شرکت مپنا | mapna group

شرکت مپنا

درباره شرکت مپنا

مپنا، بنگاه اقتصادی ایرانی است که به همراه ۴۱ شرکت زیرمجموعه خود، تحت عنوان “شرکت گروه مپنا” در زمینه توسعه و ساخت نیروگاه‌های حرارتی، همچنین اجرای پروژه‌هاى نفت و گاز و حمل و نقل ریلى، به صورت پیمانکار اجرایی کلید در دست (EPC) و سرمایه‌گذاری خصوصی (IPP) فعالیت می‌کند.

گروه مپنا از آغاز تأسیس در سال ۱۳۷۱، اجرای نزدیک به یکصد اَبَر پروژه به ارزش بیش از ۳۰ میلیارد یورو را در کارنامه خود ثبت نموده است. علاوه بر آن، ۶۰ محصول گوناگون و ۸۵ نوع خدمات مختلف را به مشتریان خود عرضه می‌کند.

شکل‌گیری گروه مپنا، با تأسیس «شرکت مدیریت پروژه‌های نیروگاهی ایران» یا به اختصار «مپنا» در ۲۲ مرداد ماه سال ۱۳۷۲ خورشیدی و توسط وزارت نیروی جمهوری اسلامی ایران آغاز می‌شود. پیش از تأسیس شرکت مپنا، تمامی امور اجرایی پروژه‌های نیروگاهی حرارتی ایران، توسط شرکتهای خارجی انجام می‌شد. هدف اصلی از تأسیس این شرکت، در ابتدا پیمانکاری عمومی پروژه‌های نیروگاهی به صورت کلید در دست بود.

زیر مجموعه‌ها :

شرکت مپنا اصفهان

شرکت ساخت تجهیزات سپاهان یکی از شرکتهای زیرگروه مپنا میباشد که پیشرو و متخصص در طراحی، مهندسی و ساخت تجهیزات مکانیکال نیروگاه های گاز، بخار، سیکل ترکیبی، توربو کمپرسور، سیستم انتقال حرارت، پالایشگاه، پتروشیمی و ایستگاه انتقال گاز می باشد.

شرکت مپنا توگا

در پاسخ به نياز روزافزون به انرژي الكتريكي در ايران و عدم توليد توربين و تجهيزات جانبي آن در كشور، شركت مهندسي و ساخت توربين مپنا (توگا) كه يكي از زيرمجموعه‌هاي اصلي گروه مپنا است در تابستان سال 1378 تاسيس و توليد توربين‌هاي بزرگ گازي در كارخانجات خود واقع در فرديس كرج (سي كيلومتري تهران) را از اواخر سال 1380 آغاز نمود.

برای اطلاعات بیشتر این مقاله را مطالعه کنید : شرکت‌های زیرمجموعه مپنا

در صورتی‌که اطلاعات بیشتری از این شرکت دارید با دوستانتون در میان بگذارید.

انتخاب مسیر …

حداکثر سایز 10 MB

لطفا صبر کنید

تجربه‌های مصاحبه در شرکت مپنا

مصاحبه کارشناس توسعه محصول - مپنا توگا

مراحل مصاحبه برای توگا زیاده که مرحله به مرحله میگم. من خودم تا مرحله ششم رفتم (مرحله هفتم و هشتم رو طبق تحقیقات به دست آوردم)

1- مصاحبه با مدیری که قراره باهاش کار کنم و مستقیماً باهاش در ارتباط باشم:

در این مرحله سوالات کلی در مورد خودم و رزومه ای که داشتم مطرح شد، سوابق کاری و تحصیلی و کارهایی که تا به حال کرده بودم رو برای مدیر توضیح دادم و جلسه خوب پیش رفت. در پایان این جلسه یه آزمون علمی هم از من گرفتن. سوالاتش در مورد مباحث مختلف مهندسی و مدیریتی بود (البته این آزمون و سوالاتش بسته به بخشی که براش اپلای کنید فرق میکنه). آزمونش 30 نمره داشت که باید حداقل 20 نمره رو میگرفتم. سوالاتش رو میشد جواب داد.

