شرکت مدیا پردازش | Media Pardazesh

عکس شرکت مدیا پردازش

درباره شرکت مدیا پردازش

در صورتی‌که اطلاعات بيشتری از این شرکت دارید با دوستانتون در میان بگذارید.
انتخاب مسیر …

حداکثر سایز 10 MB

لطفا صبر کنید

تجربه‌های مصاحبه در شرکت مدیا پردازش

تابستان 94

مصاحبه فروش سازمانی

در روزنامه برای بخش فروش و بازاریابی آگهی داده بودند که روزمه برایشان ای.میل شد.تقریبا ده روز بعد دختر خانمی تماس گرفتند و چند سوال تلفنی هم پرسیدند تا احتمالا مطمئن شوند روزمه درست است و بعد برای همان روز عصر وقت مصاحبه دادند.

تهران، ایرانشهر خیابان کلانتری پلاک 45 دفترشان بود که جلوی ساختمان هم چند اتومبیل مدل بالا پارک بود.همان طبقه همکف واحد نیروی انسانی مستقر بود که با پارتیشن بخشها از هم جدا شده بود و صدا هم میپیچید و چندان با بیرون ساختمان تناسب نداشت.به هر جهت ابتدا همان دختر خانمی که زنگ زده بودند آمدند که تجربه چندانی نداشتند و همان سوالات را مجددا مطرح کردند و رفتند.من در اتاق مصاحبه نشسته بودم که کاملا شنیده میشد که نفر دیگری از مدیران میانی وارد اتاق بغلی شده است و در مورد من با ایشان صحبت میکنند،ایشان هم گفت "بریم ببینیم کیه".

این مدیر میانی فردی بودند که باز همان سوالات را پرسیدند و بعد گفتند ما شما را برای فروش سازمانی در نظر داریم اما تلفنهایی که به موبایل ایشان میشد و ایشان هم با ذوق و شوق آنها را جواب میدادند اجازه نمیداد توضیح بدهند و روی مصاحبه تمرکز کنند که خب زننده بود و نشان غیر حرفه ای بودن.در نهایت کاملا مشخص بود که جوابها و سوابق من برایشان قابل قبول است و پرسیدند برای شروع کار مشکلی نداری؟که گفتم خیر موردی نیست.گفتند منتظر باش.

در اینجا ایشان دوباره به اتاق بغل رفتند و مشخص بود با خانمی صحبت میکنند و حتی تقریبا معلوم بود که میگویند نظر من مثبت است و ایشان به درد ما میخورند.سپس خانمی وارد شدند که البته هم سن من بودند و ظاهرا مدیر منابع انسانی. ایشان هم مجددا همان سوالات را پرسیدند.یعنی شما حساب کنید در آن روز من بار چهارم بود که به مشتی سوال کلیشه ای مثل معرفی و سوابق و اینها پاسخ میدادم و ضعف برنامه ریزی در مصاحبه کاملا مشهود بود.در شرکتهای حرفه ای تمام سوال کنندگان دور یک میز مینشینند و با داوطلب یک مصاحبه جامع و کامل میکنند اما آنجا هر کسی که میامد میخواست دوباره از اول بشنود که خب چندباره کاری و بچه گانه بود.

ایشان چند جا خواستند مصاحبه را خودمانی کنند که من وارد آن بازی نشدم زیرا کاملا برایم مشهود بود که هدفمند اینکار را میکنند.مصاحبه کننده بدی نبودند اما چیز متفاوت و خاصی هم نداشتند.آخرش هم پرسیدند اگر به شما بگویم همین الان که قبول نشدید چه میکنید و اگر بگویم قبول شدید چه میکنید.خلاصه این دیگر نهایت سوال ایشان و امضایشان در آن زمان بود.من به سوالات با حوصله و ادب پاسخ دادم و در سوال آخر هم گفتم استخدام پذیرشی دو جانبه است که اگر این اتفاق بیفتد من توانایی خود را در خدمت سازمان میگذارم و اگر نه آن را در شرکت دیگری استفاده میکنم.

در مورد حقوق پرسیدند که گفتم دو میلیون تومان(تیر 1394) که ایشان با لحنی کشدار گفتند "کاور میکنه" که ظاهرا یعنی مشکلی نداریم و میتوانیم پرداخت کنیم،گرچه رقم پیشنهادی من هم کاملا معقول بود.در نهایت خداحافظی کردیم به سیاق معمول تا خبر دهند و به سیاق نسبتا معمول هرگز خبری نشد.حتی این درک وجود نداشت که عدم انتخاب را رسما ای.میل کنند.با توجه به اینکه سه مصاحبه پشت هم انجام دادند و وجنات و سکنات مصاحبه کنندگان به رضایت و خشنودی از پاسخ ها و سوابق من نشانی میداد،اینکه پشت صحنه چه اتفاقی افتاده است باید علت واقعی خبر ندادنشان باشد. آرزوی تعهد بیشتر و حرفه ای تر بودن در بخش منابع انسانی را برایشان دارم.

