شرکت مهیمن

www.mohaymen.ir

درباره شرکت مهیمن

هفت سال پیش، کسب دانش و تولید محصولات بومی حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را با هدف خلق تحولی عظیم در عملکرد سازمان‌های بزرگ ایرانی آغاز نمودیم. امروز محصولات ما در مجموعه‌های بزرگی از کشور به کار گرفته شده‌اند تا مسائلی را حل کنند که در گذشته تصور یافتن راهکارهایی با تکیه بر دانش بومی برای آن‌ها وجود نداشت.

مدیر عامل: عباس عسکری

مدیر منابع انسانی: –  لینک پاسخگویی 

شرکت مهیمن می‌تواند به تجربیات ثبت شده در سالپا پاسخ دهد. در صورت تمایل فرم زیر را برای دریافت "لینک پاسخگویی" تکمیل بفرمایید.

آدرس شرکت مهیمن: تهران ،امیر آباد، انتهای کارگر شمالی‌، خیابان هفدهم (نادر ابراهیمی)، پلاک ۱۴۰

فرصت‌های شغلی شرکت مهیمن

ویرایش محتوای درباره شرکت

متشکریم که به ما در تکمیل پروفایل شرکت مهیمن کمک میکنید. تمامی موارد این فرم اختیاری هست و نیازی به تکمیل کردن همه فیلدها نیست. پس از ارسال شما، موارد بررسی می‌شوند و پروفایل شرکت به‌روزرسانی می‌گردد.

اگه در این شرکت تجربه مصاحبه دارید، با دوستانتون درمیون بگذارید

مصاحبه Back-End Developer | اردیبهشت ۹۸

تجربه نه خوب، نه بد از مصاحبه | مصاحبه سخت | نحوه درخواست: رویداد و همایش | برخورد مصاحبه کننده خوب بود

توی مسابقات ict challenge شرکت مهیمن یکی از برگزار کننده‌ها بود. تیم ما هم جزو برگزیده‌های مسابقات شد و بعد از یک هفته یک نفر از سمت شرکت تماس گرفت و ازم پرسید که آیا تمایل به همکاری داری یا نه. من البته اون زمان توی یه شرکت دیگه مشغول بودم ولی بدم نیومد که مصاحبه رو برم. گفتم بله و قرار رو برای پنجشنبه گذاشتم که خودم مشغول نباشم.
مرحله‌ی اول یه خانمی که گویا مدیر پروژه بود اومد و سؤالات فنی پرسید. اول مصاحبه اصلا استرس نداشتم و برام مهم نبود که توی مصاحبه قبول بشم اما وقتی سؤالا رو پرسید یه هو فضا عوض شد و سعی می‌کردم همه چیز رو جواب بدم. از جزئیات برنامه‌نویسی تا دات نت که تخصص من بود. چندتا از سؤالا خیلی ریز و جزئی بودند که نتونستم دقیق بهشون جواب بدم برای همین یه کم استرسی شدم.
برخورد این خانم حین مصاحبه خیلی خوب بود و سعی نداشت دانشش رو به رخ من بکشه. به من گفت که استرس نداشته باش و لزومی نداره حتما به همه‌ی سؤالا جواب بدی. از این حرفش یه کم آرامش گرفتم. برام جالب بود یه خانم توی این شرکت مدیر پروژه است و البته با توجه به تخصصی که داشت معلوم بود کارش رو بلده.
بعد از چند روز برای مصاحبه‌ی HR بهم زنگ زدن و گفتند که بیا برای مصاحبه که من منصرف شدم و گفتم تمایل ندارم. هرچند بعدا فکر کردم این کارم که الکی رفتم مصاحبه چندان اخلاقی نبود.
قبل از مصاحبه آمادگی کامل داشته باشید و دست کم نگیرید چون از اون چیزایی که فکر می‌کنید بلدین نمی‌پرسن. ممکنه یه چیزایی رو بپرسن که سخت‌ترین چالش‌های برنامه‌نویسی باشه. ممکنه یه سوال ساده بپرسن و ببینن تو اون رو از چه مسیری به نتیجه رسوندی. به هر حال اگر علاقمند به چالش هستید این شرکت باید جای خوبی باشه.
ویژگی‌هایی که براشون مهم بود:
فضای شرکت مذهبی بود و این مساله براشون اهمیت داشت.

مهارت‌هایی که نیاز دارند

این شرکت بخش‌های مختلفی داره و با هر تخصصی توی حوزه‌ی IT می‌تونین جذبش بشین. به قول خودشون توی سال ۹۸ که همه دارن تعدیل نیرو می‌کنن اینا دارن نیرو جذب می‌کنن. می‌گن ما نیروهای تاپ توی هر حوزه‌ای از IT رو جذب می‌کنیم.

حقوق پیشنهادی من: ۸ میلیون تومان

حقوق پیشنهادی آن‌ها:

پذیرفته شدم اما خودم رد کردم (کل فرآیند: یک هفته)

🏳 گزارش این تجربه

ID

مصاحبه برنامه نویس اندروید | خرداد ۹۸

Bتجربه نه خوب، نه بد از مصاحبه | مصاحبه سخت | نحوه درخواست: سایت‌های کاریابی | دعوت به مصاحبه: کمتر از یک هفته | برخورد مصاحبه کننده خوب بود

