شرکت صمیم رایانه | Samim Rayaneh

عکس شرکت صمیم

درباره شرکت صمیم رایانه

در صورتی‌که اطلاعات بيشتری از این شرکت دارید با دوستانتون در میان بگذارید.
انتخاب مسیر …

حداکثر سایز 10 MB

لطفا صبر کنید

تجربه‌های مصاحبه در شرکت صمیم رایانه

اسفند 97

مصاحبه برنامه‌نویس ++C/C

من رزومه رو برای منابع انسانیشون فرستاده بودم و با ایشون از قبل صبحت کرده بودم. بعد از حدودا ده روز برای مصاحبه فنی دعوت شدم.

مصاحبه فنی با کمی تاخیر از طرف خودشون شروع شد. من تمام ایتم هایی که تو آگهی خواسته بودن رو داشتم. اما بعد از احوال پرسی بدون هیچ صحبتی در مورد آنها، در کمال تعجب به برنامه‌نویسی embedded که تو آگهی کلا اسمی ازش نیومده بود، اشاره کردن و وقتی من گفتم تجربه این مورد رو ندارم، همون موقع مصاحبه تموم شد و وقتی گفتم چرا اگر اینقدر مهم بود، قبلتر اشاره نکردید که من این همه راه نیام، گفتن توی رزومه‌ات اشاره نکرده بودی بهش (فکر کنم نمی‌دونستن آدم به چیزایی که تسلط داره اشاره می‌کنه.)

توصیه به کسی که میخواد بره مصاحبه

توصیه‌ای ندارم چون بنظرم رفتار حرفه‌ای نداشتن.

مهارت‌هایی که می‌خواستند

به جز تسلط به برنامه‌نویس embedded و لینوکس صحبت دیگه‌ای نشد.

حس بد از مصاحبه

نحوه درخواست سایر

دعوت به مصاحبه یک تا دو هفته

برخورد مصاحبه کننده مناسب نبود

 

مصاحبه برنامه‌نویس ++C/C

 مرحله اول با سرپرست یک تیم فنی و مسئول واحد نیروی انسانی بود. قبلش فرمی مختصر و مفید که هم حکم خلاصه رزومه داشت و هم سؤالات مختصری برای واحد نیروی انسانی، برای تکمیل در اختیارم قرار داده شد. جلسه خوب و دوستانه پیش رفت. هر دو نفر توضیحات مربوط به حوزه خودشون در شرکت رو دادن و به سؤالات مختلفم جواب دادن. سؤالات مختلف فنی، رفتار کاری، روانشناسی و یک سؤال تقریباً بداهه و البته مکتوب هوش از من مطرح شد که پیش‌نیاز جنبی‌ش توانایی حداقلی در خواندن انگلیسی بود. مبلغ پیشنهادی در فرم قید شده بود و بعد از اینکه میزان انعطافم روی مبلغ رو جویا شدن، بعد از پرسیدن از شرایط مختلف شرکت، نظرم رو گفتم. این راهنمایی هم داده شد که در جلسه‌ی دوم -اگر دعوت بشم- سؤالات فنی دقیق‌تری پرسیده می‌شه و بازه‌ی زمانی دعوت احتمالی برای جلسه دوم رو پرسیدم که «دو هفته یا زودتر» اعلام شد (عملا یک هفته شد.)

- مرحله دوم با سرپرست یک تیم فنی دیگه بود. این جلسه -شاید حتی به دلیل علایق مشترک فنی- صمیمی‌تر از جلسه‌ی اول بود. با نوشتن شبه‌کد توسط مصاحبه‌کننده و سؤال پرسیدن از من یا درخواست نوشتن شبه‌کد کوتاه توسط من، درباره‌ی تجربه و دانش من در بخش‌های کلیدی مد نظرشون از زبان مورد نظر، عمق‌سنجی شد. ضمن تشریح کار واحد مربوطه‌شون، این مسئله مطرح شد که ترجیح من ورود به کدوم تیمه. صحبت این بود که از نظر فنی مشکلی نیست و مگه در مرحله مصاحبه با مدیرعامل یا مبلغ حقوق توافق صورت نگیره.

کامل نشون بده ...


- مرحله سوم، رویه‌ی جذب شرکت و نظام ذهنی و برداشت من رو به هم ریخت و درجه‌بندی‌های کمی و کیفی‌ای که اینجا می‌دم، در این مرحله کم شد. مسئول منابع انسانی که در تمام مراحل هماهنگ‌کننده‌ جلسات مصاحبه بود قرار مصاحبه با «مدیر دپارتمان» و «مدیر عامل» رو گذاشت. روز مورد نظر منشی شرکت تماس گرفت و گفت آقای فلانی تو اون ساعت وقت ندارن و پرسید می‌تونم ساعت رو تغییر بدم یا نه. به‌هرحال ساعت رو تغییر دادیم و مصاحبه‌ی سوم با «یک نفر» بود. ترکیبی از سؤالات پراکنده فنی و علوم انسانی پرسیده شد و باز هم موضوع ترجیح شخصی‌م برای پیوستن به کدوم تیم مطرح شد و در آخر ازم خواستن اگر سؤالی دارم بپرسم. چون اون جلسه با روالی که به من گفته شده بود سازگار نبود، اول سمت طرف مصاحبه رو پرسیدم (بر خلاف سه نفر جلسات قبل اصلا خودشون رو معرفی نکرده بودن و حتی اسمشون رو هنگام خروج از اتاق پرسیدم.) تا بدونم باید با چه سؤالاتی جمع‌بندی کنم. ایشون مدیر فنی بودن (همون «مدیر دپارتمان»؛ و از مدیرعامل خبری نبود.) در این جلسه کلا با فضای متفاوتی مواجه شدم. حتی ایشون اظهارات عجیبی درباره بیمه در دوره آزمایشی داشتن (گفتن معمولا در دوره آزمایشی «رد نمی‌شه، اما قابل مذاکره‌ست.») که کاملا ناقض توضیحات کامل مسئول نیروی انسانی در جلسه‌ی اول بود. چون بنا نبود خبر پاسخ احتمالی منفی داده بشه، زمانی رو پرسیدم تا عدم تماس تا اون زمان رو به منزله عدم همکاری بدونم.

