شرکت رهنما | Rahnema

شرکت رهنما

درباره شرکت رهنما

شرکت رهنما یکی از باسابقه ترین و در عین حال موفق‌ترین شرکت های فعال در حوزه آی‌تی است. شرکت رهنما با هدف تولید محتوای ناب دیجیتال توانسته است در زمینه موبایل و اینترنت از پیشتازان کشور ایران باشد. در سال 1378 با شروع ارتباط امین‌رضا وهوشی و فرهاد رهنما در شهر اصفهان، اولین جرقه های شکل گیری تیمی خلاق برای فعالیت در زمینه آی تی شکل گرفت، تیمی که بدون شک از بزرگترین شرکت های موثر در این زمینه است. فرهاد رهنما فرزند خلف کارآفرین گذشته ایران یعنی فضل‌الله رهنما، مؤسس گروه صنعتی پلار است که با سرمایه‌گذاری بر انرژی و دانش وهوشی شرکت رهنما را پایه‌گذاری می کند.

در سال 1378 امیر وهوشی و همکارانش با راه اندازی وب سایت rahnema.com و در پی آن راه اندازی چندین فروشگاه اینترنتی، خدمت‌رسانی به مردم از طریق فضای مجازی را شروع کردند. در آن سال ها به دلیل فراگیر نشدن زیرساخت های موجود همچون پرداخت آنلاین و مشکلات ارسال کالا، شرکت رهنما با مشکلات بسیاری دست به گریبان بود و تصمیم به تمرکز بر مشتریان خارج از کشور گرفت.

در سال 1385 با متولد شدن بیپ کارت شرکت رهنما فعالیت در حوزه ارزش افزوده موبایل و در پی آن ارسال پیامک را آغاز کرد. پس از فراز و فرودهای متعدد در سال 1388 با شروع همکاری با ایرانسل، شرکت رهنما جان تازه ای گرفت. در حال حاضر بیپ و بیپ تیونز به عنوان مهم‌ترین منابع درآمدی این شرکت شناخته می شوند و سرمایه گذاری خطرپذیر بر روی تیم‎ها و استارتاپ‌هایی همچون شرکت کافه‌ بازار نیز از اقدامات مهم شرکت رهنما به حساب می‌آید. رهنما کالج یکی از جذاب‌ترین بخش‌های این شرکت است که با هدف آموزش استعدادهای جوان در حال پرورش نیروهای نخبه و نابغه در زمینه آی‌تی است. قطعاً رهنما یکی از حرفه‎ای‌ترین و خوش آتیه‌ترین شرکت هایی است در کشور ما مشغول به پیشروی کردن در زمینه آی‌تی و سرمایه‌گذاری بر استارتاپ‌های این حوزه است.

در صورتی‌که اطلاعات بيشتری از این شرکت دارید با دوستانتون در میان بگذارید.
انتخاب مسیر …

حداکثر سایز 10 MB

لطفا صبر کنید

تجربه‌های مصاحبه در شرکت رهنما

مرداد 95

مصاحبه برنامه‌نویسی اندروید

مرحله اول: در روز اول یک صفحه وب جلوی من قرار دادند که سوالات عمومی داخلش بود، مثل اینکه در اوقات فراغت چه کار میکنی یا چیزی را ندونی چی کار میکنی.

همچنین سوالی در مورد سابقه کار و دلیل ترک کارهای قبلی و مبلغ حقوق درخواستی

مرحله یک ونیم: در همان روز یک جلسه حضوری با یکی از اعضای تیم منابع انسانی، مدیر فنی و مدیر بخشی که برای آن مصاحبه میشدم داشتم. در ان جلسه سوالات قدری فنی بود و اینکه تا به حال چه کارها کرده ای، چطوری فلان کار را میکنی و غیره

مرحله۲: در این مرحله از نظر مدیر بخش، مدیر فنی و منابع انسانی تایید شده بودم و جلسه برای آشنایی با مدیرعامل و تایید نهایی ایشان بود. سوالات ایشان بیشتر برای سنجش تطابق با فرهنگ سازمانی بود.

