شرکت مهندسی تحقیق و توسعه ارتباطات صمیم رایانه

www.samimgroup.com

درباره صمیم رایانه

شرکت مهندسی تحقیق و توسعه ارتباطات صمیم رایانه، در بهار سال ۱۳۷۹ با هدف تحقیق و تولید در زمینه‌های الکترونیک، مخابرات و IT تأسیس گردید و با شناخت نیازهای ملی و استفاده از پتانسیل‌های علمی کشور توانست گامی مؤثر در بومی سازی دانش روز دنیا بردارد. این شرکت دانش بنیان، با بیش از ۱۰۰ نیروی متخصص و اعمال کنترل‌های کیفی دقیق، طی مدت کوتاهی موفق به طراحی و تولید بیش از ۱۳۰ محصول High Tech با استانداردهای بین‌المللی در حوزه ICT شده است که بیانگر تلاش تیم متخصص و پویای شرکت در تحقق نیاز نهادهای مرتبط است. هم اکنون شرکت مهندسی تحقیق و توسعه ارتباطات صمیم رایانه در مسیر تعالی و تحقق اهداف خود با شکل‌گیری گروه صمیم فعالیت‌های خود را در چهار حوزه ذیل دنبال می نماید: تجهیزات پیشرفته صدا و تصویر (Broadcast)، سیستم های تلویزیون تعاملی (IPTV/OTT)،سیستم های هوشمند پلاک خوان، کنترل تردد و سرعت (ITS)، سیستم برنامه ریزی منابع سازمانی ( ERP )

مدیر عامل: –

مدیر منابع انسانی: –

آدرس: تهران، ایرانشهر جنوبی، ساختمان ۴۷، واحد ۲۰

ویرایش محتوای درباره شرکت

متشکریم که به ما در تکمیل پروفایل شرکت صمیم رایانه کمک میکنید. تمامی موارد این فرم اختیاری هست و نیازی به تکمیل کردن همه فیلدها نیست. پس از ارسال شما، موارد بررسی می‌شوند و پروفایل شرکت به‌روزرسانی می‌گردد.

اگه در این شرکت تجربه مصاحبه دارید، با دوستانتون درمیون بگذارید

مصاحبه توسعه کسب و کار | تابستان ۹۸

تجربه بد از مصاحبه | مصاحبه معمولی | سابقه کار مرتبط: ۳ تا ۱۰ سال | نحوه درخواست: ایمیل | دعوت به مصاحبه: بیشتر از یک ماه | برخورد مصاحبه کننده خیلی بد بود

۳ مرحله بود. مرحله اول منابع انسانی هستش که کم سن و سال و کم تجربه که واقعا سوال های بی ربطی رو میپرسه و کاملا مشخص هستش که سوال هارو از اینترنت آورده میپرسه. مرحله دوم مثلا ادم فنی هستش ولی اصلا فنی بلد نبود لااقل تو حوزه کاری من فنی بلد نبود و سوال های بیراهی میپرسید که خنده دار بود و مرحله سوم مدیرعامل بود که از اعتقادات مذهبی میپرسه و واقعا نمیدونم چرا…
خیلی شرکت افتضاحی بود، با این میزان تجربه ای که از کار دارم اینجا اولین جاییی بود که میتونم بگم به شدت افتضاح بود. توصیه میکنم اصلا زمانتون رو هدر ندید
ویژگی‌هایی که براشون مهم بود:
در ظاهر از اعتقادات میپرسن ولی در باطن که من دو بار رفتم مصاحبه اصلا اینجوری نبود کارمنداش. کارمنداش میرسیدن دم اتاق مدیرعامل مقنعه هارو میکشیدن جلو، انگار حرمه

هنوز جواب ندادن (کل فرآیند: یک و نیم ماه)

???? گزارش این تجربه

ID

مصاحبه برنامه‌نویس ++C/C | زمستان ۹۷

تجربه بد از مصاحبه | نحوه درخواست: سایر | دعوت به مصاحبه: یک تا دو هفته | برخورد مصاحبه کننده مناسب نبود

من رزومه رو برای منابع انسانیشون فرستاده بودم و با ایشون از قبل صبحت کرده بودم. بعد از حدودا ده روز برای مصاحبه فنی دعوت شدم.
مصاحبه فنی با کمی تاخیر از طرف خودشون شروع شد. من تمام ایتم هایی که تو آگهی خواسته بودن رو داشتم. اما بعد از احوال پرسی بدون هیچ صحبتی در مورد آنها، در کمال تعجب به برنامه‌نویسی embedded که تو آگهی کلا اسمی ازش نیومده بود، اشاره کردن و وقتی من گفتم تجربه این مورد رو ندارم، همون موقع مصاحبه تموم شد و وقتی گفتم چرا اگر اینقدر مهم بود، قبلتر اشاره نکردید که من این همه راه نیام، گفتن توی رزومه‌ات اشاره نکرده بودی بهش (فکر کنم نمی‌دونستن آدم به چیزایی که تسلط داره اشاره می‌کنه.)
توصیه‌ای ندارم چون بنظرم رفتار حرفه‌ای نداشتن.