2- مصاحبه با مسئول بخش (در واقع مدیر فرد اول مصاحبه کننده)

در این مرحله دوباره بخشهای مهم رزومه خودم رو برای مسئول بخش توضیح دادم. مسئول بخش هم انتظاراتی که دارند و جنس کار و شیوه کار کردن توی بخش رو توضیح داد و میخواست بدونه که من از این جنس کار خوشم میاد یا نه که من گفتم با این کار اوکی ام.

3-  مصاحبه با معاون بخش (مدیر دو فرد مصاحبه کننده قبلی)

کامل نشون بده ...

توی این مرحله مدیر و معاون بخش که در در واقع مدیر دو فرد مصاحبه کننده قبلی بودند، حضور داشتند. دوباره رزومه کاری و تحصیلی و کارایی رو که کرده بودم رو براشون توضیح دادم. البته اونا زیاد وارد جزئیات میشدن و جزئیات هر کاری رو که کرده بودم رو میخواستم، حالا از پایان نامه ها گرفته تا پروژه ها و سوابق کاری که داشتم. از اهدافم هم پرسیدن و دوباره جنس کار رو توضیح دادن. یک سوال علمی کوچک هم پرسیدن که همونجا یه حساب کتاب ذهنی انجام دادم و بهشون جواب دادم. جلسه حدود 2 ساعت طول کشید.

4-  آزمون کامپیوتر شامل word و excel

توی این مرحله یه معرفی نامه دادن برای مرکز فنی تهران شعبه کرج که اونجا رفتم و آزمون word و excel دادم. آزمونش سادس و چیزی نداره

5-  آزمون کتبی زبان و مصاحبه انگلیسی

توی همون معرفی نامه ای که برای آزمون کامپیوتر داده بودن، آزمون زبان هم قید شده بود. اول یه آزمون کتبی بود که سوالاتش نه خیلی سخت بود و نه خیلی آسون. بعد از آزمون هم یه مصاحبه انگلیسی بود که باید در مورد خودم، کارهایی که کردم، برنامه هام و اینکه چرا میرم مپنا توضیح میدادم.

6-  آزمونهای روانشناسی و مصاحبه با روانشناس

توی این مرحله به یه مرکز روانشناسی توی کرج معرفی شدم. اولش تست اختلالات روانشناسی رو دادم (اسمش تست میلون بود). بعدش تست شخصیت سناسی بود که اسمش تست DISC بود. بعد از اون هم روانشناس نتیجه آزمونها رو نگا کرد و با من مصاحبه کرد. در مورد ویژگی های شخصیتی، مواردی که ناراحتتم میکنه، استدلالات و مباحث مربوط به روانشناسی و شخصیت شناسی از من سوال کرد. این تست ها و مصاحبه روانشناسی حدود 3 ساعت طول کشید.

دو مرحله زیر رو خودم نرفتم ولی از دوستانم که اونجا هستند، شنیدم که این دو مرحله هم هست

7- دعوت به کمیته جذب

توی این مرحله به کمیته جذب دعوت می شید که معاونین بخش های مختلف حضور دارند. هدفشون بیشتر این که ببیند تعهد و پایبندی شما به سازمان چقدره و سوالاتی در مورد اهداف و برنامه های آیندتون میپرسن

8- صحبت با مدیر عامل

بعد از اینکه همه مراحل قبلی پاس شد، یه صحبت کوتاه در حد پنج دقیقه ده دقیقه با مدیر عامل هست که تایید نهایی بشید

********************************************************************************************************************
در مورد حقوق و مزایا:

بعد از ورود به توگا باید 3 ماه به صورت آزمایشی اونجا باشید و بعدش باهاتون قرارداد یک ساله میبندن. قراردادها توی فروردین هر سال تمدید میشن. توی مدتی که به صورت آزمایشی اونجا هستید، حقوقی در حدود یک میلیون و هشتصد هزار تومن میدن. بعدش که قرارداد یک ساله باهاتون ببندن، حقوقتون میشه در حدود دو میلیون و دویست سیصد فکر کنم. در این بین ممکنه پاداش هم واریز بشه که بسته به پروژ های در دست اجرای شرکت داره. نکته ای که باید توجه داشته باشید اینه که یک کارمند، توی 12 ماه یک سال به اندازه 15 ماه حقوق میگیره، این سه ماه که اضافه تره، یک ماهش به خاطر سنوات و دو ماه به عنوان عیدی هستش. بسته به جایی که استخدام بشید، ممکنه حقوقتون با پاداش و مزایای مختلف تا نزدیک سه تومن هم بره (منظورم در یک سال اول شروع کار هست). بعد از اون هم که حقوق به صورت سالیانه و طبق ضرایب بهره وری هر فرد و یه سری پارامتر دیگه افزایش پیدا میکنه