توصیه به کسی که میخواد بره مصاحبه

خودش رو الکی خفن نشون بده (خیلی از تواناییش استفاده نخواهد شد بنابراین مشکلی نیست) و سر حقوق تا حدی چونه بزنه و دست بالا بگه

مهارت‌هایی که می‌خواستند

ارتباطی و فنی

چه ویژگی‌هایی براشون مهم بود

آدم هایی که به عقاید یکدیگر احترام بگذارند می خواستند.

تسهیلاتی که پیشنهاد دادن

بیمه تکمیلی، امکان تحصیل در حین کار، صبحانه، تسهیلات ورزشی، دوره‌های آموزشی، سوپرایز ماهانه

حقوق پیشنهادی من

3.5  ولی منظور من دریافتی خالص بود

حقوق پیشنهادی آن‌ها

آنها حقوق من را پذیرفتند ولی حقوق قراردادی و قبل از کسر مالیات و بیمه را این مبلغ گذاشتند. البته من این موضوع را روشن نکرده بودم

حس خوب از مصاحبه

مصاحبه سخت

نحوه درخواست: سایر

برخورد مصاحبه کننده خیلی خوب

سابقه کار: کمی مهم بود

پذیرفته شدم و قبول کردم

کل فرآيند: دو هفته

مصاحبه کارشناس محصول

در مرحله اول با پرکرد اپلیکیشن فرم و یک گفتگو با کارشناس HR شروع شد. هم سوال‌هایی در مورد سابقه‌ کاری من پرسیده شد هم یک توضیح مختصر در مورد شرکت رهنما به من داده شد. همچنین برای اولین مصاحبه برای پوزیشن دیگری درخواست داده بودم. ولی با توجه به تخصص‌هایی که داشتم در ادامه مصاحبه برای پوزیشن دیگری در نظر گرفته شدم.

در همان مرحله اول براساس پوزیشن طراح کمپین چند سوال داده شد که به عنوان تمرین در خانه انجام دهم و در ارزیابی من تاثیر می‌گذاشت.

در مرحله دوم مصاحبه مدیر HR به همراه کارشناس حضور داشت و شبیه سوال‌های مصاحبه قبلی از من پرسیده شد؛ اما با جزییات بیشتر. همچنین در این مرحله به طور کامل تصمیم گرفته شد که برای پوزیشن کارشناس محصول در تیم دیگر رهنما مصاحبه را ادامه دهم.

در مرحله سوم مصاحبه با حضور آقای وهوشی، مدیرعامل رهنما به صورت اسکایپ و همچنین حضور مدیر تیم فیوچر و مدیر HR برگزار شد. از طرف مدیر تیم فیوچر چندین سوال در مورد سابقه کاریم و علایق کاری‌ام همچنین چرایی انتخاب رهنما از من پرسیده شد. در نهایت آقای وهوشی چندین سوال تخصصی ، شخصیت شناسی متمایز از من پرسیدن و قرار شد به من خبر داده بشه.

در نهایت و در مرحله آخر برای امضای قرارداد و گفتگو در مورد میزان حقوق با حضور مدیر HR برگزار شد.

توصیه به کسی که میخواد بره مصاحبه

اول اینکه با یک محیط کامل متمایز و هیجان‌انگیز روبرو خواهی شد. همه افراد در تکاپو هستن و تیم رهنما حس خوبی رو به مصاحبه‌‌شونده انتقال میدن.

برخی سوال‌هاشون متمایز هست.

افرادی رو معمولا انتخاب می‌کنند که با فرهنگ سازمانی رهنما هماهنگ باشه.

ورود به این شرکت سخت هست.

حتما در طول مصاحبه‌ها و با افراد مختلف به خصوص مدیر بخشی که قرار هست وارد آن شوید، در مورد سمت، وظایف و Job Description به طور واضح و دقیق صحبت کنید.

ممکن هست که تعداد مصاحبه‌‌ها و بازه زمانی آن خیلی طولانی شود. به بیشتر از 6 مصاحبه و زمان سه چهار ماهه برسد.

