شرکت رایان هم افزا | RayanHamAfza

عکس شرکت رایان هم افزا

درباره شرکت مهندسی رایان هم افزا 

شرکت رایان هم افزا در سال 84 توسط ترکیبی از شرکت های معتبر فعال در صنعت فناوری اطلاعات و با حمایت و سرمایه گذاری جمعی از فعالان بازار سرمایه با هدف ارائه‌ی اولین راهکار جامع و یکپارچه ی بازار سرمایه تاسیس شد. این شرکت جهت افزایش بهره‌وری، کاهش هزینه ها و حرفه ای سازی فعالیت ها، به ایجاد مرکز داده‌ی اختصاصی در داخل کشور و عرضه ی راهکارهای خود به صورت خدمت نرم افزاری (Software As a Service) با سهولت دسترسی در جای جای کشور اقدام نمود. فعالیت‌های اصلی شرکت تولید نرم‌افزارهای مورد نیاز کارگزاران بورس ، صندوق‌های سرمایه‌گذاری و بانك ها و ارایه خدمات نرم‌افزاری بر آن اساس بوده است. رایان هم‌افزا افتخار دارد که با  بیش از ده سال فعالیت، میزبان 54 کارگزاری بورس و اوراق بهادار ( 60 درصد بازار)، 46 کارگزاری بورس کالا ( 55 درصد بازار)، 54 كارگزاری در حوزه معاملات برخط ( 55 درصد بازار)، ١٠ بانک و 172 صندوق سرمایه گذاری مشترک (80 درصد بازار) با بیش از 10000 شعبه و عملیات بیش از 17000 کاربر  برای حدود 3200000 مشتری بازار سرمایه را به صورت برخط ساماندهی و خدمات‌رسانی می‌نماید. همچنین سامانه معاملات برخط این شرکت میزبان عملیات بیش از 87.000 کاربر و معامله‌گر (با حدود 3.500 کاربر روزانه و 17.500 کاربر همزمان) می‌باشد.

شناخت نیاز مشتریان و استفاده از تکنولوژی‌های روزآمد باعث توسعه سریع این شرکت و کسب بیش از 60 درصد سهم از بازار گردید به طوریکه در حال حاضر بیش از 100 نفر پرسنل مجرب وظیفه تحلیل، تولید و پشتیبانی محصولات را به عهده دارند

در صورتی‌که اطلاعات بيشتری از این شرکت دارید با دوستانتون در میان بگذارید.
انتخاب مسیر …

حداکثر سایز 10 MB

لطفا صبر کنید

تجربه‌های مصاحبه در شرکت رایان هم افزا 

پاییز 98

مصاحبه تحلیلگر سیستم

نسبتا سوالها کلی بود و خیلی با جزئیات نبود.چیزهایی در مورد شرکت های قبلی که در آنها کار کردم پرسیدند و مثلا یکی از سوال ها این بود که اگر بخواهیم سیستمی مثل دیجی کالا بنویسیم چه موجودیت هایی را باید در نظر بگیریم و همینطور در مورد تسلط بر اسکرام پرسیدند و اینکه از کی آمادگی همکاری دارم و البته من گفتم بخاطر شرایط خانوادگی فعلا تا سه چهار ماه دیگه برام امکان نداره.

حقوق پیشنهادی من

5 میلیون تومان

حقوق پیشنهادی آن‌ها

گفته نشد

حس خوب از مصاحبه

مصاحبه معمولی

سابقه کار مرتبط: -

نحوه درخواست سایر

دعوت به مصاحبه دو هفته تا يک ماه

برخورد مصاحبه کننده خیلی خوب بود 

سابقه کار مهم بود

پذیرفته نشدم

کل فرآيند یک ماه

پاییز 98

مصاحبه آنالیزور و طراح پروژه نرم افزاری

در جلسه اول دو نفر از کارشناسان شرکت حضور داشتند و سئوالات کاملا مرتبط با موضوع درخواستی و تخصصی مطرح شد. سئوالات در این جلسه در مورد تجربیات گذشته و دانش فنی درخصوص موضوع درخواستی بود. برای یافتن صحت و سقم مطالب ارائه شده هم مواردی که ارتباطی باهم نداشتند هم مطرح میشد. تا اگر تجربه ای نیست و تنها دانش تئوری است مشخص شود. در جلسه دوم با حضور مدیر عامل و دو نفر از مدیران شرکت برگزار موضوع جلسه کنترل تطابق با فرهنگ سازمانی بود. برخوردها کاملا مودبانه و کاملا حرفه ای بود. و جزء معدود مصاحبه هایی بود که کاملا مرتبط و هدفمند برگزار میشد. سئوالاتی درخصوص معیارهای من برای انتخاب شغل و شرکت هدف، دلایل جابجایی از شرکتهای قبل و ...