مهارت‌هایی که نیاز دارند

به جز تسلط به برنامه‌نویس embedded و لینوکس صحبت دیگه‌ای نشد.

???? گزارش این تجربه

ID

یه سر به شرکت‌های دیگه هم بزنید:

مصاحبه مدیر محصول | زمستان ۹۷

تجربه بد از مصاحبه | مصاحبه خیلی آسون | نحوه درخواست: دوستان و آشنایان | دعوت به مصاحبه: یک تا دو هفته | برخورد مصاحبه کننده خیلی بد بود

مصاحبه با مدیرعامل: خیلی ساده و بیشتر راجع به تجربیاتم پرسید و خوش و بش کردیم.
مصاحبه با یکی از سرپرستان: به خوش و بش و آشنایی اولیه و معرفی محصول جدیدشون.
تا اینجاش خیلی خوب بود امل چیزی که آزار دهنده بود، پرسیدن یک سوال بود:
“اعتقادات دینی و مذهبیتون در چه سطحیه؟”
که من گفتم ضعیف و یهویی با اینکه می خواست به روی خودش نیاره ولی قیافه طرف عوض شد!
یه شرکت کوچولو که فکر کنم روابط خودشون رو دارن!

پذیرفته شدم اما خودم رد کردم

???? گزارش این تجربه

ID

مصاحبه برنامه‌نویس ++C/C | زمستان ۹۷

تجربه نه خوب، نه بد از مصاحبه | مصاحبه معمولی | نحوه درخواست: سایت‌های کاریابی | دعوت به مصاحبه: کمتر از یک هفته | برخورد مصاحبه کننده عادی بود

– مرحله اول با سرپرست یک تیم فنی و مسئول واحد نیروی انسانی بود. قبلش فرمی مختصر و مفید که هم حکم خلاصه رزومه داشت و هم سؤالات مختصری برای واحد نیروی انسانی، برای تکمیل در اختیارم قرار داده شد. جلسه خوب و دوستانه پیش رفت. هر دو نفر توضیحات مربوط به حوزه خودشون در شرکت رو دادن و به سؤالات مختلفم جواب دادن. سؤالات مختلف فنی، رفتار کاری، روانشناسی و یک سؤال تقریباً بداهه و البته مکتوب هوش از من مطرح شد که پیش‌نیاز جنبی‌ش توانایی حداقلی در خواندن انگلیسی بود. مبلغ پیشنهادی در فرم قید شده بود و بعد از اینکه میزان انعطافم روی مبلغ رو جویا شدن، بعد از پرسیدن از شرایط مختلف شرکت، نظرم رو گفتم. این راهنمایی هم داده شد که در جلسه‌ی دوم -اگر دعوت بشم- سؤالات فنی دقیق‌تری پرسیده می‌شه و بازه‌ی زمانی دعوت احتمالی برای جلسه دوم رو پرسیدم که «دو هفته یا زودتر» اعلام شد (عملا یک هفته شد.)

– مرحله دوم با سرپرست یک تیم فنی دیگه بود. این جلسه -شاید حتی به دلیل علایق مشترک فنی- صمیمی‌تر از جلسه‌ی اول بود. با نوشتن شبه‌کد توسط مصاحبه‌کننده و سؤال پرسیدن از من یا درخواست نوشتن شبه‌کد کوتاه توسط من، درباره‌ی تجربه و دانش من در بخش‌های کلیدی مد نظرشون از زبان مورد نظر، عمق‌سنجی شد. ضمن تشریح کار واحد مربوطه‌شون، این مسئله مطرح شد که ترجیح من ورود به کدوم تیمه. صحبت این بود که از نظر فنی مشکلی نیست و مگه در مرحله مصاحبه با مدیرعامل یا مبلغ حقوق توافق صورت نگیره.