مهارت‌هایی که می‌خواستند

فرهنگ رهنما به این صورت هست که اولویت به مهارت نرم داده می شود. نیازی به روزمه خیلی خوب داشتن نیست، این شرکت افراد با استعداد را استخدام می‌کند تا آنها رشد کنند. پس نیازی به یک رزومه قوی نخواهید داشت.

چه ویژگی‌هایی براشون مهم بود

بیشتر به ویژگی‌های ارتباطی و اینکه در موقعیت‌های مختلف چه واکنشی از فرد سر می‌زند توجه می‌کنند.

تسهیلاتی که پیشنهاد دادن

بیمه تکمیلی،امکان تحصیل در حین کار، صبحانه، تسهیلات ورزشی، دوره‌های آموزشی، عضویت در سبد سود

 

حس خوب از مصاحبه

مصاحبه سخت

نحوه درخواست: آشنايان

دعوت به مصاحبه: کمتر از 1 هفته

برخورد مصاحبه کننده خیلی خوب

سابقه کار: کمی مهم بود

پذیرفته شدم و قبول کردم

کل فرآيند: یک ماه

اگه در اين شرکت تجربه مصاحبه دارید، اون رو با دوستانتون درمیون بگذارید

مصاحبه مدیریت کمپین های تبلیغاتی

مرحله اول که مصاحبه کلی بود، یکم در مورد رزومه ای که داشتم چه تحصیلی چه کاری صحبت شد، این که چقدر شرکتشون رو میشناسم، چرا دارم از کار الانم میام بیرون، دوست دارم تو رهنما چی کار کنم و ...
مرحله دوم فنی بود، علاوه بر یه ریویو مثل مرحله اول بیشتر تمرکز رو اسکیل ها و مهارت هایی که دارم بود و اینکه با توجه به شناختم از کاری که انجام میدن کجا میتونم به دردشون بخورم.

توصیه به کسی که میخواد بره مصاحبه

حتما قبل اینکه بری در مورد کسب و کار و شرکتشون اطلاعات جمع کن، پوزیشنی که می تونی رو دقیق انتخاب کن و اگه لازمه یکم چیزی یاد بگیر در موردش. براشون مهمه که جو شرکتشون رو دوست داشته باشی و خودتو راغب نشون بدی. براشون مهمه که صرفا به خاطر درآمد و اینا نیومده باشی. براشون خیلی مهمه که بتونند برای بلند مدت روت حساب باز کنن.

کامل نشون بده ...

مهارت‌هایی که می‌خواستند

یه دید از بیزینسشون رو انتظار داشتن حتما داشته باشم.

چه ویژگی‌هایی براشون مهم بود

راحت بودن، خلاق بودن، این که شرکتشون رو واقعا دوس داشته باشی.

حقوق پیشنهادی من

سه میلیون و پانصد هزار تومان دریافتی خالص

حس نه خوب، نه بد از مصاحبه

مصاحبه سخت

نحوه درخواست: سایت شرکت

دعوت به مصاحبه: هفته تا 1ماه

برخورد مصاحبه کننده خوب

سابقه کار: مهم بود

پذیرفته نشدم

کل فرآيند: دو ماه

مصاحبه مسئول منابع انسانی

راجع به دانش و تجربه ام در زمینه منابع انسانی، اینکه چرا حس میکنم برای این پوزیشن مناسبم، تا الان چقدر دنبال حرفه‌ای شدن در منابع انسانی رفتم

توصیه به کسی که میخواد بره مصاحبه

اینکه با تجربه و با دانش بره، از تجربیات واقعی و اصولی صحبت کنه، با استناد به چیزایی که منطقی هست از توانمندی‌هاش بگه

مهارت‌هایی که می‌خواستند

مهارت ارتباط برقرار کردن و استعداد یابی و کنترل اوضاع، توانایی مصاحبه شغلی کردن با افراد

کامل نشون بده ...

