شرکت مهیمن | Mohaymen

درباره شرکت مهیمن

هفت سال پیش، کسب دانش و تولید محصولات بومی حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را با هدف خلق تحولی عظیم در عملکرد سازمان‌های بزرگ ایرانی آغاز نمودیم. امروز محصولات ما در مجموعه‌های بزرگی از کشور به کار گرفته شده‌اند تا مسائلی را حل کنند که در گذشته تصور یافتن راهکارهایی با تکیه بر دانش بومی برای آن‌ها وجود نداشت.

در صورتی‌که اطلاعات بيشتری از این شرکت دارید با دوستانتون در میان بگذارید.
انتخاب مسیر …

حداکثر سایز 10 MB

لطفا صبر کنید

تجربه‌های مصاحبه در شرکت مهیمن

خرداد 98

مصاحبه برنامه نویس اندروید

مرحله اول مصاحبه فنی بود. یه نفر اومد بیشتر درباره اینکه چیا بلدم ازم پرسید و یه چندتایی هم سوال پرسید. خیلی مدل بچه های دانشگاه شریف طوری انگار براشون مهم بود غیر از برنامه نویسی چقدر به رشته کامپیوتر و درساش تسلط داری. تقریبا هرچی ازم پرسید (حتی سوالای بی ربط) رو تونستم جواب بدم. آخرش گفت برات یه پروژه میفرستیم انجام بده. فضای شرکت یکم حالت مذهبی داشت و دو دل شدم. پروژه رو با اینکه انجام دادم ولی براشون نفرستادم که زنگ نزنن ولی دوباره زنگ زدن و کفتن یه جلسه با منابع انسانی برم و رفتم. منابع انسانی تا ریزترین جزییات زندگیمو ازم میپرسید و برام خیلی آزاردهنده بود این قضیه. آخرش به نظر میومد قبول شدم و بهم گفت میدونی اینجا فضای مذهبی داره؟ گفتم میدونم ولی حدس میزنم خیلی شدید نباشه. که برام توضیح داد این طور نیست و ممکنه حتی برن دوباره دفتر مرکزی و خانما مجبور شن چادر سر کنن. بهم هم گفت که اگر بیای باید حجابت کامل تر از الان باشه و باید پیرسینگ ابروتو دربیاری. یکم باهاش درباره این بحث کردم که به نظرم حجاب تاثیری روی کارم نداره و نباید اینطور باشه. قرار شد یه روز فکر کنیم و فرداش تصمیم بگیریم. فرداش دوباره بهم زنگ زد و پرسید نظر نهاییت چیه که گفتم من نمیتونم تو این شرایط کار کنم و از این تصمیمم اصلا پشیمون نیستم.

ضمنا منابع انسانی گفت ما اینجا مزایای خوبی میدیم به بچه ها ولی رنج حقوقیمون به نسبت رقیبامون پایین تره.

توصیه به کسی که میخواد بره مصاحبه

اگه نمیتونید تو فضای مذهبی و خشک کار کنید نرید. اگه خانم هستید در نظر بگیرید که حجاب براشون مهمه و اگه به قول خودشون برن دفتر مرکزی حتی مجبورید حین کار هم چادر سر کنید و محیط تفکیک جنسیتی میشه. ولی مزایای شرکت عالیه.

مهارت‌هایی که می‌خواستند

باهوش باشید و درباره رشته کامپیوتر اطلاعات خوبی داشته باشید.

چه ویژگی‌هایی براشون مهم بود

مذهبی باشید یا حداقل در شرکت اینطور وانمود کنید.

تسهیلاتی که پیشنهاد دادن

امکان دورکاری، بیمه تکمیلی، صبحانه، ناهار رایگان، دوره‌های آموزشی، امکان کار نیمه وقت و ساعتی هم داشتن

حقوق پیشنهادی من

صحبت نشد

حس نه خوب، نه بد از مصاحبه

مصاحبه سخت بود

نحوه درخواست: سايت‌های کاريابی

دعوت به مصاحبه: کمتر از یک هفته

برخورد مصاحبه کننده خوب بود

سابقه کار کمی مهم بود

پذیرفته شدم اما خودم رد کردم

کل فرآيند: دو هفته

خرداد 95

مصاحبه برنامه نویس اندروید

مرحله اول: مصاحبه فنی

در یک فضای دوستانه در مورد کار های فنی و پروژه هایی که قبلا انجام داده بودم سوال کردن و برخوردشون خوب بود، من توی جلسه یکم خودم رو گرفته بودم و فکر می کردم روی دات نت مسلطم اما بعدا فهمیدم مصاحبه گر من خیلی آدم مسلط تری بوده و با اختلاف زیادی سوادش بیشتر از من بوده، با این وجود توی اون جلسه مصاحبه اصلا حالت ضایع کردن نداشت و سوالات عجیب و غریب نپرسید، کلاً از نظر فنی آدم های خفن و متواضعی بودن

