شرکت نستله | Nestle

درباره شرکت نستله

ما رهبری شرکتی را برعهده داریم که در راستای تغذیه، سلامتی و تندرستی پیش می‌رود. ما کیفیت زندگی را بر پایه راه‌حل‌های مبتنی بر تغذیه و سلامت دانش‌بنیان در تمام مراحل زندگی در راستای کمک به مصرف‌کنندگان و خانواده آنها، بالا می‌بریم.

 

تجربه‌های مصاحبه در شرکت نستله

مصاحبه مدیران آینده نستله در حوزه بازاریابی و فروش

 

این موقعیت شغلی برای مدیران آینده شرکت بود و به نظرم سخت ترین مصاحبه ای که در ایران برگزار شده است. 

در ابتدا روزمه خودم را از طریق سایت شرکت ارسال کردم. بعد از یک ماه تماس گرفته شد که از بین 3000 نفر در بین 300 نفر نهایی قرار گرفتم. مصاحبه تلفنی با کارشناس شرکت داشتم. در مورد رزومه ام صحبتی شد و اینکه چرا برای شرکت اپلای کردم. بعد یک هفته دوبار تماس گرفته شد که مصاحبه ام قابل قبول بوده است و تست برایم ایمیل می شود که ظرف دو روز مهلت دارم که این تست را انجام بدم. تست دو مرحله داشت سوالات تخصصی بیزینس که شامل مسائل اقتصادی و بازاریابی بود که به زبان انگلیسی بود. و حدود 2 ساعت زمان بود زمان محدودی برای هر سوال در نظر گرفته شده بود و سپس 400 تست روانشانسی که حدود 2 ساعت نیز این تست ها زمان بود. 

یک هفته بعد مصاحبه ای با کارشناس منابع انسانی شرکت داشتم. مصاحبه حس خوبی داشتم. صرفا گپ و گفتی درون شرکت با کارشناس داشتم و از تجربیات قبلی گفتم. 

بعد از یک هفته تماس گرفتند. تبریک گفتند که در بین 20 نفر نهایی انتخابی برای دو موقعیت شغلی مدیران آینده شرکت هستم. و دعوت به جلسه ای شدم. با مدیر منابع انسانی منطقه نستله. دراین جلسه همه کاندادا حضور داشتند و ایشان با همه آشنا شد سن و تحصیلات و اشتیاق کاری سوال شد. سپس اعلام شد که گزینش نهایی در هتل اسپیناس پلاس خواهد بود و دو روز کاری است و با مدیران منطقه نستله است. و زبان اصلی خواهد بود. سعی کنیم با کت و شلوار حضور داشته باشیم. 

در زمان مقرر در جلسه حضور داشتیم. ابتدا به لابی هتل رفتیم و صبحانه خوردیم. سپس به لابی هتل رفتیم و در یکی از پنج گروه چهار نفر نشتیم. ابتدا معرفی کلی از افراد داشتیم که از همه مدیران منطقه شرکت حضور داشتند از هند امارات پاکستان، ... سپس روند کلی شروع شد. ابتدا در هرگروه باید با همکاری تیمی یک پل ماکارونی میساختیم. با زبان اصلی با هم صحبت میکردیم. (اگرچه زبان در آن زمان چندان قوی نبود.) و مصاحبه کننده ها امتیاز میداند. بعد از این مرحله باید بروی پروپوزال بازاریابی صحبت میکردیم. و نظر همگی را میسنجنید در نهایت یک نفر به نمایندگی گروه تصمیات گروه را در یک دقیقه پرزنت میکرد. 

زمان نهار کل گروه ها و با مدیران نهار صرف کردیم. برخورد همگی خیلی خوب بود. و از تجربیات یکدیگر میگفتند. بعد از نهار یک کیس استادی بین افراد پخش شد. یکسری افراد بازیابی یک سری افراد فروش بودند. پس تعیین شدن گروه باید با هم مذاکره میکردند. و روی عددی به توافق می رسیدند. در این بخش نیاز به برون گرایی و زبان انگلیسی مناسبی داشت و اینکه بتونی نظرت را به طرف مقابل تحمیل کنید. 