چه ویژگی‌هایی براشون مهم بود

نمی‌دونم :‌)

حقوق پیشنهادی من

نگفتم

حقوق پیشنهادی آن‌ها

نگفت

حس نه خوب، نه بد از مصاحبه

مصاحبه سخت

نحوه درخواست: ایمیل

دعوت به مصاحبه:  1 تا  2 هفته

برخورد مصاحبه کننده خوب

سابقه کار: خیلی مهم بود

پذیرفته نشدم

کل فرآيند: سه هفته

مصاحبه كارشناس توسعه تجاری

در بدو ورود به شركت رهنما، اولين چيزيكه نظرم را جلب كرد ، دكوراسيون زيبا و بوي گل هاي طبيعي بود ، بعد از بك ربع منتظر شدن ، خانمي شيك آمد و من را به اتاقي با شيشه هاي دو جداره راهنمايي كرد و لب تاپي جلوي من گذاشت و از من خواست به سوال ها جواب دهم ، در حين جواب دادن ، آقايي با چاي ازم پذيرايي كرد. بعد از اتمام سوال ها ، ايشون آمد و درباره كارم و آيا با شركت هاي حوزه وس كار كردم يا نه سوال كرد ، و در آخر هم گفتند فايلي ارسال ميكنيم به ايميلتون كه در عرض ٢٤ ساعت جواب داده و براي ما ارسال كنيد، من هم ٢٤ساعت بعد از ارسال فايل ، جواب ها را ايميل كردم . ايميلي براي من اومد كه با شما تماس خواهيم گرفت وبعد از ٤-٥ روز ايميل زدن و من را رد كردند

توصیه به کسی که میخواد بره مصاحبه

با اطلاعات كامل و اعتماد به نفس زياد برويد

کامل نشون بده ...

تسهیلاتی که پیشنهاد دادن

بیمه تکمیلی، امکان تحصیل در حین کار

حقوق پیشنهادی من

25000000

حس نه خوب، نه بد از مصاحبه

مصاحبه خيلی آسون

نحوه درخواست: سایت کاریابی

دعوت به مصاحبه:  1 تا  2 هفته

برخوردمصاحبه‌کننده خیلی خوب

سابقه کار: مهم بود

پذیرفته نشدم

کل فرآيند: یک هفته

اگه در اين شرکت تجربه مصاحبه دارید، اون رو با دوستانتون درمیون بگذارید

تابستان 96

مصاحبه KEY ACCOUNT MANAGER

این مصاحبه برای شهریورماه سال ۹۶ هست ولی الان دارم مینویسمش.

خب من رزومه رو آپلود کردم و به یکی از دوستانم که اونجا بود گفتم که ریفر کنه. فردای روزی که رزومه فرستادم با من تماس گرفتن و مصاحبه ست کردن. پوزیشن مربوط به برقراری ارتباط با اپراتور برای اجرای طرح‌های ارزش افزوده بود. مصاحبه‌ی اول یه خانمی بود از اچ‌آر. یه فرم تو لپ‌تاپ جلوم گذاشت و رفت بیرون. توی فرم در مورد چند سال سابقه کار و اینا پرسیده بودن و تحصیلات و حقوقی که میخوام. بعدش هم خودشون اومدن و یه سری سوال کلی مثل سابقه‌ی کار و علائق و اینا پرسیدن و تموم شد. بعدش یه جلسه باهام ست کردن که توش مدیر ارزش‌ افزوده‌ی رهنما و مدیر منابع انسانی بود. بیشتر سوال‌ها رو مدیر ارزش افزوده از من پرسید. حس مصاحبه بسیار بد بود و واقعا توی مصاحبه اذیت شدم. سوالایی که پرسیدن بیشتر این بود که یه حسن خودتو بگو یه نقطه ضعف خودتو بگو و اینا. بعد در مورد کار قبلی ازم پرسیدن و کار رو توضیح دادم. بعد گفتن فکر کن من یکی از همکارای بالقوه‌ت در کار قبلی هستم. منو راضی کن که باهات همکاری کنم. بعد شروع کردن از بالا به پایین که این چه روشیه و اینا. بعد گفتن ما یه صندلی خالی توی رهنما داریم و چرا باید بدیمش به تو که واقعا انزجار آوره اینجوری صحبت کردن. یک هفته بعد از مصاحبه ایمیل زدن که نمیتونن باهام همکاری کنن. یک هفته بعدش دوباره تماس گرفتن که بیا برای یه پوزیشن دیگه میخوایم آفر بدیم بهت که من گفتم کافه‌بازار مشغول به کار شدم که بهترین اتفاق توی زندگی کاریم بود.