توصیه به کسی که میخواد بره مصاحبه

توجه داشته باشید که از هر مرحله که عبور می کنید و وارد مرحله بعدی می شید؛ احتمال رد شدن کاهش و احتمال قبول کردن تون افزایش پیدا میکنه.

در مصاحبه ها ترس و استرس نداشته باشید و با اعتماد به نفس جواب بدید

به نظرم بهتره که خودتون باشید و چیزی رو مخفی نکنید تا بعدا براتون مشکل درست نشه

فکر کنم توضیحاتی که توی بخش های بالا دادم رو بخونید، تا حد زیادی دستتون میاد که روند مصاحبه ها چطوریه

مهارت‌هایی که می‌خواستند

ترکیبی از مهارت های مهندسی و مدیریتی

از یک طرف میخواستم علوم و مهارت های مهندسی رو بدونم تا متوجه بشم در پروژه ها چی میگذره و از یک طرف مهارت های مدیریتی رو میخواستن تا هم بتونم با افراد بقیه تیم ها ارتباط برقرار کنم و بتونم ازشون کار بخوام

تسهیلاتی که پیشنهاد دادن

سرویس رفت و آمد، بیمه تکمیلی، صبحانه، ناهار رایگان، تسهیلات ورزشی، دوره‌های آموزشی مزایایی که در بالا بهش اشاره کردم، مزایایی هست که هر کس که وارد توگا بشه بهش اختصاص داده میشه

حقوق پیشنهادی من

در مورد حقوق صحبت نشد

حس خوب از مصاحبه

مصاحبه معمولی

نحوه درخواست: سایت شرکت

دعوت به مصاحبه:  1 تا  2 هفته

برخوردمصاحبه‌کننده خیلی خوب

سابقه کار: کمی مهم بود

هنوز جوابمو ندادن

کل فرآیند: دو ماه

95

مصاحبه کارشناس برق - شرکت مپنا لکوموتیو

مرحله اول: 

فنی - سوابق کاری - کار تیمی - زبان فنی - اطلاعات در مورد لکوموتیو - دانشکاه تحصیل

مرحله دوم:

مصاحبه عمومی زبان 

مرحله سوم:

کمیته جذب : مشابه مرحله اول ، با این تفاوت که بیشتر من صحبت کردم 

توصیه به کسی که میخواد بره مصاحبه

اعتماد به نفس خوب 

بحث حقوقی رو قبل امضای قرار داد محکم ببندید. 

عاشق روحیه در کار تیمی هستن 

رزومه خوب میخوان 

صفر کیلومتر نره جون پس میزنن البته اگه کسی رو نداری منظورمه 

اگه آشنا ندارین مث من فقط اعتماد به نفس و بیان رزومتون به صورت کامل

مهارت‌هایی که می‌خواستند

نرم افزارهای عمومی و تخصصی 

زبان 

بار فنی در هر رشته

چه ویژگی‌هایی براشون مهم بود

کار تیمی 

ظاهر موجه 

آرام و صبور

تسهیلاتی که پیشنهاد دادن

امکان دورکاری

سرويس رفت و آمد

بیمه تکمیلی

ناهار رایگان

تسهیلات ورزشی

دوره‌های آموزشی

کارانه ماهانه - پاداش و آکورد

حقوق پیشنهادی من

پیشنهاد مهم نیست چون بر اساس سوابق بیمه ومدارک آموزشی تعیین می شود.

