتی واسه شرکت رزومه فرستادم حدود یک هفته تا دوهفته من رو دعوت به مصاحبه کردن

وقتی به شرکت مراجعه کردم یک ازمون تست هوش گرفته شد که حدود 20 تا 30 دقیقه طول کشید و تست های هوش منطقی، ریاضی و ... وجود داشت. بعد از تست هوش مصاحبه حضوری انجام شد. زمانبدی خیلی خوب بود و من خیلی معطل نشدم.

درباره سابقه کارم پرسیدن و تحصیلاتم. Data model مهم بود واسشون که آشنا باشم باهاش. تو همون جلسه اول معلوم شد که جلسه دوم هم برای من تشکیل میشه و حدود یک هفته بعد جلسه دوم مصاحب برگزار شد و نفر بعد بیشتر data model ازم پرسیدن و رسم سیستم مورد نظرشون رو ازم خواستن.

در هر دو مصاحبه افرادی که بودن خوش برخورد بودن و رفتار بدی ازشون ندیدم.

یکی دو روز بعد از مصاحبه مشخص شد که من پذیرفته شدم.

توصیه به کسی که میخواد بره مصاحبه

شرکت با توجه به سمت آموزش های خیلی خوبی داره که شاید به طور آزاد هزینه های زیادی باید صرفش کرد.

مثل data modael, sql,user story و ...

تا الان که هنوز توی شرکت هستم همه چی خوب بوده و حس میکنم جای پیشرفت خوبی واسه افراد وجود داره.

مهارت‌هایی که می‌خواستند

data model
user story
sql

چه ویژگی‌هایی براشون مهم بود

روابط عمومی خوب
پر انرژی بودن
در طول دوره مصاحبه و آموزش به کوچکترین رفتارهایی که انجام داده میشه توجه میشه.

تسهیلاتی که پیشنهاد دادن

امکان تحصیل در حین کار، صبحانه، تسهیلات ورزشی، دوره‌های آموزشی

حقوق پیشنهادی من

2.5 تا 3 میلیون تومان

حقوق پیشنهادی آن‌‌ها

2.5 میلیون تومان

 

حس خوب از مصاحبه

مصاحبه معمولی

سابقه کار مرتبط: کمتر از یکسال

نحوه درخواست ایمیل

دعوت به مصاحبه یک تا دو هفته

برخورد مصاحبه کننده خوب بود

سابقه کار: کمی مهم بود

پذیرفته شدم و قبول کردم

کل فرآیند سه هفته

مهر 98

مصاحبه برنامه نویس وب

بعد از مصاحبه با 8 شرکت مختلف (که در 6 تای اونها پذیرفته شدم) فناوران خبره اولین شرکتی بود که نحوه مصاحبه اون باعث شد که من این شرکت رو انتخاب کنم

از نوع سوالات مصاحبه مشخص بود که شرکت به دنبال یک برنامه نویس واقعی میگرده، فناوران جز معدود شرکت هایی هست که تو مصاحبه ابتدا از ارزیابی فرد روی مفاهیم و دانش پایه ای برنامه نویسی شروع کرد با توجه به تجربه های گذشته اکثر شرکت ها به دنبال این بودند که فرد چقدر ابزارها و تکنولوژی های حوزه برنامه نویسی رو میشناسه این نشون دهنده اینه که اغلب داخل این شرکت ها محصولات پایدار و مطمئنی تولید نمیشه و اغلب برنامه نویس های که با تجربه پایین وارد این نوع شرکت ها میشن هم صرفا مونتاژکار خوبی از آب در میان نه یک برنامه نویس واقعی

مصاحبه در دو مرحله انجام میشه البته من چون تو نمایشگاه کار با شرکت آشنا شدم یه مصاحبه مختصری هم اونجا داشتنم

نحوه برخورد مصاحبه کننده ها کاملا خوب و حرفه ای بود و باعث خوشحالی بود که از توانمندترین افراد شرکت برای این قسمت انتخاب کرده بودند

تمام موارد مورد نیاز با توجه به موقعیت شغلی در واحد جذب و آموزش، آموزش داده میشه، با مربی های با تخصص بالا و بسیار خوش برخورد