 

مرحله ی دوم: مصاحبه ی HR

مدیر پروژه باهام صحبت کرد و از انگیزه ها و اولویت هام پرسید، در حین بحث از انگیزه های خودش و هدف های شرکت می‌گفت و فضا دوستانه بود. با این که می خواستم توی طول ترم پاره وقت کار کنم مشکلی نداشتن و خودشون هم در زمان دانشجویی شون کار می کردن و کاملا درک می کردن، به نظرم خلق ارزش واقعی در سطح کشور یکی از دغدغه های اصلی مدیریتش بود

توصیه به کسی که میخواد بره مصاحبه

انگیزه ها و دغدغه هاتون رو توی ذهنتون از قبل منظم کنین، در توانایی تون اغراق یا تواضع بیش از حد نکنین. تکلیفتون رو با خودتون روشن کنین که آیا می خواین یه کارمند معمولی باشین یا یه آدم خلاق با رشد زیاد و اینو توی مصاحبه بگین که موقعیت متناسب با روحیاتتون پیشنهاد بدن

مهارت‌هایی که می‌خواستند

مهارت برنامه نویسی و حل مسئله، مطالعه و یادگیری براشون مهم بود

چه ویژگی‌هایی براشون مهم بود

به نظر میومد مسائلشون پیشرفته و پر چالش باشه و برای همین یادگیری بالا و رشد سریع براشون مهم بود، مثلا مفاهیم پیچیده رو سریع انتزاع کنیم و بتونیم با چالش های مختلف فنی سر و کله بزنیم. قبل از این که برم مصاحبه فکر می کردم خیلی مذهبی باشن اما این طور نبود، جو مصاحبه دوستانه بود و سوالات عقیدتی و سیاسی هم نپرسیدن

تسهیلاتی که پیشنهاد دادن

امکان دورکاری، ساعت کاری منعطف، بیمه تکمیلی، امکان تحصیل در حین کار، صبحانه، تسهیلات ورزشی

 

حس خوب از مصاحبه

مصاحبه معمولی بود

نحوه درخواست: سايت خود شرکت

دعوت به مصاحبه: یک تا دو هفته

برخورد مصاحبه کننده خوب بود

سابقه کار کمی مهم بود

پذیرفته شدم و قبول کردم

کل فرآيند: دو هفته

اردیبهشت 98

مصاحبه Back-End Developer شرکت مهیمن

توی مسابقات ict challenge شرکت مهیمن یکی از برگزار کننده‌ها بود. تیم ما هم جزو برگزیده‌های مسابقات شد و بعد از یک هفته یک نفر از سمت شرکت تماس گرفت و ازم پرسید که آیا تمایل به همکاری داری یا نه. من البته اون زمان توی یه شرکت دیگه مشغول بودم ولی بدم نیومد که مصاحبه رو برم. گفتم بله و قرار رو برای پنجشنبه گذاشتم که خودم مشغول نباشم. 

مرحله‌ی اول یه خانمی که گویا مدیر پروژه بود اومد و سؤالات فنی پرسید. اول مصاحبه اصلا استرس نداشتم و برام مهم نبود که توی مصاحبه قبول بشم اما وقتی سؤالا رو پرسید یه هو فضا عوض شد و سعی می‌کردم همه چیز رو جواب بدم. از جزئیات برنامه‌نویسی تا دات نت که تخصص من بود. چندتا از سؤالا خیلی ریز و جزئی بودند که نتونستم دقیق بهشون جواب بدم برای همین یه کم استرسی شدم.

برخورد این خانم حین مصاحبه خیلی خوب بود و سعی نداشت دانشش رو به رخ من بکشه. به من گفت که استرس نداشته باش و لزومی نداره حتما به همه‌ی سؤالا جواب بدی. از این حرفش یه کم آرامش گرفتم. برام جالب بود یه خانم توی این شرکت مدیر پروژه است و البته با توجه به تخصصی که داشت معلوم بود کارش رو بلده.

بعد از چند روز برای مصاحبه‌ی HR بهم زنگ زدن و گفتند که بیا برای مصاحبه که من منصرف شدم و گفتم تمایل ندارم. هرچند بعدا فکر کردم این کارم که الکی رفتم مصاحبه چندان اخلاقی نبود.

