شرکت انتقال داده ماهان (ماهان نت)

www.mahannet.ir

درباره انتقال داده ماهان

شرکت انتقال داده ماهان (ماهان نت) در سال ۱۳۸۷ فعالیت خود را در صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات آغاز نموده و به ارائه خدمات اینترنت پرسرعت خانگی و پهنای باند اختصاصی مبتنی بر آخرین فناوری روز می‌پردازد.
نیروهای انسانی ارزشمند در خانواده ماهان نت همگی در راستای نیل به اهداف و آرمان‌های متعالی این مجموعه با همدیگر همکاری سازنده و اثربخشی دارند.

مدیر عامل: علی ذاکر  |  ۱۰ تا ۴۹ نفر

مدیر منابع انسانی: اسماعیل ابراهیمی

آدرس: تهران، خیابان مطهری، خیابان اورامان، کوچه زاهدان، پلاک ۴۳، ساختمان ماهان | map

ویرایش محتوای درباره شرکت

متشکریم که به ما در تکمیل پروفایل شرکت انتقال داده ماهان (ماهان نت) کمک میکنید. تمامی موارد این فرم اختیاری هست و نیازی به تکمیل کردن همه فیلدها نیست. پس از ارسال شما، موارد بررسی می‌شوند و پروفایل شرکت به‌روزرسانی می‌گردد.

اگه در این شرکت تجربه مصاحبه دارید، با دوستانتون درمیون بگذارید

جدیدا کسی برامون تجربه مصاحبه ننوشته! :‌( 

قبلی‌ها پاک شد! تجربه‌ها قدیمی خیلی مستند نیستند 

یه سر به شرکت‌های دیگه هم بزنید:

اینجا کار می‌کنید یا کردید؟ لطفا تجربتون رو باهامون به اشتراک بگذارید

بدترین تجربه شغلی در طول دوران کارم، همراه دریغ برای شرکتی که میتوانست بهترین باشد! | مهر ۹۹

| عملکرد مدیرعامل: بد | دورنمای شرکت: بد | اینجا رو توصیه نمیکنم

من در شرکت انتقال داده ماهان (ماهان نت) بصورت تمام وقت و به مدت ۱ تا ۳ سال کار کردم و آخرین سال همکاری من ۱۳۹۷ بوده.

شرکتی بسیار باسابقه در صنعت اینترنت ایران، که نام آشنا و مشهوری چه در بین کاربران و مصرف کنندگان و چه فعالان و حرفه ای های این بازار دارد و تصور همه از آن، یک مجموعه بسیار بزرگ و قدرتمند است که کار کردن در آن افتخاری محسوب میشود.

من دو سال در این مجموعه کار کردم و بیشتر از آن‌که به خاطر زجر و عذابی که خودم کشیدم ناراحت باشم، حسرت و دریغ از فرصت سوزی و هدردهی منابع و سرمایه بخاطر ضعف مدیریت اونجاست.

قبل از ورودم به مجموعه ، کاملا باهاش آشنا بودم چون یکی از قدیمی ترین شرکتهای سرویس دهنده اینترنته و از بیرون خیلی به نظر موفق و پویا میرسید. ولی متاسفانه داخلش یه سازمان کاملا به هم ریخته و بی سامان و نامنظم بود که افراد در اون فقط به دنبال سخن چینی و تخریب یکدیگر و رفتارهای خاله زنکی بودند و در کمال تعجب، مدیران مجموعه (۳ برادر) هم به جای جلوگیری از ادامه این روش، هرچه بیشتر خودشان بهش دامن میزدند و تنش بین اشخاص را هم به وضوح تشدید میکردند. به نظرم هدفشان بیشتر «تفرقه بیانداز و حکومت کن» بود ، اما غافل از اینکه چنین کاری اول به مجموعه کاری و سرمایه خودشان لطمه میزند. نشان به آن نشان که در بدو ورود من فکر کنم تعداد کارکنان آنجا بالای ۱۰۰ نفر بود در ۴ طبقه یک ساختمان (هر طبقه ۳ واحد) و یک طبقه از یک ساختمان دیگر. اما هنگام خروجم ، به نظرم تعداد کارمندان به زور از ۱۵ نفر تجاوز میکرد و همه در یک اتاق بزرگ جمع شده بودند! یعنی سقوط ازاد در کمتر از ۲ سال…

بدون اغراق فکر میکنم روزی یک میلیون تومان فقط هزینه آگهی میدهند. در تمام طول سال هر روز برای تمام موقعیت های شغلی در همه سایتها و نشریات اگهی دارند. از پست های مدیریتی تا کارشناس همه حوزه ها خصوصا IT و بخصوص بخصوص اپراتور مرکز تماس. فکر کنم روزی حداقل ۱۰نفر اپراتور کال سنتر استخدام میکنند و هیچ کدام بیشتر از چند روز یا حتی چند ساعت دوام نمیاورند! پرداخت حقوق هم اوایل گاهی تا چند ماه به تعویق میافتاد که البته بعدا کمی اوضاع بهتر شد.

مدیرعامل به جز تماشای مداوم مانیتورهای کارکنان از طریق دوربین های شدیدا قوی (که بیشترین زمان کار روزانه اش به آن اختصاص داد) و شنود مکالمات حضوری یا تلفنی آنها، مرتب جلسه های بی حاصل با معاونین و مدیران میانی دارد. مدیرانی که از امنیت شغلی شان تا فردا هم اطمینان ندارند و میدانند به بهانه های واهی باید آنجا را ترک کنند. آنقدر که در این شرکت به عناوین و پست های سازمانی مثل مدیر و معاون و کارشناس و کارمند اهمیت میدهند و برایشان مهم است، به باطن و کیفیت کار آنها و کل مجموعه اهمیت میدادند، شک ندارم با این سابقه ، اکنون به یکی از غول های سرویس دهنده اینترنت در ایران تبدیل شده بودند. چرا که خیلی از غول های امروز این صنعت، زمانی که ماهان نت تاسیس شد اصلا وجود نداشتند یا هنوز داشتند اینترنت dialup ارائه میکردند. فکر نکنم سازمانی این حجم از مشتری ناراضی داشته باشد. چه مشتریان سازمانی و چه خانگی.

در حالی که در صورت وجود یک مدیریت قدرتمند و دلسوز و توجه به ظرفیتها و استفاده از تخصص افراد توانمند و میدان دادن به آنها و عدم دخالت بیجا و البته البته حذف روابط آلوده شخصی میان سطوح مختلف مجموعه، مطمئنم این شرکت هنوز هم توان پیشرفت و ارتقاء جدی دارد. اما حیف …

توصیه من به مدیران شرکت

کمی از اعتمادبنفس کاذب و اطمینان به خود و عقایدشان کم کنند. شاید بقیه هم (حداقل در بعضی موارد) گاهی حرف درست بزنند .

فرصت توسعه شغلی

پاداش و مزایا

تعادل کار و زندگی

عملکرد مدیران ارشد

فرهنگ و ارزش‌های شرکت

۲+

🏳 گزارش این تجربه

ID