شرکت مهسان | Mahsan

درباره شرکت مهسان

در دنیای ارتباطات دیجیتال و در میان انبوهی از اطلاعات، امنیت و اطمینان از صحت داده‌ها از ارکان اصلی سامانه‌های ارتباطی نوین است. تغییرات سریع و پیدایش فن‌آوری‌های نوین در این عرصه از یک سو و گره‌ خوردن فرآیند‌های کسب و کار‌های نوین از دیگر سو سازمان‌ها را ملزم به همراهی و همگامی‌ با دنیای ارتباطات نوین کرده‌است.
شرکت مهسان بر آن است تا در این کارزار دیجیتالی، تبدیل به مطمئن‌ترین شرکت ایرانی در حوزه مهندسی سامانه‌های ارتباطی نوین گردد. ارائه راهکار‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری حاوی ابتکارات و ایده‌های خلاق، شرکت را به اولین انتخاب صاحبان کسب و کار دیجیتالی تبدیل خواهد کرد.
شرکت مهسان بر آن است تا اولین انتخاب متخصصین و فارق‌التحصیلان حوزه نرم‌افزار، ارتباطات و امنیت برای همکاری و رشد باشد. در این راستا با ایجاد فضایی با نشاط و پویا برآنیم تا محلی برای فعالیت بهترین‌های این حوزه باشیم تا علاوه بر ارائه راه‌های نوین و مبتکرانه، شاهد پویایی و رشد استعداد‌های این عرصه در ایرانی آباد و آزاد باشیم.

در صورتی‌که اطلاعات بيشتری از این شرکت دارید با دوستانتون در میان بگذارید.
انتخاب مسیر …

حداکثر سایز 10 MB

لطفا صبر کنید

تجربه‌های مصاحبه در شرکت مهسان

تابستان 98

مصاحبه توسعه دهنده بک اند جاوا - Java beck-end developer

دو نشست داشتیم. اولی فنی و منابع انسانی بود و دومی جلسه‌ی آفر بود.

در مرحله‌ی اول سوالات فنی پرسیده شد. به دلیل اینکه مهارت‌ها و علاقه‌مندی‌های متنوعی داشتم و با تیم‌های مختلفی می‌تونستم همکاری کنم دامنه‌ی سوالات گسترده بود. یکی دو تا سوال الگوریتمی پرسیدن، چندتا سوال سی‌پلاس‌پلاس، جاوا، امنیت شبکه، طراحی‌شی‌گرا و دیتا‌بیس. یه مقدار هم راجع‌به سیستم‌های توزیع شده صحبت شد. خلاصه تقریبا همه‌چی پرسیدن. بعدش مسئول منابع انسانی اومدن و یه گپ و گفت کوتاه ده دقیقه‌ای هم با ایشون داشتیم. سوالات ایشون کوتاه واضح و هدفمند بود. راجع‌به حساسیت‌ها و علاقه‌مندی‌های من پرسیدن و متقابلا از قوانین و علاقه‌مندی‌های شرکت صحبت کردند. در مورد ترجیح دادن فضای باز یا بسته‌ی محل کار و ترجیح دادن محیط صمیمی یا جدی هم صحبت کردیم. صمیمت و اعتماد هم توی مصاحبه‌ی فنی هم توی مصاحبه‌ی منابع انسانی نکته‌ی مثبتی بود.

توصیه به کسی که میخواد بره مصاحبه

مثل هر مصاحبه‌ی دیگه‌ای خوبه مروری روی تخصص‌شون داشته باشند. البته سوالات مفهومی و معقول هستند و لازم نیست چیزی رو حفظ کنند. توصیه‌ی دیگه اینکه خودشون باشن. شفافیت و صراحت تیم فنی و مسئول منابع انسانی حین مصاحبه نشون میداد که صداقت برای شرکت ارزشمنده.

