شرکت شاتل | Shatel

شرکت شاتل

درباره شرکت شاتل

گروه شرکت‌های شاتل، فعالیت خود را از سال ۱۳۸۱ با کسب مجوز ISP و ICP از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و با هدف ارایه‌ی خدمات دست‌رسی به اینترنت و با همراهی تیمی متشکل از ۲۰ نفر از کارشناسان و متخصصان کارآزموده آغاز کرد. فعالیت‌های گروه در هنگام تاسیس، به‌طور خاص بر روی ارایه‌ی خدمات دسترسی به اینترنت از طریق تماس تلفنی (Dial Up) و کارت تلفن بین‌المللی متمرکز بود.

پس از گذشت یک سال و هم‌زمان با رشد و توسعه‌ی کاربرد شبکه‌ی جهانی اینترنت و تنظیم مقررات خدمات رادیویی در کشور و همچنین با افزایش نیاز سازمان‌ها به خدمات اینترنت، گروه شرکت‌های شاتل موفق شد مجوز PAP را از میان ۳۰۰ شرکت ارایه‌کننده‌ی خدمات اینترنت و ارتباطات در ایران از شرکت مخابرات کسب کند و به دنبال آن دامنه‌ی فعالیت‌ها و خدمات خود را به میزان چشم‌گیری گسترش دهد

کامل نشون بده ...

گروه شرکت‌های شاتل، پس از دریافت مجوزهای یاد شده، توانست با سرمایه‌گذاری قابل توجه، خدمات اینترنت پرسرعت +ADSL2  و خدمات تکمیلی مرتبط با آن را همچون VPN، VOD، VODSL، بسترسازی برای آموزش مجازی و … به‌صورت گسترده به مشتریان ارایه کند.

با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های گروه، خدماتی همچون ارایه‌ی پهنای باند به صورت DSL و بی‌سیم و همچنین ارایه‌ی راهکارهای اختصاصی برای برقراری ارتباط با شبکه‌های محلی و جهانی برای سازمان‌ها به سبد محصولات و خدمات این شرکت افزوده شد.

این مجموعه در سال ۱۳۹۴ با دریافت پروانه ایجاد و بهره‌برداری از شبکه ارتباطات ثابت (FCP) ، گام بزرگ دیگری در ارایه و تحول خدمات نوین به مشتریان و تکمیل سبد محصولات و خدمات خود برداشته است. این مجوز برای ایجاد و بهره‌برداری از شبکه ارتباطات ثابت مستقل از فناوری صادر و اعطا شده و یک پروانه جامع در حوزه ثابت است.

هم‌اکنون، گروه شرکت‌های شاتل به‌عنوان اولین ارایه‌کننده‌ی فناوری +ADSL2  در کشور، سهم بزرگی از مشتریان اینترنت پرسرعت و خدمات تکمیلی آن را چه در میان کاربران خانگی و چه در میان شرکت‌ها و سازمان‌ها به خود اختصاص داده است. به گونه‌ای که بیش از سه میلیون نفر از کاربران خانگی و شرکت‌ها و سازمان‌ها در سراسر کشور از بیش از ۸۰۰ هزار سرویس فعال و خدمات اینترنت پرسرعت شاتل بهره می‌گیرند. که این تعداد به همراه استفاده کننده از دیگر خدمات شاتل این شرکت را به نامی شناخته شده و قابل اطمینان در میان شرکت‌های ارایه دهنده‌ی خدمات اینترنت در کشور تبدیل کرده است.

مدیران و کارکنان این شرکت در تلاش برای ارایه‌ی ایده‌ها و خدمات نوین هرگز از پا ننشسته‌اند و با تلاشی شبانه‌روزی در اندیشه‌ی دست‌یابی به نام و جای‌گاهی بالاتر در بازار و در نهایت دست‌یابی به رضایت و خوشنودی مشتریان هستند.

هم‌اینک، نیروی انسانی شاتل را بیش از ۱۳۰۰ نفر از دانش آموختگان رشته‌های مختلف دانشگاهی تشکیل می‌دهند که در کنار ۲۵۰۰ نفر نیروی انسانی شاغل در دفاتر نمایندگی این شرکت در سراسر کشور با فعالیت در بخش‌های مختلف این سازمان مشغول ارایه خدمات به مشتریان هستند. گفتنی­‌ست بیش از نود درصد از کارکنان گروه شرکت­‌های شاتل را فارغ‌التحصیلان و دانش آموختگان رشته‌های فنی مهندسی، فناوری اطلاعات، مدیریت، اقتصاد و دیگر رشته‌های وابسته تشکیل می‌دهند.