حس خوب از مصاحبه

مصاحبه معمولی

نحوه درخواست: سایت شرکت

دعوت به مصاحبه:  بیشتر از یک ماه

برخوردمصاحبه‌کننده خوب

سابقه کار: خیلی مهم بود

پذیرفته شدم و قبول کردم

کل فرآیند: بیشتر از شش ماه

مصاحبه طراحی مهندسی - مپنا توگا

مرحله اول: مصاحبه تلفنی

اول اطلاعات کلی که داخل فرم سایت شون پر کرده بودم رو چک کرد(مثل کدملی، وضعیت خدمت و . . . ) و بعد برای جلسه مصاحبه حضوری، پس فردای اون روز، هماهنگ کرد که امکان تغییر هم نداشت و مشخص نکردند که برای کدوم بخش(منظور طراحی، تولید، کنترل کیفی و . . . ) من را می خواهند

مرحله دوم: مصاحبه حضوری با مدیر بخش و آزمون علمی

بعد از ورود متوجه شدم که برای بخش طراحی من را می خواهند. در واقع کار تعریف شده برای آن موقعیت کاری، نقشه گرفتن از قطعات طراحی شده در درجه اول و بعد از آن طراحی برخی قطعات بود.

و اما سوالات پرسیده شده:

بیشتر سوالات شفاهی در حوزه ی شهود مهندسی بود، (مثلا دو بادکنک داریم که به قطر یکسان، یکی با هوای گرم پر شده و دیگری با هوای سرد، فشار هوا در کدام یک بیشتر است) و در آزمون کتبی نیز سوالات پایه ای مقاومت مصالح، مثل خستگی و طول عمر یا بحث های مرتبط با تنش و کرنش و آنالیز اولیه سیگنال ها در ارتعاشات پرسیده شد که لازم است تا روابط و فرمول ها را قبل از مصاحبه مرور کنید.

کامل نشون بده ...

مهارت‌هایی که می‌خواستند

طراحی مپنا بر پایه کتیا می باشد که بلد بودن این نرم افزار تقریبا الزامی است ولی برای نرم افزارهای تحلیلی، نرم افزار سازمانی خاصی ندارند و هر بخش یا هر نفر نرم افزار متفاوتی را کار می کند.

توانایی صحبت کردن به انگلیسی یکی از مواردی است که نقطه مثبت مهمی محسوب می شود.

تسهیلاتی که پیشنهاد دادن

سرویس رفت و آمد، ناهار رایگان

حس خوب از مصاحبه

مصاحبه معمولی

نحوه درخواست: سایت شرکت

دعوت به مصاحبه:  1 تا  2 هفته

برخورد مصاحبه کننده خوب

سابقه کار: کمی مهم بود

پذیرفته نشدم

کل فرآیند: دو ماه

اگه در اين شرکت تجربه مصاحبه دارید، اون رو با دوستانتون درمیون بگذارید

مصاحبه کارشناس HSE

مرحله اول: مصاحبه تلفنی و بررسی مشخصات کلی رزومه و بیان نکته مهم شغل درخواستی

مرحله دوم: دو روز بعد دعوت به مصاحبه تخصصی که دونفر از مدیران بخش مربوطه حضور داشتند و سوالات تخصصی و تعدادی هم ویژگیهای اخلاقی پرسیدند و در مجموع حدود 40 دقیقه طول کشید.

مرحله سوم: 10 روز بعد از مصاحبه تخصصی دعوت به مصاحبه در کمیته جذب شد که سوالات تخصصی و مدیریتی بود. بیشتر میخواستند بفهمند در موقعیتهای چالش زا و حساس چه تصمیمی میگیری. در ظاهر سوالات تخصصی بود ولی نکته اصلی در جواب باید زیرکانه و از نظر روانشناسی داده میشد. این مرحله مصاحبه 5 نفر از مدیران بودند. کمی نحوه برخورد مصاحبه کننده اصلی تند به نظرم رسید که احتمالا میخواستن ببینن چقدر صبوری!!(شاید)

کامل نشون بده ...