در نظر من فناوران شرکتی هست که اهمیت نیروی انسانی رو به خوبی درک کرده و تا جای امکان برای حفظ نیروهاش تلاش میکنه کاستی هایی داره اما در مقام مقایسه با سایر شرکت های حوزه آی تی در ایران نمره واقعا خوبی میگیره

توصیه به کسی که میخواد بره مصاحبه

به عنوان برنامه نویس اگه فکر میکنید دانش خوبی تو این حوزه دارید حتی اگر تجربه کار هم ندارید و به دنبال امنیت شغلی نسبی (افراد با سابقه بالای 5 سال تو این شرکت زیاد هست و این نشون میده به نسبت سایر شرکت در مورد این فاکتور بهتر عمل کرده) ، محیط پویا و امکان پیشرفت هستین این شرکت رو پیشنهاد میکنم

 

حس خوب از مصاحبه

مصاحبه معمولی

سابقه کار مرتبط: کمتر از یکسال

نحوه درخواست نمايشگاه کار

دعوت به مصاحبه کمتر از یک هفته

برخورد مصاحبه کننده خیلی خوب بود

سابقه کار: اصلا مهم بود

کل فرآیند دو هفته

پاییز 98

مصاحبه مدیر روابط عمومی

رفتار این شرکت با متقاضیان شغلی واقعا نامناسبه. اول اینکه از تعداد زیادی متقاضی در یک روز و یک ساعت دعوت به عمل می آد و از همه به صورت گروهی در یک اتاق و پشت کامپیوترها آزمون تست هوش می گیرند که اصلا حس خوبی به من نداد. بعد از کلی معطلی که آدمها دونه دونه می رفتند توی اتاق برای مصاحبه (دقیقا مثل مطب دکتر) نوبت من شد. مصاحبه کننده که خانم جوانی بود رفتار خیلی بدی داشت و بدون اینکه خودشو معرفی کنه و مقدمه چینی کنه برای آشنایی و شروع مصاحبه، مثل بازجوها شروع به سوال پرسیدن کرد. دست آخر هم مشخص شد در واقع مدیر نمی خوان (چون تعریف مدیر مشخصه و کسی هست که یک تیم رو سرپرستی می کنه) و فقط احتیاج به یک کارشناس همه فن حریف و آچار فرانسه دارند که تمام کارها رو تنهایی هندل کنه.

توصیه به کسی که میخواد بره مصاحبه

کلا برای مصاحبه به این شرکت نرید چون حس خیلی بدی پیدا می کنید.

 

حس بد از مصاحبه

مصاحبه معمولی

سابقه کار مرتبط: 3 تا 10 سال

نحوه درخواست سايت‌های کاريابی

دعوت به مصاحبه کمتر از یک هفته

برخورد مصاحبه کننده مناسب نبود

تابستان 98

مصاحبه مدیر ارتباطات

در کل سه مرحله مصاحبه انجام دادم. مرحله ی اول مربوط بود به یک سری تست محاسباتی و آی کیو که روی سامانه های مجموعه انجام شد و گفت و گو با مدیر بخش جذب شرکت. برخورد خیلی مناسب بود و هم معارفه خوب انجام شد و هم فرصت کافی برای فوکوس روی توانایی هام بهم داده شد.

بعد از حدود ده روز تلفنی قراری با من ست شد و آدرس و مشخصات رو برام با پیامک فرستادن برای گفت و گو با مدیران ارشد مجموعه. با مدیرعامل، رئیس هیئت مدیره و مشاور مجموعه در دو جلسه گفت و گویی دو، سه ساعته داشتیم که از چند نظر برام جالب بود: اول این که بسیار رفتار دوستانه و محترمانه ای با من انجام شد. در این حد که وقت پایان هردومصاحبه شخص مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره تا در آسانسور همراهیم کردند و تا لحظه ی داخل آسانسور شدن با لبخند رو به من ایستادند.

دوم این که سوالات تو حوزه ی من بسیار عمقی و دقیق بود. کاملن حس کردم مشاور مجموعه با همین هدف توی جلسه نشسته که تجربه و معلومات مصاحبه شونده رو به شکل کاملن ریز و مصداقی محک بزنه.

بعد از دو جلسه مصاحبه با مدیران ارشد قرار شد بهم تا یک هفته خبر بدن و البته در خصوص حقوق و دستمزد هم ازم خیلی شفاف سوال شد و به توافق رسیدیم.