شرکت شاتل در پیمودن مسیر تعالی، به عنوان یکی از اصلی‌ترین ارکان شرکت، توجه و اهمیت ویژه به نیروی انسانی را در دستور کار قرار داده است. برقراری ارتباط مداوم میان مدیران و کارکنان در سطوح مختلف شرکت از جمله فعالیت‌هایی بوده است که تاکنون استحکام بنیان خانواده‌ی بزرگ شاتل را محقق ساخته است. تقسیم کار دقیق و گسترده میان واحدها و لایه‌های مختلف بر اساس توان­مندی‌ها و علایق کارکنان، آموزش‌های برنامه‌ریزی شده برای لایه‌های مختلف سازمان، استفاده از سیستم‌های مدیریت مشارکتی برای ایجاد انگیزه در سرمایه‌های انسانی و سیستم‌های متنوع رفاهی کارکنان‌، برون‌سپاری بخشی از فعالیت‌ها برای افزایش چابکی سازمان از جمله فعالیت‌­های شاتل در این باره بوده است.

در شاتل به دلیل وجود جو دوستانه، صمیمی و در عین حال پرتلاش و پویا در میان کارکنان شاتل، هر نیروی کار متخصص که در طول زمان قابلیت‌های خود را در عرصه‌های مختلف به نمایش گذارد و علاقه‌مند به فراگیری دانش و تخصص‌های مورد نیاز باشد، می‌تواند با پشت سر گذاردن پله‌های رشد و تعالی به جایگاه سازمانی که شایستگی آن را دارد، دست یابد.

گفتنی‌ست، در این روند پویا، ضمن به‌دست آوردن رضایت شغلی و حرفه‌ای، زمینه‌های مساعدی برای کسب دانش و فناوری‌های روز و شیوه‌های به کارگیری آن‌ها توسط مرکز آموزش و پرورش شاتل نیز برای کارکنان فراهم می‌شود. این مرکز با هدف ارتقای سطح کیفی و علمی کارکنان مجموعه برای ارایه خدمات با کیفیت بالاتر به جامعه، دوره‌های متعدد و مستمری را هم‌گام با آخرین تغییرات تکنولوژی برگزار می‌کند تا محیطی پویا، با نشاط و روبه رشد را برای آنان فراهم سازد.

افزون بر موارد مطرح شده، کارکنان و اعضای شاتل با گرد هم آمدن در جمع‌ها و گروه‌های غیر رسمی می‌کوشند تا با محکم ساختن پایه‌های ارتباطات خود در راه دست‌یابی به استحکام و یکپارچگی سازمانی گام بردارند. این تلاش در تشکیل جمع‌هایی مانند گروه­‌های کوه‌پیمایی، پاس­داشت فعالیت‌ها و زحمات هر یک از بخش‌ها در صورت کسب موفقیتی خاص، گرامی‌داشت روزهای تولد کارکنان، تشکیل تیم‌های ورزشی و برگزاری لیگ‌های اختصاصی مانند لیگ فوتبال شاتل و گروه‌هایی از این دست، نمود یافته است که نشان از شادابی و امید به رشد روزافزون در تمام سطوح شاتل است.

در صورتی‌که اطلاعات بيشتری از این شرکت دارید با دوستانتون در میان بگذارید.

