شرکت تپسی

www.tapsi.ir

درباره تپسی

تپسی یک سامانه هوشمند درخواست تاکسی است که فعالیت خود را از خرداد ماه ۱۳۹۵ آغاز کرده و در حال حاضر در اکثر شهرهای بزرگ کشور حضور دارد. اپلیکیشن تپ‌سی پلی است میان مسافر و سفیر (راننده) که با حذف واسطه‌های سنتی هزینه‌ سفرهای درون شهری را به طرز چشم‌گیری کاهش می دهد. این اپلیکیشن قابل نصب بر روی گوشی‌های هوشمند بوده و در صورت نیاز، سازمان‌ها نیز می توانند از پنل سازمانی تپ‌سی که سازگار با محیط وب است استفاده نمایند. تپسی نام تجاری شرکت پیشگامان فن‌آوری و دانش آرامیس است. مؤسسان این شرکت سه دانش‌آموخته بهترین مراکز علمی ایران، اروپا و آمریکا هستند که طراحی نرم‌افزار تپ‌سی را به کمک گروهی از کارشناسان ایرانی به انجام رسانده‌اند. مدیریت و سرمایه‌گذاری تپسی کاملاً ایرانی است.

مدیر عامل: میلاد منشی پور

مدیر منابع انسانی: –  لینک پاسخگویی 

شرکت تپسی می‌تواند به تجربیات ثبت شده در سالپا پاسخ دهد. در صورت تمایل فرم زیر را برای دریافت "لینک پاسخگویی" تکمیل بفرمایید.

آدرس: تهران، خیابان سردار جنگل، خیابان بهار غربی ،انتهای کوچه ارکیده، پلاک ۳ (نبش اتوبان ستاری )

فرصت‌های شغلی در تپسی

ویرایش محتوای درباره شرکت

متشکریم که به ما در تکمیل پروفایل شرکت تپسی کمک میکنید. تمامی موارد این فرم اختیاری هست و نیازی به تکمیل کردن همه فیلدها نیست. پس از ارسال شما، موارد بررسی می‌شوند و پروفایل شرکت به‌روزرسانی می‌گردد.

اگه در این شرکت تجربه مصاحبه دارید، با دوستانتون درمیون بگذارید

مصاحبه مدیر محصول | آذر ۹۹

تجربه بد از مصاحبه | مصاحبه سخت | سابقه کار مرتبط: یک تا سه سال | نحوه درخواست: پیشنهاد از سمت شرکت | دعوت به مصاحبه: کمتر از یک هفته | برخورد مصاحبه کننده مناسب نبود

سه مرحله مصاحبه داشتم، که دوتا اسکایپی بود و آخری حضوری، سوالات تو هر مرحله به نسبت خوبی تکراری بود. هر سه مرحله تاخیر زیادی داشت، (مصاحبه دوم رو که یادشون رفته بود کلندر کنن و تا وقتی من شاکی شدم متوجه نشدن که یه مصاحبه ای میس شده، بعدش عذرخواهی کردم.) مصاحبه حضوری ۴۵ دقیقه تاخیر داشت، هیچ کس برای راهنمایی یا استقبال نیومد، از آدمایی که می دیدم راهنمایی میگرفتم، در نهایت هم گفتن با توجه به هزینه آنبوردینگ من حاضر نیستن بیشتر از حقوق فعلیم به من پرداخت کنن.
بعد دو هفته از آخرین مصاحبه هم کارشناس منابع انسانی از کنار سیستمش رد میشد که یه وویس داخل واتساپ برام ارسال کرد که رد شدم.

حقوق پیشنهادی من: ۱۰ میلیون تومان

حقوق پیشنهادی آن‌ها: ۷ میلیون تومان

پذیرفته نشدم (کل فرآیند: یک ماه)

🏳 گزارش این تجربه

ID

مصاحبه سرپرست حسابداری | شهریور ۹۹

تجربه نه خوب، نه بد از مصاحبه | مصاحبه سخت | سابقه کار مرتبط: بیش از ۱۰ سال | نحوه درخواست: سایت‌های کاریابی | دعوت به مصاحبه: بیشتر از یک ماه | برخورد مصاحبه کننده خوب بود

شرکت تپسی مصاحبه را تخصصی و فنی انجام میدهد و در ابتدا برخورد بسیار محترمانه ای از سمت منابع انسانی بود و همین طور تا انتهای مصاحبه ، با ساعت کاری که نامشخص و به گفته ی خودشان معمولا تا ساعت ۸ شب بود و همین طور رنج حقوقی مشکل داشتم .