تا روز مورد نظر تماسی گرفته نشد. هم به دلیل اینکه روال مصاحبه‌ها از جلسه دوم طوری بود که انگار فقط موضوع پیوستن به کدوم تیم هست و هم چون قبل از جلسه سوم ارتباطم با مسئول نیروی انسانی قطع شد و با مسائلی نقیض صحبت‌های قبلی مواجه شدم، هفته بعد با مسئول نیروی انسانی تماس گرفتم و ابهاماتم رو مطرح کردم تا اگه درخواستم رد شده هم علتش رو جویا بشم. ایشون خبری از رد درخواست نداشتن و متوجه یک عدم هماهنگی دیگه هم شدم و قرار شد اگر بنا به همکاری بود تا روز بعد تماس بگیرن که نگرفتن و منتفی شد.

جمع‌بندی:
- روال خیلی خوب شروع شد.
- مسئولی با سمتی نسبتاً بالا احتمالاً لزومی به تعامل با سازمان در فرایند جذب نمی‌دید و باعث آشفتگی و سوءتفاهم شد.
- اگر از نظر فنی رد شدم، نشونه‌ای دالش در طول جلسات ندیدم. اگر از نظر مالی درخواستم پذیرفته نشده، متأسفانه مثل غالب شرکت‌های کشور، رد شدن درخواست یا دلیلش اعلام نشد. در صورتی که شرکت‌های معدودی هستن که با کانال‌های مختلف ارتباطی خودشون (ایمیل، Calendar، تلفن) یا امکانات سایت‌های کاریابی (مثل «وضعیت درخواست» در جابینجا) سرنوشت درخواست کار رو برای کارجو مشخص می‌کنن.

توصیه به کسی که میخواد بره مصاحبه

از سوءتفاهم تا حد امکان پیشگیری کنید. اگر افراد خودشون رو معرفی نکردن (در تجربه من فقط یک نفر از چهار نفر) همون ابتدا محترمانه نام و سمتشون رو بپرسید. بعد ضمن گفتگو، هر سؤال مرتبطی با حوزه مسئولیتشون دارید مطرح کنید و با جمع‌بندی دنبال تصریح باشید. حالات مختلف موافقت ادامه مراحل یا رد درخواست و زمان‌بندی‌ش رو به صراحت بپرسید. درباره‌ی سفته‌ای که -دست‌کم برای مشاغل فنی- می‌خوان و شرایط قرارداد در دوره آزمایشی و بعد از اون توضیح بخواهید و اگر سؤالی به نظرتون می‌رسه بپرسید.

 

 

حقوق پیشنهادی من

4500000

حقوق پیشنهادی آن‌ها

مطرح نشد

حس نه خوب، نه بد از مصاحبه

مصاحبه متوسط

نحوه درخواست سایت‌های کاریابی

دعوت به مصاحبه کمتر از یک هفته

برخورد مصاحبه کننده عادی بود

سابقه کار مهم بود

پذیرفته نشدم

کل فرآيند سه هفته

مصاحبه مدیر محصول Product manager

مصاحبه با مدیرعامل: خیلی ساده و بیشتر راجع به تجربیاتم پرسید و خوش و بش کردیم.
مصاحبه با یکی از سرپرستان: به خوش و بش و آشنایی اولیه و معرفی محصول جدیدشون.
تا اینجاش خیلی خوب بود امل چیزی که آزار دهنده بود، پرسیدن یک سوال بود:
"اعتقادات دینی و مذهبیتون در چه سطحیه؟"
که من گفتم ضعیف و یهویی با اینکه می خواست به روی خودش نیاره ولی قیافه طرف عوض شد!

توصیه به کسی که میخواد بره مصاحبه
یه شرکت کوچولو که فکر کنم روابط خودشون رو دارن!

 

حس بد از مصاحبه

مصاحبه خیلی آسون

نحوه درخواستدوستان و آشنایان

دعوت به مصاحبه یک تا دو هفته

برخورد مصاحبه کننده خیلی بد بود

سابقه کار مهم بود

پذیرفته شدم اما خودم رد کردم

 

اگه در اين شرکت تجربه مصاحبه دارید، اون رو با دوستانتون درمیون بگذارید

نظرات شما در خصوص شرکت صمیم رایانه

تا این لحظه نظری از شما عزیزان ثبت نشده است. به دوستانتون در انتخاب محیط کار دوست داشتنی کمک کنيد :‌)

لطفا صبر کنید

شرکت مهندسی تحقیق و توسعه ارتباطات صمیم رایانه

مدیرعامل: --

شماره تماس: 41021000 (۰۲۱)

آدرس: تهران، ایرانشهر جنوبی، ساختمان ۴۷، واحد ۲۰