انتخاب مسیر …

حداکثر سایز 10 MB

لطفا صبر کنید

تجربه‌های مصاحبه در شرکت شاتل

مصاحبه کارشناس بازاریابی

در مرحله اول توسط واحد منابع انسانی فرمی شامل اطلاعات تحصیلی، علاقمندی‌ها،افتخارات و تجارب کاری رو پر کردم. بعد از اون با یکی از کارشناسان منابع انسانی صحبت کردم که تقریبا اوکی بود و سوالات معمولی بود. بعد از اون با مدیر بازاریابی شرکت مصاحبه داشتم. استرس اینترویو داشتن. بیشتر اینطور بود که کل دانش و تجاربم رو چالش بکشن در صورتی که برای شغل کارشناس بازاریابی اصلا لازم نیست! مثلا گفتن چی یادتون میدن تو شریف؟ سوالات ساده از استراتژی و بازاریابی رو میپیچوندن و میپرسیدن. از بدی دانشگاهمون گفتن. اسم افرادی که مطرح هستن تو بازاریابی رو میپرسیدن که طبعا با توجه به حدیث (انظر الی ما قال و لا تنظر الی من قال) سوالای مناسبی نبودن! روند مصاحبه جوری بود که من هم دوست نداشتم دیگه تو شرکتشون حداقل تو بخش بازاریابی باشم. علیرغم اینکه واحد منابع انسانی خیلی خوب بود و کلی تحویل می گرفت واحد بازاریابی کلا بد بود روند مصاحبه ش و من هم سعی کردم جوابای چندان خوبی ندم :‌)) !!

کامل نشون بده ...

توصیه به کسی که میخواد بره مصاحبه

بنظرم اگر میره مصاحبه برای استرس اماده باشه. حتما مباحث تخصصی توی مارکتینگ رو با نام شخصی که اونها رو بنیاد گذاشته بلد باشه. اگر علاقمندی ای داره سعی کنه توش تخصص هم داشته باشه و بتونه دربارش حرف بزنه وگرنه توی فرم ننویسه و توصیه آخر اینکه کلا نره!

مهارت‌هایی که می‌خواستند

تدوین استراتژی رو خیلی براشون مهم بود. بقیه چیزها رو نگفتن اما مباحث مرتبط با بازاریابی مثل سگمنتیشن، تارگتینگ، برندینگ، لانچ محصول جدید و آی ام سی پلن قطعا دونستنش بدردتون میخوره

چه ویژگی‌هایی براشون مهم بود

چیز خاصی نگفتن!

تسهیلاتی که پیشنهاد دادن

ساعت کاری منعطف، امکان تحصیل در حین کار

حقوق پیشنهادی من

3 میلیون تومان در ماه

حقوق پیشنهادی آن‌ها

چیزی نگفتن

حس بد از مصاحبه

مصاحبه سخت

نحوه درخواست: آشنایان

دعوت به مصاحبه: کمتر از 1هفته

برخورد مصاحبه کننده خیلی بد

سابقه کار: مهم بود

پذیرفته نشدم

کل فرآيند: یک هفته

مصاحبه کارشناس تحقیقات بازاریابی

مرحله اول با مدیر مستقیمم مصاحبه داشتم و یک سری سوال تقریبا تخصصی از مفاهیم بازاریابی ازم پرسیدند مثلا STP چیه و استراتژی های رقابتی پورتر چی بودند و ... . واحد بازاریابی اون موقع توی یه ساختمون اجاره ای جداگانه بود که واقعا نامنظم و به هم ریخته بود که در وهله اول تو ذوقم خورد.

مرحله بعدی یک سری تست بود که شامل هم مهارت های عمومی کامپیوتر (آفیس و تایپ) و سوالات شخصیتی بود. سوالات مهارت های عمومیش متوسط بود و مشکل جدی ای نبود. جالب اینجا بود که تست شخصیتش توی یک اکسل بود که باید جواب ها رو با 0 یا 1 میدادیم و توی یک شیت دیگه خروجی و نمودار جوابها رو میکشید. از اونجایی که من با این تست MBTI کمی آشنا بودم با توجه به خروجی یه کمی جواب هام رو دستکاری کردم. نکته جالبی که توجهم رو در اینجا جلب کرد این بود که افراد زیادی در حال استخدام بودند که نشون میده که نرخ ریزش و ترک کارکنان بالایی داره.

توی مرحله سوم در ساختمان اصلی با دو نفر مصاحبه داشتم که بعدا فهمیدم یکی شون مدیر منابع انسانی بودند و دیگری مدیر بازاریابی شرکت. یک سری سوالات عمومی پرسیدند که همه جا می پرسند ولی نکته اصلی فشار روانی ای بود که سعی میکردند اعمال کنند. مثلا رگباری از من سوال می پرسیدند و هنوز جواب این سوال رو نداده سوال بعدی رو می پرسیدند و در حین صحبت های من سرشون توی گوشی شون بود و تلگرام چک می کردند. رزومه م رو زیر سوال می برند و تاکتیک های دیگه که احتمالا قصدشون تست میزان تحمل استرس من بود. به هر حال می تونم بگم یکی از بدترین تجربه های مصاحبه من بود.