مرحله اول مصاحبه فنی بود. یه نفر اومد بیشتر درباره اینکه چیا بلدم ازم پرسید و یه چندتایی هم سوال پرسید. خیلی مدل بچه های دانشگاه شریف طوری انگار براشون مهم بود غیر از برنامه نویسی چقدر به رشته کامپیوتر و درساش تسلط داری. تقریبا هرچی ازم پرسید (حتی سوالای بی ربط) رو تونستم جواب بدم. آخرش گفت برات یه پروژه میفرستیم انجام بده. فضای شرکت یکم حالت مذهبی داشت و دو دل شدم. پروژه رو با اینکه انجام دادم ولی براشون نفرستادم که زنگ نزنن ولی دوباره زنگ زدن و کفتن یه جلسه با منابع انسانی برم و رفتم. منابع انسانی تا ریزترین جزییات زندگیمو ازم میپرسید و برام خیلی آزاردهنده بود این قضیه. آخرش به نظر میومد قبول شدم و بهم گفت میدونی اینجا فضای مذهبی داره؟ گفتم میدونم ولی حدس میزنم خیلی شدید نباشه. که برام توضیح داد این طور نیست و ممکنه حتی برن دوباره دفتر مرکزی و خانما مجبور شن چادر سر کنن. بهم هم گفت که اگر بیای باید حجابت کامل تر از الان باشه و باید پیرسینگ ابروتو دربیاری. یکم باهاش درباره این بحث کردم که به نظرم حجاب تاثیری روی کارم نداره و نباید اینطور باشه. قرار شد یه روز فکر کنیم و فرداش تصمیم بگیریم. فرداش دوباره بهم زنگ زد و پرسید نظر نهاییت چیه که گفتم من نمیتونم تو این شرایط کار کنم و از این تصمیمم اصلا پشیمون نیستم.
ضمنا منابع انسانی گفت ما اینجا مزایای خوبی میدیم به بچه ها ولی رنج حقوقیمون به نسبت رقیبامون پایین تره.
اگه نمیتونید تو فضای مذهبی و خشک کار کنید نرید. اگه خانم هستید در نظر بگیرید که حجاب براشون مهمه و اگه به قول خودشون برن دفتر مرکزی حتی مجبورید حین کار هم چادر سر کنید و محیط تفکیک جنسیتی میشه. ولی مزایای شرکت عالیه.
ویژگی‌هایی که براشون مهم بود:
مذهبی باشید یا حداقل در شرکت اینطور وانمود کنید.

مهارت‌هایی که نیاز دارند

باهوش باشید و درباره رشته کامپیوتر اطلاعات خوبی داشته باشید.

حقوق پیشنهادی من: صحبت نشد

حقوق پیشنهادی آن‌ها: صحبت نشد

پذیرفته شدم اما خودم رد کردم (کل فرآیند: دو هفته)

🏳 گزارش این تجربه

ID

یه سر به شرکت‌های دیگه هم بزنید:

اینجا کار می‌کنید یا کردید؟ لطفا تجربتون رو باهامون به اشتراک بگذارید

تجربه مهیمن | اردیبهشت ۰۰

| عملکرد مدیرعامل: نظری ندارم | دورنمای شرکت: خوب | اینجا رو توصیه نمیکنم

من در ‘محصول تحلیل داده- بخش فنی’ شرکت مهیمن بصورت تمام وقت و به مدت ۱ تا ۳ سال کار کردم و آخرین سال همکاری من ۱۳۹۹ بوده.

خوبی‌ها و نقاط مثبت
جنس کار تقریبا خوبه و چالشها نسبتا جذابن. اکثر بچه ها خیلی خوبن و آدم کم کم تعلق خاطر پیدا میکنه به فضای مهیمن. اگر هم فرد خودجوش و برونگرا و پرانرژی باشید حتما حتما رشد میکنین و به جایگاهی که شایسته‌اشید میرسید. هرکسی هم تو مهیمن جایگاهی داره شایسته اش هست و حس نمیکنین ارشدتون از خودتون ضعیفتره.

مشکلات و نقاط منفی
اگر فرد درونگرایی هستید بعیده که اینجا رشد کنین. اگر ترجیح میدید بهتون تسک داده بشه و تو فضای مبهم نمیتونین کار کنین اصلا پیشنهاد نمیکنم چون فضا بی‌نظمه و با تسک‌محوری اینجا نمیشه رشد کرد! به خاطر مدل کارفرماهاشون اغلب بی‌نظمی وجود داره تو کارها. همیشه پاسخگویی به کارفرما و رسوندن کارهای اونها از کیفیت محصول اهمیتش بالاتر بوده. تلاشهای خیلی جزئی برای بهبود کیفیت محصول انجام میشه. یه مساله ای هم که خیلی بچه ها رو اذیت میکرد این بود که یه اتفاقاتی میفتاد بدون اینکه به بچه ها گفته شه و اونها مشارکت داده شن در اصل فضا امنیتی هست و صداقت کمه. این حس رو تقریبا همه داشتند که کار بیش از انسانها اهمیت داره.
مشکل سوم هم فشل بودن و کم‌انرژی بودن و تسک‌محور بودن اکثر بچه ها هست. این یه جو کلی هست و اندک افرادی هستند که انگیزه برای رشد داشته باشن.
تقریبا برنامه ای برای تربیت نیرو و رشد نیروهاشون ندارن. همیشه میگن خودتون باید بخواید و مطالبه کنین و پویا باشید.

توصیه من به مدیران شرکت

جلسات خودبازنگری یا retrospective برگزار بشه تو مهیمن در همه تیمها.
وقتی انقدر کارمندهای خوبی دارند بیشتر مشارکتشون بدن و باهاشون صادق باشن.

فرصت توسعه شغلی

پاداش و مزایا

تعادل کار و زندگی

عملکرد مدیران ارشد

🏳 گزارش این تجربه

ID

آخرین شرکت‌های به‌روز شده

سالپا

سالپا | SALPA