توصیه به کسی که میخواد بره مصاحبه

صادقانه برخورد کردن هرچند ممکن است سئوالاتی شود که فرد داوطلب تمایل چندانی برای جواب نداشته باشد ولی باید به شرکت حق بدهد که این مطالب را بداند.

مهارت‌هایی که می‌خواستند

مهارتهای مورد انتظار کاملا منطبق با شغل درخواستی بود.

حقوق پیشنهادی من

10 میلیون تومان

حس خوب از مصاحبه

مصاحبه معمولی

سابقه کار مرتبط: بیش از 10 سال

نحوه درخواست سايت‌های کاريابی

دعوت به مصاحبه یک تا دو هفته

برخورد مصاحبه کننده خیلی خوب بود 

سابقه کار مهم بود

پذیرفته نشدم

کل فرآيند دو هفته

پاییز 98

مصاحبه ادمین سیستم

کلا سه مرحله مصاحبه دارن

مصاحبه اول فنی هست که خیلی خوب بود حس خیلی خوبیم داشت بیشتر شبیه یه جلسه داخلی خودمونی برای حل مسائل بود که سوالای فنی سیستمی پرسیده شد و همونجا بعد از اتمام جلسه گفتن که از نظر من شما قبولید برای مصاحبه دوم باهاتون تماس میگیرن که با منابع انسانی هست.

مصاحبه دوم یه هفته بعد با منابع انسانی تشکیل شد دو نفر بودند من اصلا حس خوبی از این مصاحبه نگرفتم چون به جز سوالای معمول منابع انسانی مثل اهداف بلند مدت و چرا میای بیرونو مدیرت نظرش چیه و سایر موارد، ازت تمام زندگیتو میپرسن حتی کوچکترین مسائل شخصی زندگیت مثلا پس اندازت چیه و کی بچه دار میشید و خونه شخصیتونو چه سالی خریدید و ...

یه سری سوالایی هم پرسیده میشه مثل نظر شما راجب پیاده روی اربعین و نظر شما راجب روند کاهش و افزایش دلار و قیمت الان دلار و برای من سوال بود که چرا همچین سوالایی پرسیده میشه!

منم خیلی راحت نظرامو دادم در آخر هم گفتن اگر قرار به همکاری باشه تا هفته بعد اطلاع میدیم که دیگه خبری نشد!!

توصیه به کسی که میخواد بره مصاحبه

هنگام مصاحبه دوم انتظار هر سوال شخصی رو داشته باشید که از شما پرسیده بشه و در تنگنای جواب دادن با سوال بعدیشون قرار بگیرید

و اینکه به شدت به زبان بدنتون در هردو مصاحبه توجه میکنن حواستون باشه

تسهیلاتی که پیشنهاد دادن:

صبحانه، تسهیلات ورزشی، بیمه تکمیلی ، کمک هزینه سفر ، پاداش عملکرد

حقوق پیشنهادی من

۶ تومن ناخالص

حس بد از مصاحبه

مصاحبه معمولی

سابقه کار مرتبط: یک تا سه سال

نحوه درخواست سايت‌های کاريابی

دعوت به مصاحبه کمتر از یک هفته

برخورد مصاحبه کننده عادی بود 

سابقه کار کمی مهم بود

پذیرفته نشدم

کل فرآيند دو هفته

اگه در اين شرکت تجربه مصاحبه دارید، اون رو با دوستانتون درمیون بگذارید

تابستان 98

مصاحبه برنامه نویس وب در شرکت رایان هم افزا

خیلی عادی بود سوالات مثل بقیه جاها کلیشه ای.