توصیه به کسی که میخواد بره مصاحبه

در شهریور 1397 خبر زیر در جراید درج شد:

"مدیرعامل شرکت مدیا پردازش متهم است به اخلال در نظام توزیع‌ نیازمندی‌ های عمومی از طریق گرانفروشی به صورت کلان با تحصیل وجه به میزان ۱۵ میلیارد و ۵۵۵ میلیون ریال."

سعی کنید این خبر را بررسی کنید تا در صورتیکه مشکل حل نشده است آنجا نروید.

مهارت‌های که می‌خواستند

من هم دوست داشتم از نوع کار بیشتر بدانم،متاسفانه چنانکه توضیح دادم چون وسط مصاحبه تلفن جواب میدادند نتوانستند توضیح کافی بدهند.

چه ویژگی‌هایی براشون مهم بود

احتمالا اینکه سوابق شما مناسب باشد اما زیاد قوی نباشد تا تهدیدی متوجه مدیران میان فعلی نکند.احتمالا خانمها برایشان در اولویت استخدام باشند.

تسهیلاتی که پیشنهاد دادن

تسهیلات خاصی پیشنهاد نشد.

حقوق پیشنهادی من

2 میلیون

حقوق پیشنهادی آن‌ها

2 میلیون

حس نه خوب، نه بد از مصاحبه

مصاحبه معمولی

سابقه کار مرتبط: 3 تا 10 سال

نحوه درخواست ایمیل

دعوت به مصاحبه یک تا دو هفته

برخورد مصاحبه کننده عادی بود

سابقه کار خیلی مهم بود

پذیرفته نشدم

کل فرآيند یک هفته

مصاحبه سرپرست مارکتینگ

مرحله اول بیشتر راجع به سوابق کاری و تجربیات گذشت. مدارک تحصیلی و شرکت هایی که قبلا کار کرده بودم را توضیح دادم. مرحله دوم مدیر منابع انسانی بود که بیشتر سوالات شخصیتی و هوش هیجانی پرسیده شد و مهارت مدیریت کردن مورد سنجش قرار گرفت. مرحله سوم مصاحبه با هیئت مدیره بود که بیشتر تخصصی بود و سطح دانش سنجیده شد.

توصیه به کسی که میخواد بره مصاحبه

با دانش کافی و تجربه کافی اقدام کنید چون به افراد کم تجربه موقعیتی داده نمی شود.

مهارت‌های که می‌خواستند

مهارت های نرم افزاری بیشتر بود - مهارت های ارتباطی و روابط عمومی قوی مد نظر بود - ارتباط قوی با شرکت های بیرونی و همکاران خارج از شرکت مثل خبرنگاران و آژانس های تبلیغاتی

چه ویژگی‌هایی براشون مهم بود

رفتارهای کار گروهی، دوری از حاشیه سازی، دوری از غیبت و پست سر دیگران حرف زدن - یادگیری شخصی - فعال بودن - عدم نیاز به یادآوری کارها و خودکار بودن

تسهیلاتی که پیشنهاد دادن

بیمه تکمیلی، امکان تحصیل در حین کار، ناهار رایگان، دوره‌های آموزشی

حقوق پیشنهادی من

5 میلیون تومان

حقوق پیشنهادی آن‌ها

5 میلیون تومان

حس خوب از مصاحبه

مصاحبه متوسط

نحوه درخواست سایت‌های کاریابی

دعوت به مصاحبه کمتر از یک هفته

برخورد مصاحبه کننده خیلی خوب بود

سابقه کار خیلی مهم بود

پذیرفته شدم و قبول کردم 

کل فرآيند دو هفته

اگه در اين شرکت تجربه مصاحبه دارید، اون رو با دوستانتون درمیون بگذارید

نظرات شما در خصوص شرکت مدیا پردازش

تا این لحظه نظری از شما عزیزان ثبت نشده است. به دوستانتون در انتخاب محیط کار دوست داشتنی کمک کنيد :‌)

لطفا صبر کنید

شرکت مدیا پردازش

مدیرعامل: صادق صابر

شماره تماس: 42940 (۰۲۱)

آدرس: تهران، خیابان ایرانشهر، خیابان کلانتری، پلاک 45