در نهایت یک کیس استادی به هریک از افراد داده شد و از ما خواسته شد که یک پرزنت برای همه افراد بدیم در این کیس باید پس تحلیل یک پروپوزال بازاریابی برای سه سال آینده شرکت میدادیم و با توجه به بودجه و کانال های بازاریابی مطرح شده در کیس. 

در نهایت در پایان روز پس جمع بندی 20 نفر در یکجا جمع شدیم. و مدیر منابع انسانی شرکت 6 نفر که بالاترین امتیازات را گرفته بودند. به روز دوم دعوت شدند و سایرین باید هتل را ترک میکردند. از نظر امتیاز نفر 8 شدم دلیل این مساله این بود که سطح زبان در آن سال خوب نبود و مضاف بر اینکه تجربه در فروش و بازاریابی در اون مقطع نداشتم. و صد البته فرد برونگرایی نبود!!! 

در ادامه این افراد در روز دوم روندی مشابه ای طی شد و در نهایت دو نفر جذب شرکت شدند.

توصیه به کسی که میخواد بره مصاحبه

به نظرم اولین توصیه این هست که با شرکت و محصولات و حوزه کاری شرکت آشنا باشد. بعدش شرکت نیاز داره فرد کمی مهارت لازم را در شغل مورد نظر داشته باشند.

مهارت‌هایی که می‌خواستند

برای شغل مدیران آینده نستله در حوزه بازاریابی و فروش درخواست داده بودم. طبیعتا شرکت نیاز به افرادی با این نوع مهارت بود. یعنی اینکه بتونن خیلی خوب شرکت و برند آن را تبلیغ کند.

چه ویژگی‌هایی براشون مهم بود

در مورد فروش و بازاریابی، از نظر شخصیتی فردی با مهارت های کلامی بالا که بتواند شخص مقابل را در مورد فروش محصولات قانع کند.

تسهیلاتی که پیشنهاد دادن

دوره‌های آموزشی

حقوق پیشنهادی آن‌ها

به مرحله حقوق پیشنهادی نرسید. منتها در دوران دو سال آموزشی نرم بین دو تا سه میلیون تومان

حس بد از مصاحبه

مصاحبه سخت

نحوه درخواست: لینکدین

دعوت به مصاحبه: ­­­يک ماه

برخورد مصاحبه کننده خوب بود

سابقه کار: کمی مهم بود

پذیرفته نشدم

کل فرآيند: سه ماه

مصاحبه منابع انسانی

مرحله اول به صورت تلفنی بود که تعدادی سوال عمومی پرسیدن و اطلاع دادن که یک لینک به ایمیلم ارسال می‌کنند وتا یک روز فرصت دارم به سوالات جواب بدم. آزمون نسبتا سخت بود.سوالات هم انگلیسی بود. مسئله هایی که عنوان شده بود و از هر کدوم چند سوال پرسیده شده بود. بعد از ۲ روز تماس گرفتن برای مصاحبه حضوری. مصاحبه کلا به زبان انگلیسی بود و اول در مورد اطلاعات من از شرکت پرسیدن بعد هم در مورد نقاط قوت و ضعف و سوالات معمولی که در همه مصاحبه ها پرسیده میشه.

 

حقوق پیشنهادی من

توافقی

حقوق پیشنهادی آن‌ها

نگفتن

حس نه خوب، نه بد از مصاحبه

مصاحبه متوسط

نحوه درخواست سایت کاریابی

دعوت به مصاحبه کمتر از یک هفته

برخورد مصاحبه کننده عادی بود

سابقه کار کمی مهم بود

پذیرفته نشدم

کل فرآيند: دو هفته

نظرات شما در خصوص شرکت نستله

تا این لحظه نظری از شما عزیزان ثبت نشده است. به دوستانتون در انتخاب محیط کار دوست داشتنی کمک کنيد :‌)

لطفا صبر کنید

نستله ایران، دفتر تهران

مدیرعامل: Paul Bulcke

شماره تماس: ۸۸۶۲۳۷۹۵ (۰۲۱)

نشانی: تهران - میدان ونک – خیابان خدامی – تقاطع خدامی و آفتاب – شماره ۳ – ساختمان نستله – طبقه ۶