مثل توضیح دیزاین پترن فساد، سالید، فرایند seed کردن داده، کاربرد سازنده استاتیک، فرق بین استاتیک و فقط خواندنی و ... خدایی ساده بود

مشکل اصلی جلسه با مدیر عامل بود که زمان تماس برای هماهنگی جلسه دوم تاکید کرد که جلسه با مدیرعامل هست و دیر نیایید و منم سر زمان حاضر شدم که وقتی رسیدم شرکت دیدم ایشون کار دارند و نمیتونند بنده رو سر زمان به شرف یابی بپذیرند و منم بیخیال شدم و برگشتم چون بنظرم رفتار خیلی بدی بود.

توصیه به کسی که میخواد بره مصاحبه

اصلا ارزش رفتن نداره. ی ساختمان قدیمی بازسازی شده دارند و اصلا رفتار خوبی ازشون ندیدم.

تسهیلاتی که پیشنهاد دادن:

بیمه تکمیلی، صبحانه، وام و کمک هزینه سفر و ...

حقوق پیشنهادی من

5 میلیون تومان

حس نه خوب، نه بد از مصاحبه

مصاحبه معمولی بود

سابقه کار مرتبط: 3 تا 10 سال

نحوه درخواست سايت‌های کاريابی

دعوت به مصاحبه کمتر از یک هفته

برخورد مصاحبه کننده مناسب نبود 

سابقه کار: خیلی مهم بود

پذیرفته شدم اما خودم رد کردم

کل فرآيند یک هفته

تابستان 98

مصاحبه برنامه نویس .Net در شرکت رایان هم افزا

بخش فنی : 

کلیات در مورد زبان سی شارپ و .net پرسیدن که آسون بودو کمی هم در مورد سابقه ی کار و کارهایی که کردم پرسیدن . یکی ، دوتا سوال هم در مورد جاواساکریپت پرسیدن که البته اونم سوالات پایه ای بود . 

بخش مصاحبه با مدیرعامل : 

می خواستند در مورد شخصیت آدم و علایقش اطلاع به دست بیارند ، و بعد یک سوال هوشی ساده پرسیدن و بعد نظر رو در مورد کارگروهی یا تک نفره خواستند .

توصیه به کسی که میخواد بره مصاحبه

بخش فنی که باید اطلاعات فنی داشته باشید ولی بخش مصاحبه با مدیر عامل باید توجه داشته باشید که همیشه چند دقیقه قبل از مصاحبه شما رو پشت در مدیریت نگه می دارند و احتمالا رفتارتون رو بررسی می کنند ، در مصاحبه با مدیرعامل هم بهتره در مورد مسائل غیر کاری ، بهتره خودتون رو به بی خبری بزنید چون شرکت های ایرانی و مدیران عامل بیشتر فقط کارگر حرف گوش کن می خواهند تا کسی که برای خودش نظری داشته باشه، من راحت حرف زدم و بی خیال بودم چون کار مورد نظرشون یک کار روتین ساخت فرانت با WPF بود و برای منی که بیشتر به چالش های معماری علاقه داشتم ، جذاب نبود . 

البته باید بگم تا پایان تابستان قرارداد داشتم و شرکت رایان هم افزا هم می خواست نیرو رو سریع و اوایل شهریور ماه جذب کنه ( برداشتی که من از صحبت های بخش فنی و مدیر عامل کردم ) .

در مورد شرکت قبلی هم ازتون می پرسند که بهتره با سیاست جواب بدهید .

حقوق پیشنهادی من

5 میلیون تومان

حس نه خوب، نه بد از مصاحبه

مصاحبه معمولی بود

سابقه کار مرتبط: 3 تا 10 سال

نحوه درخواست سايت‌های کاريابی

دعوت به مصاحبه یک تا دو هفته

برخورد مصاحبه کننده عادی بود 

پذیرفته نشدم

کل فرآيند سه هفته

آذر 97

مصاحبه مدیر منابع انسانی

مصاحبه اول یک مصاحبه فنی بود و از روش مصاحبه نیمه آزاد استفاده شد و به مدت یک ساعت طول کشید

مصاحبه دوم با مدیر عامل بود و این مصاحبه تقریباً سه ساعت طول کشید. از روش مصاحبه آزاد استفاده شد و تمامی ابعاد حوزه منابع انسانی به لحاظ استراتژیها، برنامه های بلند مدت و کوتاه مدت، چالشهای این حوزه و برنامه های بهبود مورد بحث قرار گرفت.