– مرحله سوم، رویه‌ی جذب شرکت و نظام ذهنی و برداشت من رو به هم ریخت و درجه‌بندی‌های کمی و کیفی‌ای که اینجا می‌دم، در این مرحله کم شد. مسئول منابع انسانی که در تمام مراحل هماهنگ‌کننده‌ی جلسات مصاحبه بود قرار مصاحبه با «مدیر دپارتمان» و «مدیر عامل» رو گذاشت. روز مورد نظر منشی شرکت تماس گرفت و گفت آقای فلانی تو اون ساعت وقت ندارن و پرسید می‌تونم ساعت رو تغییر بدم یا نه. به‌هرحال ساعت رو تغییر دادیم و مصاحبه‌ی سوم با «یک نفر» بود. ترکیبی از سؤالات پراکنده فنی و علوم انسانی پرسیده شد و باز هم موضوع ترجیح شخصی‌م برای پیوستن به کدوم تیم مطرح شد و در آخر ازم خواستن اگر سؤالی دارم بپرسم. چون اون جلسه با روالی که به من گفته شده بود سازگار نبود، اول سمت طرف مصاحبه رو پرسیدم (بر خلاف سه نفر جلسات قبل اصلا خودشون رو معرفی نکرده بودن و حتی اسمشون رو هنگام خروج از اتاق پرسیدم.) تا بدونم باید با چه سؤالاتی جمع‌بندی کنم. ایشون مدیر فنی بودن (همون «مدیر دپارتمان»؛ و از مدیرعامل خبری نبود.) در این جلسه کلا با فضای متفاوتی مواجه شدم. حتی ایشون اظهارات عجیبی درباره بیمه در دوره آزمایشی داشتن (گفتن معمولا در دوره آزمایشی «رد نمی‌شه، اما قابل مذاکره‌ست.») که کاملا ناقض توضیحات کامل مسئول نیروی انسانی در جلسه‌ی اول بود. چون بنا نبود خبر پاسخ احتمالی منفی داده بشه، زمانی رو پرسیدم تا عدم تماس تا اون زمان رو به منزله عدم همکاری بدونم.

تا روز مورد نظر تماسی گرفته نشد. هم به دلیل اینکه روال مصاحبه‌ها از جلسه دوم طوری بود که انگار فقط موضوع پیوستن به کدوم تیم هست و هم چون قبل از جلسه سوم ارتباطم با مسئول نیروی انسانی قطع شد و با مسائلی نقیض صحبت‌های قبلی مواجه شدم، هفته بعد با مسئول نیروی انسانی تماس گرفتم و ابهاماتم رو مطرح کردم تا اگه درخواستم رد شده هم علتش رو جویا بشم. ایشون خبری از رد درخواست نداشتن و متوجه یک عدم هماهنگی دیگه هم شدم و قرار شد اگر بنا به همکاری بود تا روز بعد تماس بگیرن که نگرفتن و منتفی شد.

جمع‌بندی:
– روال خیلی خوب شروع شد.
– مسئولی با سمتی نسبتاً بالا احتمالاً لزومی به تعامل با سازمان در فرایند جذب نمی‌دید و باعث آشفتگی و سوءتفاهم شد.
– اگر از نظر فنی رد شدم، نشونه‌ای دالش در طول جلسات ندیدم. اگر از نظر مالی درخواستم پذیرفته نشده، متأسفانه مثل غالب شرکت‌های کشور، رد شدن درخواست یا دلیلش اعلام نشد. در صورتی که شرکت‌های معدودی هستن که با کانال‌های مختلف ارتباطی خودشون (ایمیل، Calendar، تلفن) یا امکانات سایت‌های کاریابی (مثل «وضعیت درخواست» در جابینجا) سرنوشت درخواست کار رو برای کارجو مشخص می‌کنن.
از سوءتفاهم تا حد امکان پیشگیری کنید. اگر افراد خودشون رو معرفی نکردن (در تجربه من فقط یک نفر از چهار نفر) همون ابتدا محترمانه نام و سمتشون رو بپرسید. بعد ضمن گفتگو، هر سؤال مرتبطی با حوزه مسئولیتشون دارید مطرح کنید و با جمع‌بندی دنبال تصریح باشید. حالات مختلف موافقت ادامه مراحل یا رد درخواست و زمان‌بندی‌ش رو به صراحت بپرسید. درباره‌ی سفته‌ای که -دست‌کم برای مشاغل فنی- می‌خوان و شرایط قرارداد در دوره آزمایشی و بعد از اون توضیح بخواهید و اگر سؤالی به نظرتون می‌رسه بپرسید.

حقوق پیشنهادی من: ۴.۵ میلیون تومان

حقوق پیشنهادی آن‌ها: مطرح نشد.

پذیرفته نشدم (کل فرآیند: سه هفته)

???? گزارش این تجربه

ID

اینجا کار می‌کنید یا کردید؟ لطفا تجربتون رو باهامون به اشتراک بگذارید

هنوز تجربه‌ای ثبت نشده :‌(

آخرین شرکت‌های به‌روز شده

سالپا

سالپا | SALPA