در نهایت بعد از دو سه هفته بهم اوکی دادند و من مشغول به کار شدم.

کامل نشون بده ...

توصیه به کسی که میخواد بره مصاحبه

چند سالیه که تبلیغ میشه که در یک رده بندی شاتل بهترین محل کار برای کارکنانه ولی من در 5 ماهی که اونجا بودم واقعا تجربه بدی داشتم. حقوق های پایین، کارکنان بی انگیزه و با سطح مهارت های متوسط، فضای متراکم و شلوغ و نامنظم و ...

به نظرم بر خلاف برند شاتل که در ارائه خدمات نسبتا محبوبه، این شرکت برای کار جای مناسبی نیست.

مهارت‌هایی که می‌خواستند

بیشتر کارهای عملیاتی و اجرایی

چه ویژگی‌هایی براشون مهم بود

افراد بسیار زیاد بودند و نمیشه گفت تم غالبی داشتند

ولی اکثرا خانم بودند و صمیمیت نسبتا خوبی داشتند.

تسهیلاتی که پیشنهاد دادن

امکان تحصیل در حین کار، دوره‌های آموزشی

حقوق پیشنهادی من

1.5 میلیون تومن

حقوق پیشنهادی آن‌ها

1.2میلیون تومن

حس بد از مصاحبه

مصاحبه معمولی

نحوه درخواست: سايت شرکت

دعوت به مصاحبه: هفته تا 1ماه

برخورد مصاحبه کننده خیلی بد

سابقه کار: کمی مهم بود

پذیرفته شدم و قبول کردم

کل فرآيند: دو ماه

اگه در اين شرکت تجربه مصاحبه دارید، اون رو با دوستانتون درمیون بگذارید

مصاحبه برنامه نویس

مرحله اول با مدیر IT و سرپرست تیم نرم افزار بود و سوالات فنی. برآوردی که از خودت داری و چقدر اهل کار تیمی هستی و ...

مرحله دوم با مدیریت ارشد بود و سوالات غیر فنی مثل اینکه برنامه ات برای آینده چیه؟ اصن چرا شاتل؟ و..

توصیه به کسی که میخواد بره مصاحبه

سطح دانش مصاحبه کننده ها خیلی خوبه. اگر چیزی رو بلد نیستین، بهتره بگین بلد نیستین تا اینکه روی جواب اشتباه پافشاری کنین

چه ویژگی‌هایی براشون مهم بود

فهم شرایط محیط کار و شعور اجتماعی. همین

تسهیلاتی که پیشنهاد دادن

امکان دورکاری، بیمه تکمیلی، امکان تحصیل در حین کار، دوره‌های آموزشی

حس خوب از مصاحبه

مصاحبه آسون

نحوه درخواست: کارمندان شرکت

دعوت به مصاحبه: کمتر از  1 هفته

برخوردمصاحبه‌کننده خیلی خوب

سابقه کار: مهم بود

پذیرفته شدم و قبول کردم

کل فرآيند: یک ماه

مصاحبه کارشناس حسابداری

مجموعه بزرگی بود. چند تا ساختمون در یک خیابون... تعداد نفراتی که رفت و آمد داشتند و حتی مستقر بودن از فضای آنجا بیشتر بود... طبقه پایین چند تا فرم پر کردم. بعد رفتم طبقه بالا منتظر شدم. آقایی که مدیر مالی بودند در یک اتاق یک وجبی مستقر بودن در اتاق بسته بود اما در حال داد و بیداد تلفنی بودن؛
بنابراین در حد اینکه اسم تون چیه و کجا کارکردی ازم پرسید و رفتم اتاق یک خانومی که بازم یک وجبی بود اما در خود واحد کنار پارتیشن های کارمندا. همگی جوون بودن و یه جور بی نظمی می دیدم ...
خانوم چهل ساله ای بودن ... ازم نحوه ثبت سند خرید فروش و خروج کالا از انبار و سند حقوق و فرق روش دائمی و ادواری پرسید... و کجا کار کردی ... چقد میگیری ... سال 95 رفته بودم مصاحبه ...اون موقع برای پوزیشن من در یه همچین جایی که انگار باید فقط کار ساده ی سند زدن پیش رو داشتی صد تومن بالاتر از اداره کار با سه ماه آزمایشی پیشنهاد کردن .(که خیلی خورد توی ذوقم ... چون مهارتم بیشتر بود و سوابق کاری ام)... بعدم گفتن زنگ می زنیم بهت اما هیچ وقت نزدن.