توصیه به کسی که میخواد بره مصاحبه

اطلاعات جامعی از شرکت کسب کنه . اعتماد به نفس داشته باشه و اروم و صبور باشه. نشون بده با انگیزه هست و مشتاق پیشرفت

مهارت‌هایی که می‌خواستند

مهارتهای تخصصصی و فن بیان در ارتباط با سایر ارگانها

چه ویژگی‌هایی براشون مهم بود

اعتماد به نفس ، توانایی کار تیمی

حقوق پیشنهادی آن‌ها

مطرح نشد

حس نه خوب، نه بد از مصاحبه

مصاحبه معمولی

نحوه درخواست: سایت کاریابی

دعوت به مصاحبه:  1 تا  2 هفته

برخورد مصاحبه کننده معمولی

سابقه کار: مهم بود

هنوز جوابمو ندادن

مصاحبه مهندس برق

من مصاحبه زیاد رفتم. این مصاحبه عجیب ترینش بود. در عین اینکه سوالات خیلی عادی بودن، اما این حس رو داشتم که طرف داره مسخره ام می کنه و بیخودی منو این همه راه کشونده. سوالاتش اینا بود:
کابینه جدید روحانی کیان؟ چنتا وزیر داریم؟ اسم 5 تا از وزیرا رو بگو. اسم آخرین کتابی که خونی. یه کتاب از ویل دورانت رو گفتم. پرسید اسم زن ویل دورانت چیه؟
فیلمای در حال اکران هفته پیش چیان. زندگی ات رو از 7 سالگی بگو. چرا از شهرستان اومدی تهران (بدیهی بود. اومدم پی کار خب!)
روند جلسه اینطوری بود که مصاحبه کننده خیلی شاد و شنگول و غیررسمی ظاهر شد و من که اصن آمادگی شو نداشتم، تا چند ثانیه هنگ بودم. بعدش هم که می اومدم هر سوالی رو جواب بدم، فوری می گفت کافیه ادامه نده. بعد از یک ربع ساعت، منو قضاوت کرد و گفت که فهمیدم با یه ادم منزوی داغون طرفم که فقط درس خونده. من اینطور نیستم. اما قضاوتش باعث شد که اصن نخام خود واقعی مو دیگه بهش نشون بدم و هیچ گاردی در مقابل قضاوتش نگرفتم. چون فهمیدم اون چارچوب ذهنی اش رو نسبت به من بست و تلاش من بی فایده اس.

کامل نشون بده ...

این فقط یکی از مصاحبه های من بود. در مصاحبه دیگری در شرکت موننکو، دو نفر تو 30 دقیقه حدود 150 سوال فنی و درسی از من پرسیدن که بالغ بر 120 تاش رو کامل جواب دادم و بقیه ناقص و کمتر از ده تاش رو نتونستم. چون اصن تخصص من نبود! من برای مصاحبه به عنوان یه مهندس برق رفته بودم و از من طرز کار خودرو، طرز کار کولر آبی و پکیج رو پرسیدن. در حالی که من نه رانندگی بلدم، نه ماشین شخصی دارم و نه تا به حال با پکیج کار کردم! اینطور افراد به من این حس رو می دن که دارن مسخره ام می کنن و هدفشون دست انداختن منه. به همین علت بعد از این سوالات نسبت بهادامه روند جلسه دلسرد می شم و حوصله حرف زدن ندارم و لحظه شماری می کنم که خارج شم از اون فضایی که به تمسخر گرفته منو...
هیچ یک از شرکتای ایران اروپایی نیستن و این مصاحبه ها، در استخدام نیروی شایسته نمی دونم بهشون چه کمکی می کنه. نیرویی که قراره روزانه اخم های یک مدی یک دنده رو تحمل کنه و جرئت نمی کنه از ترس دراقتادن توی مسائل حاشیه ای، به همکارهاش زیا نزدیک شه. حالا اینکه یه مهندس برق بدونه اسم زن ویل دورانت چی هست، به کسی مربوط نیس و دردی از اون شرکت و همکارانش دوا نمی کنه بالتبع...

توصیه به کسی که میخواد بره مصاحبه

باید دانش فنی اش خوب باشه، اعتماد به نفسش خوب باشه، سابقه هم داشته باشه، و خب همه اینا در کنار آشنا بازی و شانس، 50 درصد قضیه اس.