ظرف سه روز کاری اول کارشناس بخش منابع انسانی و بعد مدیر بخش اداری و بعد «شخص مدیر عامل» مجموعه در سه مرحله باهام تماس گرفتن و بهم خوش آمد گفتن و همه ی موارد لازم مثل پارکینگ و تجهیزات و آدرس ایمیل و هماهنگی های معارفه... قبل از ورودم به مجموعه هماهنگ شده بود.

توصیه به کسی که میخواد بره مصاحبه

تا اونجایی که من فهمیدم سازمان برای وفاداری ارزش خیلی زیادی قائله و سعی می کنه با روش های مختلفی این ماندگاری رو تو افراد تقویت کنه. فرآیند جذب سازمان تو بخش برنامه نویسی شبیه یه قیف می مونه که توش قبل از این که انتخاب بشی، یه دوره ی آموزشی رو می گذرونی. دلیل این آموزش ها تو این بخش، اطمینان از انتقال دانش و داشتن فرصت کافی برای انتخاب افرادیه که با فرهنگ سازمان جور در میان و می شه برای مدت زمانی طولانی روشون سرمایه گذاری کنن. محیط سازمان امنه و تا اونجایی که من دیدم بی حاشیه و شاد واقعی.

تسهیلاتی که پیشنهاد دادن

ساعت کاری منعطف، بیمه تکمیلی، امکان تحصیل در حین کار، صبحانه، تسهیلات ورزشی، دوره‌های آموزشی، تایم بازی و محوطه ی بازی (ایرهاکی، بازی فکری، فوتبال دستی)

 

حس خوب از مصاحبه

مصاحبه معمولی

سابقه کار مرتبط: 3 تا 10 سال

نحوه درخواست سايت‌های کاريابی

دعوت به مصاحبه یک تا دو هفته

برخورد مصاحبه کننده خیلی خوب بود

سابقه کار: مهم بود

پذیرفته شدم و قبول کردم

کل فرآیند: یک ماه

بهار 98

برنامه نویس SQL

مصاحبه اول یکسری سوال دیتامدل و بعد هم کوئری نویسی و آخرین سوال هم یه مقدار پیچیدگیش بیشتر شد که از من خواستن فکرم رو توضیح بدم و کوئری را ننوشتم. جلسه دوم باز هم سوال فنی پرسیدند ولی یه مقدار سوالات حالت منایع انسانی هم پرسیده شد اینکه برنامه ام برای آینده چی هست و... وقتی وارد مجموعه شدم یه مدت 4 5 روزی بیزینس بیمه رو خوندم بعد هم یه مدت حدودا 3 تا 4روی sql کار کردم. بعدش وارد تیم شدم که کار اصلیم شروع شد.

توصیه به کسی که میخواد بره مصاحبه

با توجه به اینکه شرکت بزرگ نرم افزاری هستش خوب جای پیشرفت بیشتری نسبت به شرکت های صنعتی داره و تخصصی تر داره کار میشه، من جای قبلی همه چیز را خودم با توجه به موضوعاتی که تو کار برامون پیش میامد و درخواست هایی که کارفرما داشت یاد گرفتم اما اینجا خیلی از اونها اول کار داره آموزش داده میشه که البته من خیلی شو می دونستم الان.