مهارت‌های که می‌خواستن

چون با چندتا از تیم‌ها میتونستم همکاری کنم تقریبا همه‌چی پرسیدن. امنیت، جاوا، طراحی شی‌گرا، سی‌پلاس‌پلاس kafka، RabbitMQ

چه ویژگی‌هایی براشون مهم بود

سرعت و علاقه به یادگیری - توانایی حل مساله - صمیمیت - صداقت

تسهیلاتی که پیشنهاد دادن

بیمه تکمیلی، امکان تحصیل در حین کار، ناهار رایگان، تسهیلات ورزشی

حس خوب از مصاحبه

مصاحبه معمولی

سابقه کار مرتبط: یک تا سه سال

نحوه درخواست سايت خود شرکت

دعوت به مصاحبه یک تا دو هفته

برخورد مصاحبه کننده خیلی خوب بود 

سابقه کار مهم بود

پذیرفته شدم و قبول کردم

کل فرآيند سه هفته

بهار 98

مصاحبه سرپرست تیم

مصاحبه من چند مرحله ای بود. ابتدا دو جلسه آشنایی داشتم و سپس یک جلسه پیشنهاد همکاری.

ابتدا با مدیر منابع انسانی و مدیران 2 دپارتمان جلسه داشتیم. به صورت مختصر رزومه کاری من رو بررسی کردند و موارد رو با هم چک کردیم. بیشتر سوالات در این جلسه حول موضوعات غیر فنی و توانایی های مدیریتی بود. جلسه خوبی بود. گرچه به عنوان جلسه اول، کمی افراد برای من سنگین بودند اما از همان ابتدا حس خوبی به من منتقل کردند و کلام های دوستانه مدیر منابع انسانی فضای خشک اول جلسه رو شاداب کرد. در جلسه دوم با فاصله ی چند روزه، با یکی از مدیران در جلسه قبل جلسه داشتم که اینبار سوالات بیشتر فنی و تخصصی شد. سوالات متفاوت از حوزه های متفاوت امنیت و برنامه نویسی Java پرسیده شد.

در جلسه بعد که حدود 10 روز از جلسه قبل برگزار شد، مدیر منابع انسانی پیشنهاد حقوقی سازمان و اطلاعاتی در مورد سازمان را به من دادند که فضای جالبی از سازمان رو به من نشون داد.

توصیه به کسی که میخواد بره مصاحبه

توصیه من اینه که حتما بر مباحث الگوریتمی مسلط باشند. برای حوزه فنی که درخواست دادند، با مفاهیم اون حوزه به صورت آکادمیک هم آشنا باشند و با مطالعه برند جلسه مصاحبه. براشون تعامل کاری خیلی مهم هست و همینطور شرکت ته مایه مذهبی داره.

تسهیلاتی که پیشنهاد دادن

بیمه تکمیلی، صبحانه، ناهار رایگان، اضافه کاری نامحدود

حس خوب از مصاحبه

مصاحبه معمولی

سابقه کار مرتبط: 3 تا 10 سال

نحوه درخواست کارمندان شرکت

دعوت به مصاحبه کمتر از یک هفته

برخورد مصاحبه کننده خوب بود 

سابقه کار مهم بود

پذیرفته شدم و قبول کردم

کل فرآيند سه هفته

مصاحبه توسعه دهنده بک اند Back-end

توی مرحله اول که یک نفر ( که بعدا متوجه شدم از اعضای فنی بود و قبل از مصاحبه بهم نگفتند ) اومد و ازم سوالاتی رو پرسید، بعد از اون یه تماس تلفنی باهام داشتند و قرار شد برم شرکتشون. توی شرکتشون توی یه مصاحبه با سه نفر صحبت کردم و هر کدوم یه سری سوال ازم پرسیدند. مثلا فردی که از منابع انسانی اومده بود ازم پرسید میدونی چرا دریچه های فاضلاب رو به جای اینکه مربع بسازند، گرد می سازند !؟ منم پاسخ دادم به خاطر این هستش که دریچه رو وقتی می خوان از جاش بردارن نیافته توی لوله فاضلاب و همچنین واسه یه سطح لوله مشخص ساختن دریچه گرد مقرون به صرفه تره و ماده کمتری می بره، و بعدش هم اضافه کردم که این سوال شما خیلی قدیمیه و هر کسی یکم توی نت گشته باشه این سوالات رو بهش برخورد کرد و پاسخش رو می دونه بعد همکارش یه پوزخندی بهش زد که همون منابع انسانی بهم گفت نه فقط همین دلیل نیست حداقل ۸-۹ تا دلیل دیگه هم داره یکم بهشون فکر کن و اونا رو بهم بگو. منم یکم فکر کردم و بهش گفتم که جواب دیگه ای به نظرم نمی رسه ولی خیلی مشتاقم که جوابش رو بدونم که گفت نه خودتون برید از توی نت پیدا کنین !!!