کامل نشون بده ...

توصیه به کسی که میخواد بره مصاحبه

اگه شروع کار حسابداری هستی و یا دانشجو ... یا فقط به صرف معتبر بودن یه مجموعه دنبال کاری ... اینجابراتون مناسبه

مهارت‌هایی که می‌خواستند

اکسل ... نرم افزار ... شناخت ماهیت حساب ها... سند زدن معمولی

چه ویژگی‌هایی براشون مهم بود

فرم و ضوابط خاصی نداشتن ... همه با لباس بیرون ، همه مدلی بودن ...

حس بد از مصاحبه

مصاحبه آسون

نحوه درخواست: سایت کاریابی

دعوت به مصاحبه: کمتر از  1 هفته

برخورد مصاحبه کننده نامناسب

سابقه کار: کمی مهم بود

هنوز جوابمو ندادن

 

مصاحبه کارشناس ارزیابی رضایت مشترکین

باهام تماس گرفتن و روزی معین کردن برای مصاحبه برم، اونجا که رفتم با کمال ادب احترام باهام برخورد کردن، خانومی اومد پایین و چند برگه بهم داد که یکیش مشخصات خودم باید مینوشتم و یکی دیگه اس ازین سوالات مصاحبه بود مثلا خودت معرفي کن،نقطه ضعف و قوت چیه،آخرین کتابی که خوندی،دستاوردهات تو زندگی چی بوده و... بعد یک ربع خانوم اومد برگه هارو ازم گرفت و با احترام منو به بخش مربوط برد دو تا خانم خوش اخلاق اومدن مصاحبه کردن تقریبا همون سوالات برگه پرسیدن و در اخر گفتن سه تا ده روز کاری دیگه نتیجه اطلاع میدن، بعد سه روز زنگ زد گفت مثبت جلسه دوم ازمون ورد و اکسل و تایپ بود که رفتم و در اخر بهم گفتن تماس میگیرن،بعد چند روز مودبانه ایمیل زدن که مناسب سمت فعلی نیستی.

کامل نشون بده ...

توصیه به کسی که میخواد بره مصاحبه

حتما سوالات مصاحبه استخدامی که در اینترنت به فراوانی هست مطالعه کنید تا بتونید پاسخ مناسب بدید و حتما ورد و اکسل و تایپ قوی کنید.

مهارت‌هایی که می‌خواستند

بتونم در یک روز دویست تا تماس تلفنی بگیرم،ورد و اکسل و تایپ

چه ویژگی‌هایی براشون مهم بود

خوش برخورد

تسهیلاتی که پیشنهاد دادن:

سرويس رفت و آمد، دادن سیم کارت شاتل، بیمه تکمیلی، ناهار باقیمت پایین‌تر از بیرون

حقوق پیشنهادی من

طبق ضوابط شرکت

حقوق پیشنهادی آن‌ها

چیزی نگفتن

حس خوب از مصاحبه

مصاحبه آسون

نحوه درخواست: سایت خود شرکت

دعوت به مصاحبه: دو هفته تا يک ماه

برخورد مصاحبه کننده خوب

سابقه کار: اصلاً مهم نبود

پذیرفته نشدم

کل فرآیند: یک ماه

اگه در اين شرکت تجربه مصاحبه دارید، اون رو با دوستانتون درمیون بگذارید

نظرات شما در خصوص شرکت شاتل

تا این لحظه نظری از شما عزیزان ثبت نشده است. به دوستانتون در انتخاب محیط کار دوست داشتنی کمک کنيد :‌)

لطفا صبر کنید

گروه فناوری ارتباطات و اطلاعات شاتل

مدیرعامل: احمد نخجوانی

شماره تماس: 1525

نشانی: تهران، خیابان شریعتی، پایین تر از پل صدر، بن بست الهیه، ساختمان شاتل