مهارت‌هایی که می‌خواستند

دیتامدل- کوئری نویسی-پرفورمنس

تسهیلاتی که پیشنهاد دادن

ساعت کاری منعطف، بیمه تکمیلی، صبحانه، تسهیلات ورزشی، دوره‌های آموزشی

حقوق پیشنهادی من

4 میلیون تومان

حس خوب از مصاحبه

مصاحبه معمولی

سابقه کار مرتبط: 3 تا 10 سال

نحوه درخواست: سايت‌های کاريابی

دعوت به مصاحبه: کمتر از یک هفته

برخورد مصاحبه کننده خوب بود

سابقه کار: مهم بود

پذیرفته شدم و قبول کردم

کل فرآیند: دو هفته

دی ۹۷

مصاحبه برنامه نویس وب

روند مصاحبه از یک آزمون تست هوش با 30 سوال شروع شد که تقریبا آسون بود و من بجز 2 سوال بقیه رو درست جواب دادم. (البته خیلی سرسری جواب دادم و اصلا نتیجش برام مهم نبود چون به نظرم تست هوش از نفر با کلی سابقه مفید که نشون میده باهوش هستم یه کار بی مورد بود ولی در هر صورت جز مراحل استخدامشون بود و با اکراه انجامش دادم) از نظر اونها من فرد باهوشی تشخیص داده نشدم هر چند که لطف کردند و کم هوش هم در نظرم نگرفتند. (این عین جملاتی بود که مصاحبه کننده تو برگه رزومه من قید کرد) بعد همون مصاحبه کننده یه طراحی ERD ازم خواست که خیلی ساده بود و از پسش بر اومدم. (سوال طراحی مدل درختی بود و براشون مهم بود که ارتباط والد و فرزند و بتونم تشخیص بدم) در ادامه چند مفهوم #C پرسیده شد دقیقا با این جملات:

1- override چیست؟ 2- overload چیست؟ 3- پولیمورفیزم چیست؟

بعد پرسیدند که ی سری سوال نژادپرستانه پرسیدند که مثلا بین این قوم ایران و اون یکی کدوم رو برای کار انتخاب میکنی و ...

این قسمت مصاحبه خیلی چیپ بود. اما در هر صورت از این مرحله تایید شدم و خیلی جالبه که من برای برنامه نویسی وب اپلای کرده بودم اما هیچ سوالی در این زمینه ازم پرسیده نشد.

بعد از 2 روز تماس گرفتند که برای مصاحبه دوم برم ساختمان دوم شرکت که هر دو جا توی خ گاندی بود.

مرحله دوم آدمای حسابی تری دیدم. اول با مدیر آموزششون صحبت کردم که انسان خیلی با شخصیت و دوست داشتنی بودند و بر عکس مصاحبه کننده اول خیلی امیدوار کننده صحبت کردند و بعد از ی سری سوال در مورد محیط کار ایده آل و شخصیت خودم ظاهرا نظرشون مثبت شده بود و توی همون جلسه با مدیر فنی شرکت صحبت کردم. ولی بر خلاف انتظار مصاحبه اصلا سخت و فنی به اون صورت که جاهای دیگه دیده میشد نبود. سوالات باز هم طراحی ERD بود و با خودم فکر کردم اینجا احتمالا از نظر ERD و طراحی دیتا بیس خیلی قوی باشند که بعد از ورود به شرکت متوجه شدم اصلا اینطور نیست و سوالات تو اون دامنه فقط به خاطر کم عمق بودند دامنه کار توی اون شرکت بود. این شرکت مشتری های خودش رو داشت و مشتری های این شرکت هم راهی بجز انتخاب این محصول ندارند به همین خاطر این محصول با این سرعت و کارایی پایین داره به این گستردگی مورد استفاده قرار میگیره.

توصیه به کسی که میخواد بره مصاحبه

باید بگم که من در این شرکت مدتی کار کردم و تجربه من بیشتر از یک مصاحبه و بیان تجربه از شروع مصاحبه هست پس میتونه خیلی برای کسی که قصد کار کردن در این شرکت رو داره مفید باشه.

این شرکت با مدیریت آقای خاکور و 2 نفر دیگه که اسمشون خاطرم نیست اداره میشه و یک محصول دارند که مشتری این محصول ویندوزی (wpf) تعدادی شرکت بیمه هستند که هر کدوم از بخشی از این نرم افزار استفاده میکنند. مهمترین دلیل اینکه این شرکت برنامه نویس وب میخواست هم در واقع انجام یک کار آزمایشی بود تا بفهمه که تا چه حد میتونه سفره فعلیش رو روی وب پهن کن. پس برنامه نویس وب برای این شرکت نقش کلیدی نداره.

تعداد کارمندای شرکت حدودا 300 نفر بود این تعداد توی ی ساختمان شیک داخل جردن بودند که از این بین حدودا 70 نفر برنامه نویس و بقیه پشتیبان و ... بودند که مهمترین حسن فناوران هم از نظر مشتری ها این تعداد بالای پشتیبان بود. واقعا چیزی نمیشه گفت.

اگه داخل این شرکت رفتید باید بچه حرف گوش کنی باشید و انواع نقص های مدیریتی و فنی که دیدید رو به هیچ عنوان بیان نکنید وگرنه تو این شرکت مثل خار میشد توی چشم مدیرعامل. اینجا از غر زدن اصلا خوششون نمیاد.