کامل نشون بده ...

بعد فردی که از طرف فنی اومده بود کلی سوال ازم در مورد پایتون و جنگو پرسید مثل اینکه کاربرد تابع لامبدا چیه؟ و یا ام وی سی رو توضیح بده و یا اینکه مثلا کانستراکتورها توی پایتون چطور نوشته میشند و بعد هم یه سوالی پرسیدند ازم که مثلا اگه یه تعداد خط تکست داشته باشیم و بخواهیم توی اون کل اون فایل تعداد تکرار یه کلمه رو پیدا کنیم چطور بنویسیمش توی پایتون که بعد از اینکه من راه حلم رو گفتم گفت خب این کار خیلی طول می کشه راه بهتری سراغ داری که کمی فکر کردم و یکم سوال پرسیدم که مساله رو برام شفاف ترش کرد و بعد پاسخ دادم که خب اوکی بود پیشنهادم. برخورد کسی که توی این مرحله مصاحبه فنی رو بر عهده داشت خیلی خیلی بهتر از مسئول منابع انسانی بود که به نظرم جای تعجب داشت ! بعد از این یه فرد دیگه که مدیر عامل شرکت بود ازم سوالاتی پرسید که اشتیاق و خودانگیختگی منو می سنجید. بعد از این مصاحبه باهام تماس گرفتند و گفتند که تصویر صفحه اول شناسنامه و کارت ملی رو براشون بفرستم که من سوال کردم که آیا من قبول شدم و اون گفت که هنوز نه، ولی روال کار ما به این صورت هست که هر کسی میاد مصاحبه رو قبل از مصاحبه نهایی ازش تصویر کارت ملی و شناسنامه رو می خواهیم. بعد پرسیدم خب چرا بعد از اینکه مصاحبه نهایی تکمیل شد اینارو نمی گیرید که گفت قوانین شرکت ما به این صورت هستش. منم مدارکم رو نفرستادم. بعد از اون دوباره تماس گرفتند و گفتند که مدارکتون رو نفرستادین که منم گفتم با این اوصافی که شما گفتین، (در مورد ارسال تصویر شناسنامه و کارت ملی) من تمایلی به همکاری ندارم، چون به نظرم شرکتی که همون اول کار کارجو رو فردی می دونه که باید هر کاری گفت انجام بده هیچ احترامی به کارکنانش هم نمی ذاره !

توصیه به کسی که میخواد بره مصاحبه

برای مصاحبه فنی خودش رو آماده کنه و کاملا مسلط روی مطالب حضور داشته باشه، اشتیاق خودش رو نشون بده

مهارت‌های که می‌خواستن
تسلط روی مطالب پایتون و جنگو رو می خواستند. و همچنین کار با لینوکس و بش نویسی براشون مهم بود.

چه ویژگی‌هایی براشون مهم بود

به علاقه مندی به یادگیری و اشتیاق برای کار و همچنین آمادگی داشتن اضافه کار توجه داشتند

تسهیلاتی که پیشنهاد دادن

ساعت کاری منعطف
امکان تحصیل در حین کار

حس بد از مصاحبه

مصاحبه سخت

نحوه درخواست نمایشگاه کار

دعوت به مصاحبه یک تا دو هفته

برخورد مصاحبه کننده عادی بود 

سابقه کار  اصلاً مهم نبود

پذیرفته شدم اما خودم رد کردم

کل فرآيند یک ماه

اگه در اين شرکت تجربه مصاحبه دارید، اون رو با دوستانتون درمیون بگذارید

نظرات شما در خصوص شرکت مهسان

تا این لحظه نظری از شما عزیزان ثبت نشده است. به دوستانتون در انتخاب محیط کار دوست داشتنی کمک کنيد :‌)

لطفا صبر کنید

شرکت نهان مهسان آدینه

مدیرعامل: مرتضی اسماعیلی

شماره تماس:  ۸۸۵۴۶۸۵۲ (۰۲۱)

آدرس: تهران، خیابان سهروردی شمالی، کوچه متحیری، پلاک ۳۰