توصیه به کسی که میخواد بره مصاحبه

دردسرتون بعد از قبولی شروع میشه. اینستاگرامشون خیلی با خود شرکت متفاوته. کار کردن با مدیر ارزش افزوده رهنما بدترین اتفاقیه که میتونه برای هر مسلمونی توی زندگی حرفه‌ایش بیفته. مخصوصا الان که بازار ارزش افزوده خراب شده.

مهارت‌هایی که انتظار داشتن

مهارت ارتباطی قوی و مدیریت کارهای زیاد . دقیق و منظم بودن. ثابت کردن خود در مصاحبه

چه ویژگی‌هایی براشون مهم بود

یادم نیست.

تسهیلاتی که پیشنهاد دادن

صبحانه

حقوق پیشنهادی من

۵ میلیون تومان

حقوق پیشنهادی آن‌ها

پشنهاد نشد

حس بد از مصاحبه

مصاحبه آسون

سابقه کار مرتبط: کمتر از یکسال

نحوه درخواست: سايت خود شرکت

دعوت به مصاحبه: کمتر از  1 هفته

برخوردمصاحبه‌کننده خيلي بد بود

سابقه کار: کمی مهم بود

پذیرفته شدم اما خودم رد کردم

کل فرآيند: سه هفته

آذر 96

مصاحبه كارشناس طراح کمپین

مرحله اول آشنایی های کلی و از هر دری سخنی بود برای سنجش روابط تعاملی و مهارت های منابع انسانی
مرحله دوم مصاحبه با مدیر تیمی بود که قرار بود باهاش کار کنم و موضوع صحبت ها کاملا تخصصی در مورد کار بود که بعد از جلسه تعدادی تمرین و انجام نمونه کار برام فرستادن تا انجام بدم وقتی نمونه کار اکسپت شد جلسه سوم برنامه ریزی شد.

جلسه سوم با مدیر عامل مجموعه بود و شامل صحبت های کلی بیشتر درباره فرهنگ شرکت

جلسه چهارم یه قرار توجیهی بود با مدیر همون تیم برای توضیح کامل درباره کاری که قرار بود انجام بدم

تسهیلاتی که پیشنهاد دادن

بیمه تکمیلی، صبحانه، تسهیلات ورزشی، دوره‌های آموزشی

کامل نشون بده ...

حقوق پیشنهادی آن‌ها

بیشتر از حقوق پیشنهادی خودم

حس خوب از مصاحبه

مصاحبه سخت

نحوه درخواست: دوستان و آشنایان

دعوت به مصاحبه: کمتر از  1 هفته

برخوردمصاحبه‌کننده خیلی خوب

سابقه کار: مهم بود

پذیرفته شدم و قبول کردم

کل فرآيند: یک و نیم ماه

شهریور 97

مصاحبه كارشناس توسعه کسب و کار

بیشتر در مورد سابقه کارهای قبلی‌ام‌و مهارت‌هام‌و اینکه چرا فکر می‌کنم‌می‌تونم‌مفید باشم

توصیه به کسی که میخواد بره مصاحبه

محکم باشید و به خودتون اطمینان داشته باشید. و خیلی شاده و شسته رفته از مهارتهاتون بگید. البته که بستگی به اینکه کدوم‌مرحله مصاحبه هستی و باکی صحبت‌میکنی باید انچه جواب میدی و مطرح میکنی متناسب باشه. مثلا اچ ار نیاز به مسایل فنی نداره

مهارت‌هایی که می‌خواستند

همکاری با بقیه اعضای شرکت

 