این شرکت برای تمام کارکنانش محدودیت استفاده از اینترنت داره و در هر روز کاربراش بیش از 1 ساعت حق کانکت شدن به اینترنت رو ندارند. این خیلی مهیج بود برام و میدونستم این موضوع تجربه اول و احتمالا آخرم باشه پس تا تونستم از این ویژگی شرکت فناوران استفاده بردم.

ناهار نمیدند ولی در عوض صبحانه (نون و پنیر و کره و مربا و چایی) میدند. این دو تا از نظر شرکت کاملا معادل همدیگه هستند.

مهارت‌هایی که می‌خواستند

حتی اگه از نظر فنی صفر هم باشید اینجا قبول میشید چون آموزش دارند و اصلا هم عجله ای برای تموم شدن فاز آموزش کارکنان ندارند.

ویژگی‌هایی که براشون مهم بود

فقط از غر زدن بدشون میاد و اصلا انتقاد و ... رو بر نمیتابند.

تسهیلاتی که پیشنهاد دادن

صبحانه، دوره‌های آموزشی

حقوق پیشنهادی من

3 میلیون

حقوق پیشنهادی آن‌ها

2.9 میلیون

حس نه خوب، نه بد از مصاحبه

مصاحبه آسون

سابقه کار مرتبط: 3 تا 10 سال

نحوه درخواست سايت‌های کاريابی

دعوت به مصاحبه کمتر از یک هفته

برخورد مصاحبه کننده عادی بود

سابقه کار اصلاً مهم نبود

پذیرفته شدم و قبول کردم

کل فرآیند: یک هفته

زمستان ۹۷

مصاحبه عضو تیم توسعه

ابتدا مصاحبه منابع انسانی انجام شد، مصاحبه منابع انسانی تقریبا سر وقت انجام شد و مورد خاصی وجود نداشت و برخورد خوب بود
بین جلسه‌ی مصاحبه منابع انسانی و مصاحبه فنی، نیم ساعت فاصله بود یعنی در واقع مصاحبه کننده فنی در جریان جلسه نبود و همونجا تو جلسه، رزومه و پرسشنامه‌ی من رو مطالعه کرد
بخش زیادی از جلسه‌ی فنی به پرسش در خصوص مواردی گذشت که هیچ ارتباطی با موقعیت شغلی مورد نظر نداشتند
مصاحبه کننده توانایی انتقال مفهومِ سوال رو نداشت و تقریبا 60% سووال تو ذهن خودش باقی می‌موند و همین باعث مشکل می‌شد و دقیقا چیزی رو می‌خواست که خودش یاد گرفته بود و کاری به منابع و مراجع نداشت

مراحل مصاحبه:
4 مرحله : تست هوش، مصاحبه فنی، مصاحبه منابع انسانی، مصاحبه فنی

حقوق پیشنهادی :

10 میلیون

حقوق پیشنهادی شرکت :

7 میلیون

مهارت‌هایی که انتظار داشتن

سوالاتی در خصوص ORM پرسیدند که اصلا ارتباطی با موقعیت شغلی مورد نظر نداشت و وقت زیادی صرفش شد.
در مورد مسایلی اظهار نظر می‌کردند که مشخص بود 7-8 سال هست از اونها دور هستند و پافشاری هم داشتند.

ویژگی‌هایی که براشون مهم بود

منابع انسانی غر نزدن براش مهم بود

 

حس بداز مصاحبه

مصاحبه معمولی بود

فرایند مصاحبه مرحله داشت

نحوه درخواست سايت خود شرکت

دعوت به مصاحبه کمتر از یک هفته

برخورد مصاحبه کننده خيلی بد بود

سابقه کار اصلاً مهم نبود

 

مهر ۹۷

مصاحبه برنامه نویس

مرحله اول انجام تست هوش و شخصیت در یک وب اپلیکیشن متعلق به شرکت
مرحله دوم مصاحبه فنی که طراحی دیتابیسی مشابه دیجیکالا (دسته بندی- کالا- محصول) بود و چند سوال راجع به SOLID و توضیح دادن درباره پلتفرمها، معماری ها و پترنهایی که متقاضی تجربه دارد.
مرحله سوم یک مصاحبه کلی درباره تجارب کاری و البته گاهی هم فنی در حد ایده طراحی و راه حلهای مسائل دیتابیسی