توصیه به کسی که میخواد بره مصاحبه

قبل از مصاحبه آمادگی کامل داشته باشید و دست کم نگیرید چون از اون چیزایی که فکر می‌کنید بلدین نمی‌پرسن. ممکنه یه چیزایی رو بپرسن که سخت‌ترین چالش‌های برنامه‌نویسی باشه. ممکنه یه سوال ساده بپرسن و ببینن تو اون رو از چه مسیری به نتیجه رسوندی. به هر حال اگر علاقمند به چالش هستید این شرکت باید جای خوبی باشه.

مهارت‌هایی که می‌خواستند

این شرکت بخش‌های مختلفی داره و با هر تخصصی توی حوزه‌ی IT می‌تونین جذبش بشین. به قول خودشون توی سال ۹۸ که همه دارن تعدیل نیرو می‌کنن اینا دارن نیرو جذب می‌کنن. می‌گن ما نیروهای تاپ توی هر حوزه‌ای از IT رو جذب می‌کنیم.

چه ویژگی‌هایی براشون مهم بود

فضای شرکت مذهبی بود و این مساله براشون اهمیت داشت.

تسهیلاتی که پیشنهاد دادن

ساعت کاری منعطف، بیمه تکمیلی، صبحانه

حقوق پیشنهادی من

8 میلیون تومان

حس نه خوب، نه بد از مصاحبه

مصاحبه سخت بود

نحوه درخواست: رویدار و همايش

برخورد مصاحبه کننده خوب بود

سابقه کار کمی مهم بود

پذیرفته شدم اما خودم رد کردم

کل فرآيند: یک هفته

مصاحبه تحلیلگر کسب و کار

خیلی خوب بود. تمام مصاحبه با مدیر مستقیم واحد خودم بود. اول یه مصاحبه برای آشنا شدن بود که واقعا دوست شدیم باهم. بعدش یه سری تکلیف داد که بصورت اسلاید بیام ارائه بدم هفته بعدش و رفتم آماده کردم. آسون بود و با سرچ میشد درآورد. خیلی به شریفی بودن اعتقاد داشتن و خودشونم شریفی و تهرانی بودن بیشترشون. بعدش هم یه مصاحبه نهایی درمورد شرایط کار بود که اونم خوب بود. سوال عجیبی پرسیده نشد و فضا کاملا دوستانه بود.
توصیه به کسی که میخواد بره مصاحبه
توصیه خاصی ندارم. چون فکر نمیکنم نگرانی خاصی برای مصاحبه داشته باشن.
مهارت‌هایی که می‌خواستند
مهارت ریسرچ خیلی خیلی براشون مهمه چون کارشون تقریبا توی ایران جدیده و نیاز به سرچ داره. هوش و تلاش هم براشون مهم بود.

کامل نشون بده ...


چه ویژگی‌هایی براشون مهم بود
شرکت تقریبا تم مذهبی داره و این از اسمشم پیدا هست. اما این به اون معنا نبود که ادمای باحالی نباشن اتفاقا خیلی صمیمی و خوب برخورد میکردن
تسهیلاتی که پیشنهاد دادن
امکان دورکاری، ساعت کاری منعطف، بیمه تکمیلی، امکان تحصیل در حین کار، ناهار رایگان، دوره‌های آموزشی
حقوق پیشنهادی من
3 میلیون تومان در ماه
حقوق پیشنهادی آن‌ها
2 میلیون تومان در ماه

حس خوب از مصاحبه

مصاحبه آسان

نحوه درخواست: آشنایان

دعوت به مصاحبه: کمتر از 1هفته

برخورد مصاحبه کننده خیلی خوب

سابقه کار اصلا مهم نبود

پذیرفته شدم اما خودم رد کردم

کل فرآيند: یک ماه

اگه در اين شرکت تجربه مصاحبه دارید، اون رو با دوستانتون درمیون بگذارید

نظرات شما در خصوص شرکت مهیمن

تا این لحظه نظری از شما عزیزان ثبت نشده است. به دوستانتون در انتخاب محیط کار دوست داشتنی کمک کنيد :‌)

لطفا صبر کنید

فناوری اطلاعات و ارتباطات مهیمن

مدیرعامل:  عباس عسکری

شماره تماس: ۸۸۰۱۹۰۰۱ (۰۲۱)

نشانی:  

ساختمان مرکزی | تهران ،امیر آباد، انتهای کارگر شمالی‌، خیابان هفدهم (نادر ابراهیمی)، پلاک ۱۴۰

ساختمان شریف‌ | تهران، مترو دانشگاه شریف، کوچه فاطمی، پلاک ۱