مهارت‌هایی که می‌خواستند

انتظار دارن یه فارغ التحصیل جدید دانشگاه بگیرن که به اندازه فردی با 5 سال سابقه، دانش فنی داره! خب از کجا باید بیاره؟ نمی دونم.
انتظار دارن که یه سری نرم افزارهای تخصصی رو بلد باشی. نرم افزار فقط یه ابزاره. وقتی من نوعی دانش صنعت رو ندارم هنوز، چطور باید کار کنم؟ به عنوان مثال به من یه cable gland یا سرکابل می دن طراحی کنم. در حالی که من توی عمرم سرکابل ندیدم!
انتظار دارن از نیروگاه و سد و کارخونه و پالایشگاه و پست و خط بازدید کرده باشم. در حالی که زمان تحصیل ما کسی رو بازدید نمی بردن و اینها جاهایی هست که بدون مجوز نمی شه به صورت فردی بازدید رفت.
در کل فراموش کردن که گپ بزرگی بین صنعت و دانشگاه هست و وقتی می خوان بپیچوننت، دست می ذارن روی اون گپ و مهارتایی که می دونن یه نیروی صفر نداره.

چه ویژگی‌هایی براشون مهم بود

آدم های آروم و صبور می‌خوان. آدمایی که بتونن سرکوفت زدن مدیران رو تحمل کنن و براشون شاخ نشن.
آدمایی که زیاد قوی نباشن و پرادعا نباشن و بازم براشون شاخ و شونه نکشن.
در عین حال می خان به لحاظ کامپیوتری قوی باشه، روحیه کار گروهی هم داشته باشه.
بی حاشیه بودن هم براشون مهمه.
زبان انگلیسی هم مهم بود براشون

تسهیلاتی که پیشنهاد دادن

بیمه تکمیلی

حقوق پیشنهادی من 

1.5 میلیون تومان

حس بد از مصاحبه

مصاحبه آسون

نحوه درخواست: کارمندان شرکت

دعوت به مصاحبه: ­­­بعد از یک ماه

برخورد مصاحبه کننده خوب

سابقه کار: مهم بود

هنوز جواب ندادن

کل فرآيند: دو ماه

مصاحبه طراحی و ساخت قطعات مکانیکی

طراحی توی کتیا، نقشه‌خوانی و استانداردهای نقشه کشی، حل مسأله مقاومت و ارتعاشات، مدلسازی در آباکوس ، تست زبان و ورد و اکسل و روانشناسی

توصیه به کسی که میخواد بره مصاحبه

انگیزه و اعتماد به نفس

مهارت‌هایی که می‌خواستند

کتیا و زبان خوب

چه ویژگی‌هایی براشون مهم بود

دنبال افراد با انگیزه بالا بودن کلا

تسهیلاتی که پیشنهاد دادن

سرويس رفت و آمد، بیمه تکمیلی، صبحانه، ناهار رایگان، دوره‌های آموزشی

حس خوب از مصاحبه

مصاحبه سخت

نحوه درخواست: سایت شرکت

دعوت به مصاحبه:  1 تا  2 هفته

برخوردمصاحبه‌کننده خیلی خوب

سابقه کار: مهم بود

پذیرفته شدم و قبول کردم

کل فرآیند: سه ماه

مصاحبه کارشناس - مپنا توگا

در مصاحبه کارشناسی سوالاتی راجع به پایان نامه ها, تجربه های کاری قبلی, دلیل ترک شغل قبلی, حقوق درخواستی و کار فعلی که براش مصاحبه شدم پرسیده شد. در مصاحبه مدیریتی هم سوالاتی راجع به تجربه های کاری قبلی, دلیل ترک شغل قبلی, , بیمه و اینکه میخوام برای مدت طولانی در این شرکت بمونم یا نه پرسیده شد.

حس خوب از مصاحبه

مصاحبه معمولی

نحوه درخواست: دوستان و آشنایان

دعوت به مصاحبه: کمتر از  1 هفته

برخورد مصاحبه کننده خوب

سابقه کار: خیلی مهم بود

پذیرفته شدم و قبول کردم

کل فرآیند: یک و نیم ماه

نظرات شما در خصوص شرکت مپنا

تا این لحظه نظری از شما عزیزان ثبت نشده است. به دوستانتون در انتخاب محیط کار دوست داشتنی کمک کنيد :‌)

لطفا صبر کنید

گروه مپنا

مدیرعامل: عباس علی آبادی

شماره تماس: ۲۳۱۵۱۰۰۱ (۰۲۱)

نشانی: تهران، بلوارمیرداماد، نبش خیابان کجور، شماره ۲۳۱