حس خوب از مصاحبه

مصاحبه آسون

نحوه درخواست: کارمندان شرکت

دعوت به مصاحبه: یک تا دو هفته

برخورد مصاحبه‌کننده خیلی خوب

سابقه کار مهم بود

پذیرفته نشدم

کل فرآيند یک ماه

خرداد 97

مصاحبه طراح کمپین VAS Campaign Designer

مرحله اول مصاحبه با مدیر منابع انسانی شرکت بود که خیلی گفتگوی باکیفیت و ارزشمندی بود 
درباره انگیزه ها و ارزش‌هایی که برای من مهم است و محیط کاری رهنما صحبت کردیم
و ایشون درباره فرهنگ سازمانی مجموعه و فرآیندهای کاریش برام توضیحات کاملی دادن
مرحله دوم مصاحبه با مدیر تیم بود و مرحله آخر با مدیرعامل مصاحبه داشتم که چون ایران نبودن از طریق اسکایپ صورت گرفت

تسهیلاتی که پیشنهاد دادن

امکان دورکاری
ساعت کاری منعطف
بیمه تکمیلی
امکان تحصیل در حین کار
صبحانه
تسهیلات ورزشی
دوره‌های آموزشی

حس خوب از مصاحبه

مصاحبه متوسط

نحوه درخواست سایت خود شرکت

دعوت به مصاحبه: یک تا دو هفته

برخورد مصاحبه‌کننده خیلی خوب بود

سابقه کار مهم بود

پذیرفته شدم و قبول کردم

کل فرآيند یک ماه و نیم

بهمن 97

مصاحبه اکانت منیجر  Account Manager

دو مرحله مصاحبه بود:

- مرحله اول دو نفر از منابع انسانی شرکت باهام مصاحبه کردند، برخوردشون خیلی خوب بود و بیشتر سعی میکردن روحیاتم رو ببینن که با شرکت مچ هست یا نه . جلسه دقیق سر ساعت شروع شد و کاملاً نظم و احترام رو توی تمام مراحل مصاحبه میشد احساس کرد. برخلاف بیشتر شرکت ها هیچ فرمی پر نکردم و حاضران جلسه رزومه م رو توی تبلت داشتند.. خودشون گفتند این مرحله مصاحبه خیلی به پوزیشنی که براش اپلای کردی، کاری نداریم و میخوایم ببینیم روحیه ت به شرکت میخوره یا نه , و اگه آره، به درد چه پوزیشنی میخوری؟ نکته دیگه ای که گفتند اینکه اینجا ما خیلی پیشرفت شغلی به معنای سلسله مراتب سازمانی نداریم، با این قضیه اوکی ای؟ که وقتی نشون دادم بیشتر از عنوان شغلی م، با نتیجه کار ارضا میشم، به شدت مثبت شدند.
همونجا بهم گفتند که به احتمال زیاد برای مصاحبه دوم دعوت خواهم شد.

چند روز بعد باهام تماس گرفتند برای مرحله دوم قرار گذاشتند.
- جلسه مصاحبه دوم هم سر ساعت و توی همونجا برگزار شد. علاوه بر یکی از نفراتی که از اول باهام در ارتباط بود و تو جلسه اول هم بود، دو نفر از واحد تخصصی - یکی از استارت آپ های مطرح رهنما- هم حضور داشتند. توی این مرحله هم مصاحبه خیلی فنی نبود، برخوردشون جدی

کامل نشون بده ...

ولی خیلی خوب و محترمانه بود و کسی که از اول باهام در ارتباط بود، دائم سعی میکرد من احساس ناراحتی واسترس نکنم. (که البته نمیکردم) بیشتر در مورد سوابق کاری م صحبت کردند و اینکه چه تسک هایی رو انجام دادم و با چه کاری راحتم. سؤال جالب شون این بود که اگه مجبور باشی یه کار روتین انجام بدی، چه جوری انجام میدی و تغییرش میدی یا نه؟
آخر مصاحبه سوالی کردند که سابقه فروش چیزی رو داشتی یا نه؟ که گفتم ندارم.
تقریباً با این سوال و جواب مصاحبه تموم شد.
بعد از دو روز همان خانمی که از ابتدا بهم زنگ میزد، ایمیل زد و ازم خواست که رزومه رو در رزرو نگه داره ..

محیط رهنما همونطور که فکر میکردم، خیلی دوستانه و جوانانه هست

توصیه به کسی که میخواد بره مصاحبه

راحت باشه ، اگه کسی هست که نتیجه کار براش مهمه و دنبال یه رزومه خوب و تیم ورک عالی هست، این رو نشون بده .

