گروه شرکت های شاهسوند

www.shahsavand.com

درباره شرکت شاهسوند

شرکت شاهسوند در سال ۱۳۷۲ به منظور تامین بخشی از نیاز بازار محصولات غذایی کشور تاسیس گردید. در ابتدا این شرکت با واردات، بسته بندی و توزیع انواع چای فعالیت خود را آغاز نمود. شاهسوند با سرلوحه قرار دادن تولید محصولات با کیفیت و سالم، سبد محصولات خود را گسترش داده و با بهره گیری از دانش متخصصان خود و نیز ماشین آلات مدرن توانسته است در صنعت غذای کشور جایگاه ویژه ای برای خود فراهم نماید

مدیر عامل: محمد فیصل

مدیر منابع انسانی: –

آدرس: مشهد، شهرک صنعتی توس، فاز یک، انتهای تلاش جنوبی، شماره ۱۹۳

فرم درخواست همکاری شرکت شاهسوند

ویرایش محتوای درباره شرکت

متشکریم که به ما در تکمیل پروفایل شرکت شاهسوند کمک میکنید. تمامی موارد این فرم اختیاری هست و نیازی به تکمیل کردن همه فیلدها نیست. پس از ارسال شما، موارد بررسی می‌شوند و پروفایل شرکت به‌روزرسانی می‌گردد.

اگه در این شرکت تجربه مصاحبه دارید، با دوستانتون درمیون بگذارید

جدیدا کسی برامون تجربه مصاحبه ننوشته! :‌( 

قبلی‌ها پاک شد! تجربه‌ها قدیمی خیلی مستند نیستند 

یه سر به شرکت‌های دیگه هم بزنید:

اینجا کار می‌کنید یا کردید؟ لطفا تجربتون رو باهامون به اشتراک بگذارید

بدترین تجربه کاری | شهریور ۹۹

| عملکرد مدیرعامل: بد | دورنمای شرکت: بد | اینجا رو توصیه نمیکنم

من در شرکت شاهسوند بصورت تمام وقت و به مدت ۳ تا ۵ سال کار کردم و آخرین سال همکاری من ۱۳۹۸ بوده.

مزایای شرکت: سرویس، خرید با تخفیف از تعاونی

۱- فرهنگ سازمانی به شدت ضعیف. در کل ارزشی برای پرسنلشون قائل نیستند. یک نیرو خوب با سابقه خیلی زیاد رو به راحتی اخراج میکنند و کنار میزارن.
۲- آخر سال که میشه انبار رو تمیز میکنند و هر چی جنس مرجوعی ضربه خورده و تاریخ مصرف گذشته رو به عنوان عیدی میدن به کارمندا. یکبار که نبات های خرد شده که ریخته بود زمین، از روی زمین جارو زده بودن با کلی سنگ ریزه توی بسته به عنوان لطف مدیریت توزیع میکردند. که بشدت توهین آمیزه این رفتارشون.
۳- در ماه چندین بار جلسه میزارن فقط به هدف اینکه چجوری حق و حقوق هارو پایمال کنند و هزینه هارو بیارند پایین از زندان نیرو آوردن بگیر تا از بهزیستی و استفاده از افراد کم توان. تا اینکه پول کم بدن. بیمه قانون کار واریز میشه. قرارداد به شما تحت هیچ شرایطی داده نمیشه. چک و ضامن و تعهد محضری و … قراردادها سه ماه است. عیدی قانونی پرداخت نمیشه. ۵۰ درصد سنوات رو پرداخت نمیکنند. همیشه هم در حال تعدیل نیرو هستند.
۴- سمت ها فقط و فقط بر اساس روابط خانوادگی یا دوستی تخصیص داده میشه. و البته هر چقدر فرد خوش سر و زبون و چاپلوس باشه و کارهای شخصی آقایون رو هم انجام بده محبوب تره.
۵- پرداخت حقوق ها به شدت بی نظم و با تاخیر است مگر اینکه از مدیران ارشد یا کارمندان حسابداری یا دوستشون باشید. تا اواسط ماه واحد منابع انسانی کارکردهارو جمع میکنه و با کلی تاخیر فیش های حقوقی زده میشن بعدش حسابداری اول حقوق های خودشونو میده بعد از اون حقوق های دوستاشون در سایر واحدها. در حالی که ممکنه برخی افراد حتی تا ۳ ماه هم هیچ دریافتی نداشته باشند.و معمولا اول ماه برای خودشون مساعده هم واریز میکنند. و اینطور نیست که حقوق هارو یکجا پرداخت کنند مثلا ممکنه در یک روز فقط ۲ نفر حقوق بگیرند.
۶- جو زیرآب زنی در اکثر واحدها دیده میشه. بعضی واحدها یکسری کارمند دارند بشدت بداخلاق و بددهن که تقاص تمام ناکامی های زندگیشونو میخوان از شما بگیرن.
متاسفانه در شهرستان ها به علت کمبود شغل خیلی از افراد مجبور هستند که با این شرایط کار کنند.

فرصت توسعه شغلی

پاداش و مزایا

تعادل کار و زندگی

عملکرد مدیران ارشد

فرهنگ و ارزش‌های شرکت

۰

🏳 گزارش این تجربه

ID

آخرین شرکت‌های به‌روز شده

سالپا

سالپا | SALPA