 

توصیه به کسی که می‌خواد بره مصاحبه 

بطور کلی تنها به افرادی که تازه از دانشگاه فارغ التحصیل شده اند و یا تجربه کار تمام وقت ندارند و دنبال رزومه هستند توصیه می کنم. به هیچ عنوان به افراد متوسط و حرفه ای توصیه نمی کنم چون امکان رشد ندارد و بدلیل استفاده از یک فریمورک مختص خودشان بشدت از نظر دانش فنی افت شدیدی خواهید داشت و تبدیل به یک اپراتور خواهید شد. دیسیپلین کاری شرکت هم بشدت خشک و مدل اپراتوری و کارگر خط تولید است و اندازه گیری کار بر مبنای معیارهای نوین برنامه نویسی نیست.
بدلیل داشتن دوره آموزشی یک تا سه ماهه SQL و WPF به کسانی که خیلی قوی نیستند توصیه میشود چون برای آموزش هم حقوق دریافت خواهند کرد

مهارت‌هایی که انتظار داشتن

بیشتر در حد تیتر و شناخت کلی مفاهیم علی الخصوص طراحی و معماری نرم افزار و کمی هم هوش جهت حل مسئله

ویژگی‌هایی که براشون مهم بود

فرمان پذیری

تسهیلات پیشنهادی 

بیمه تکمیلی
صبحانه
دوره‌های آموزشی
حقوق منظم و نسبتا خوب با توجه به میزان تجربه در مقایسه با خیلی از شرکتها

حس خوب از مصاحبه

مصاحبه آسون بود

فرایند مصاحبه ۳ مرحله داشت

نحوه درخواست سايت‌های کاريابی

دعوت به مصاحبه کمتر از یک هفته

برخورد مصاحبه کننده خوب بود

پذیرفته شدم و قبول کردم

کل فرآیند دو هفته

پاییز 97

مصاحبه برنامه نویس #C در شرکت فناوران اطلاعات خبره

2 مرحله داشت- اول ی تست هوش گرفتند. تمام ملاک شرکت همین مورد بود. تمام چیزهایی که لازم دارید بهتون آموزش میدند. من با مسئول آموزشش هم صحبت کردم ظاهرا خیلی عمیق آموزش نمیدند و در حد کار راه بنداز خودشون هست. مرحله بعد 3 روز بعدش بود که با قربان محمدی مدیر فنی شرکت جلسه داشتم و یک سوال ERD پرسیدند. سوالات خیلی ساده بود. در حد اینکه به چه روشی توی asp.net اطلاعات از ی صفحه به صفحه دیگه منتقل میکنیم. کلا هم به ERD خیلی تاکید دارند.

توصیه به کسی که می‌خواد بره مصاحبه 

از نظر علمی خیلی ارزش افزوده زیادی برای آدم نداره اما برای تازه کارها ی محیط ایده آل به حساب میاد.

مهارت‌هایی که انتظار داشتن

C#
EF
Linq
Asp.net
JQuery
اینکه به آموزششون تن بدم

چه ویژگی‌هایی براشون مهم بود

حرف شنو بودن

تسهیلات پیشنهادی 

بیمه تکمیلی، صبحانه

حقوق پیشنهادی من

8 میلیون

حقوق پیشنهادی آن‌ها

7 میلیون

حس بداز مصاحبه

مصاحبه معمولی

سابقه کار مرتبط: 3 تا 10 سال

نحوه درخواست سايت‌های کاريابی

دعوت به مصاحبه کمتر از یک هفته

برخورد مصاحبه کننده عادی بود

سابقه کار: مهم بود

پذیرفته شدم اما خودم رد کردم

کل فرآیند یک هفته

اگه در اين شرکت تجربه مصاحبه دارید، اون رو با دوستانتون درمیون بگذارید

شرکت فناوران اطلاعات خبره

مدیرعامل: --

تلفن تماس : ۴۱۸۵۵۰۰۰

  وب‌سایت: iraneit.com

آدرس شرکت فناوران خبره: تهران، خیابان نلسون ماندلا، خیابان پدیدارشرقی، پلاک ۱۲