مهارت‌هایی که می‌خواستند

- تو مصاحبه منابع انسانی: همراستا بودن فرهنگ سازمانی با فضای رهنما
- تو مصاحبه تخصصی: داشتن مهارت های مرتبط نه در سطح خیلی عالی

چه ویژگی‌هایی براشون مهم بود

انعطاف پذیری، پشتکار، تیم ورک

حس خوب از مصاحبه

مصاحبه آسون

نحوه درخواست سايت‌های کاريابی

دعوت به مصاحبه: کمتر از یک هفته

برخورد مصاحبه‌کننده خیلی خوب بود

سابقه کار مهم بود

پذیرفته نشدم

مصاحبه ۲ مرحله داشت

کل فرآيند دو هفته

پاییز 95

مصاحبه اکانت منیجر  Account Manager

ابتدا با مدیر منابع انسانی شرکت تماس داشتم. و درخواست همکاری دادم برای جلسه دعوت به مصاحبه شدم. پس ورود به شرکت خیلی محترمانه برخورد شد. مدیر منابع انسانی دعوت به اتاق مصاحبه کردند. مصاحبه خیلی جنبه عمومی داشت برای وضعیت و کارهای گذشته من می گذشت. و اینکه چه کارهایی انجام دادم. و در حال انجام هستم. برخورد مصاحبه کننده خیلی خوب بود. در انتهای مصاحبه گفته شد که شرکت دو موقعیت شغلی باز بیشتر ندارد و هر دو موقعیت شغلی نیازمند فردی باتجربه است. بنابراین ازم درخواست کرد که رزومه خودم را بفرستم تا بروی کارتابل داخلی شرکت قرار بدهند.در آینده با هم همکاری داشته باشیم.

توصیه به کسی که میخواد بره مصاحبه

رهنما شرکتی هست نیاز داری خودت را بفروشی. رهنما جایی هست که از نظر فرهنگی خاص هست و این را مدیون منابع انسانی هست باید فرهنگ شرکت را بدونی و قبل از حضور در شرکت با این فرهنگ هماهنگ باشی. خیلی بروی شایستگی شغلی تاکید دارند. بنابراین سعی میکنن در مصاحبه شایستگی شما تحلیل کنن. و اگر متناسب با شرکت باشی جذب کنن. سابقه کاری مهم هست اگر سابقه کاری بالایی ندارین درخواست کار ندید. خیلی نیاز هست که بتونی خودت را به نمایش بذاری و گرنه تمایلی به جذبت ندارند حتی اگر دانش بالایی نداشته باشی و خود بلد باشی حرف بزنی احتمال استخدام شدن بالاست :))

مهارت‌هایی که می‌خواستند

قدرت صحبت کردن خوب، قدرت همکاری، تمرکز کاری بالا مدیریت زمان

چه ویژگی‌هایی براشون مهم بود

مدیریت زمان، تعهد سازمانی بالا

تسهیلاتی که پیشنهاد دادن

بیمه تکمیلی، تسهیلات ورزشی، دوره‌های آموزشی

حقوق پیشنهادی من

مطرح نشد.

حقوق پیشنهادی آن‌ها

مطرح نشد.

حس خوب از مصاحبه

مصاحبه آسون

نحوه درخواست کارمندان شرکت

دعوت به مصاحبه: یک تا دو هفته

برخورد مصاحبه‌کننده خیلی خوب بود

سابقه کار خیلی مهم بود

پذیرفته نشدم

کل فرآيند یک هفته

نظرات شما در خصوص شرکت رهنما

تا این لحظه نظری از شما عزیزان ثبت نشده است. به دوستانتون در انتخاب محیط کار دوست داشتنی کمک کنيد :‌)

لطفا صبر کنید

رهنما کامیابان نخستین

مدیرعامل رهنما: امیر وهوشی

شماره تلفن رهنما: ۸۸۷۵۲۴۳۴ (۰۲۱)

آدرس شرکت رهنما: تهران - خیابان شهید بهشتی (عباس آباد) - بین خیابان میرعماد و سرافراز - پلاک 340 - طبقه دوم