جلسه سوم صرفاً یک جلسه پیشنهاد شغلی بود که در آن همکاری از سه محور حقوق و دستمزد، سمت و زمان شروع به کار مورد بررسی قرار گرفته و پیشنهاد شرکت جمع بندی و در صورت توافق زمان همکاری مشخص می گردید.

توصیه به کسی که میخواد بره مصاحبه

شرکت رایان هم افزا یک شرکت خصوصیه و دیدگاه منابع انسانی در شرکت به وضوح دیده میشه، علی رغم مشکلات اقتصادی برای کارکنانشون کم نمی ذارن و موارد ذیل براشون اهمیت داره و برای آونها وقت می ذارن و وسواس به خرج میدن تا این هسته فرهنگی همواره روند مثبت داشته باشه و فردی یا چیزی بهش آسیب نزنه:

- همخونی با فرهنگ رفتاری و عملکردی سازمان

- داشتن تخصص عالی و کافی جهت اجرای وظایف شغلی

- داشتن روحیه دانش پژوهی و رشد و یادگیری

- اجرای صحیح وظایف سازمانی در زمان مقرر

تسهیلاتی که پیشنهاد دادن

بیمه تکمیلی، صبحانه، تسهیلات ورزشی

کمک هزینه ناهار، پاداش عملکرد، کمک هزینه سفر و بوفه آزاد روزانه نیز بخشی از بسته های رفاهی انگیزشی شرکت محسوب میشه

 

حس خوب از مصاحبه

مصاحبه معمولی بود

نحوه درخواست سايت‌های کاريابی

دعوت به مصاحبه کمتر از یک هفته

برخورد مصاحبه کننده خوب بود 

سابقه کار خیلی مهم بود

پذیرفته شدم و قبول کردم

کل فرآيند سه هفته

مصاحبه مهندس شبکه

از زمان ارسال درخواست تا مصاحبه اول نزدیک 3 هفته طول کشید. مصاحبه اول فنی بود و سوالات پرسیده شده در کل خوب بودند و اگر سطح دانش خوبی داشته باشید (در حد CCNP R/S) میتونید به سوالات پاسخ دهید. رفتار مصاحبه کننده فنی هم خوب بود.
یک ماه بعد به مصاحبه دوم با مدیرعامل دعوت شدم که انواع اقسام سوالات شخصی ازم پرسیده شد!!! از جمله به خدا و پیغمبر اعتقاد داری!! نماز میخونی! چرا تا الان ازدواج نکردی! کی میخوای ازدواج کنی و ... اینم بگم که شرکت خصوصیه و اصلا تم مذهبی هم نداره و برای منم سوال بود که چرا همچین سوالایی پرسیده میشه!
یه ماه بعد اعلام کردند که شما انتخاب شدی که سر حقوق به تفاهم نرسیدیم. اینم جالبه که تمام مرحله های مصاحبه که تمام میشه تازه میان سر حقوق چونه می‌زنند!!!

توصیه به کسی که میخواد بره مصاحبه

هنگام مصاحبه با مدیرعامل انتظار هر سوال شخصی رو داشته باشید که از شما پرسیده شود.

مهارت‌هایی که می‌خواستند

بیشتر مفاهیم روت و سوییچ در حد CCNP
آشنایی با لینوکس 
آشنایی با مفاهیم امنیت

حقوق پیشنهادی من

4000000

حقوق پیشنهادی آن‌ها

3000000

حس بد از مصاحبه

مصاحبه معمولی

نحوه درخواست نمایشگاه کار

دعوت به مصاحبه دو هفته تا یک ماه

برخورد مصاحبه کننده مناسب نبود 

سابقه کار مهم بود

پذیرفته شدم اما خودم رد کردم

کل فرآيند دو ماه

اگه در اين شرکت تجربه مصاحبه دارید، اون رو با دوستانتون درمیون بگذارید

نظرات شما در خصوص شرکت رایان هم افزا 

تا این لحظه نظری از شما عزیزان ثبت نشده است. به دوستانتون در انتخاب محیط کار دوست داشتنی کمک کنيد :‌)

لطفا صبر کنید

شرکت رایان هم افزا 

مدیرعامل: حمیدرضا عبداله پور

شماره تماس: ٤٢٨٨٣ (۰۲۱)

آدرس: تهران، خیابان استاد مطهری،  خیابان لارستان،  کوچه افتخاری نیا غربی،  پلاک26