مهارت‌هایی که نیاز دارند

تجربه ی کاری مفید
پشتکار
دانش بالا
آپدیت بودن
حوصله
نظم

حقوق پیشنهادی من: ۱۶ میلیون

حقوق پیشنهادی آن‌ها: ۹میلیون

پذیرفته شدم و خودم رد کردم (کل فرآیند: دو ماه)

۰

🏳 گزارش این تجربه

ID

مصاحبه Hr coordinator | شهریور ۹۹

تجربه خوب از مصاحبه | مصاحبه معمولی | سابقه کار مرتبط: یک تا سه سال | نحوه درخواست: سایت‌های کاریابی | دعوت به مصاحبه: کمتر از یک هفته | برخورد مصاحبه کننده خیلی خوب بود

من سه مرحله مصاحبه شدم، مرحله اول که تلفنى بود و حدودا ٧ دقیقه طول کشید و مصاحبه بعدى هم با خودشون بود اما از طریق اسکایپ بود و سوالات زیادى پرسیده شد و تقریبا ۴۵ دقیقه تا یک ساعت طول کشید و مصاحبه بعدى با مدیر منابع انسانى بود که سوالات کاملا با مرحله قبل متفاوت بود و چالشى بود. نتیجه رو هم از طریق واتس اپ ارسال کردند ، درسته پذیرفته نشدم اما یکى از مصاحبه هایى بود که لذت بردم.

مهارت‌هایی که نیاز دارند

پیگیر بودن
روابط عمومى خوب

پذیرفته نشدم (کل فرآیند: یک هفته)

🏳 گزارش این تجربه

ID

مصاحبه مرکز تماس – کال سنتر | سال ۱۳۹۹

تجربه بد از مصاحبه | مصاحبه خیلی سخت | سابقه کار مرتبط: یک تا سه سال | نحوه درخواست: کارمندان شرکت | دعوت به مصاحبه: بیشتر از یک ماه | برخورد مصاحبه کننده خیلی بد بود

مرحله اول منابع انسانی و سوالات کلی و روانشناسی بود – اینجا به شرکت علاقه مند شدم
مرحله دوم که خیلی هم معطل شدم و توی این کرونا همه ش واهمه داشتم که مریض نشم ( اکثر کارکنان مرکز تماس ماسک نداشتند یا ماسک را زیر چونه هاشون زده بودند!) – اینجا از بودن م در پشت درب انتظار مصاحبه پشیمون شدم!!
سوالات تکراری در باره سوابق کاری و درسی – سوالات شخصی هم پرسیدند درباره علایق و سلایق و وقت آزاد چه می کنی …..
خیلی اصرار داشتند اگر با سوپروایزرت به مشکل بخوری چی می کنی ؟ از اول انگار میدونستند مشکلات میخواد بوجود بیاد
درباره شرکتهای قبلی خیلی دوست داشتند بدانند و برعکس علاقه ای به توضیح شون نداشتم – فکر کنم می شناختند مدیران قبلی ام را.
در نهایت چون تعداد نفرات معطل شده زیاد بود مصاحبه زودتر از انتظارم تموم شد .
نکاتی که من خودم در زمان انتظار تا دعوت بشم به مصاحبه در اتاق شون از نیروهای اونجا شنیدم و دلیل اصلی شد دیگه دنبال جواب ش هم حتی نروم ( به احترام وقتی که گذاشته بودند ، پا نشدم برم!) – هنوز هم جوابی ندادند و این مثل اینکه عرف براشون و بچه هاشون گفتند چیز تازه ای نیست.
نکات برای کسانیکه می خواهند بروند مصاحبه پشتیبانی تپسی:
– با نیروهای مرکز تماس قرارداد یک یا دو ماهه می بندند ( حتی نیروهای قدیمی هم نمی دونستند که آخر ماه هستند یا قرارداد شون تمدید نمیشه ) – بچه ها می گفتند مدیر مرکز تماس این قانون رو پیاده کرده تا کسی شورش نکنه ! – این باعث شده بود ( از قول خودشون) در حین کار اکثرا دنبال شغل دیگری باشند و یا عده ای هم در حال معامله در بورس اوراق بهادار در حین کار باشند. ( سوء استفاده از منابع شرکت همیشه نشون میده که اوضاع داغون ه )
– مدیرعامل شرکت به بچه های کال سنتر گفته بدلیل اینکه کرونا اومده و اوضاع مالی مون خوب نیست – فعلا پاداش ی تعلق نمیگیرد و فقط حقوق پایه پرداخت میشه – خیلی ها از این موضوع ناراحت بودند و می گفتند چون می خواهند بروند توی بورس باید نشون بدهند سود داریم و هزینه ها رو کم کرده اند!!!! . جالب این بود که چهارطبقه ساختمان شون در بزرگراه ستاری رو اجاره کرده بودند ولی پاداشی برای کسانیکه کار می کردند در نظر گرفته نشده بود.
– از بجه هاشون شنیدم که درصد ابتلا به کرونا بدلیل عدم ضد عفونی درست و حسابی و رعایت استفاده از ماسک و شیلد خیلی بالاست ولی این موضوع رو ازبقیه پنهان کرده اند و کسانی بودند که بیمار بودند و خودشون قضیه رو پنهون کرده اند و مجبورشون کردند که سر کار بیایند. ترسیدم من هم که تازگی جراحی بینی داشته ام ( تصادف کردم!) ، اینجا کرونا بگیرم.
بیخیال شدم آخرش و رفتم فرداش یک شرکت دیگه که نزدیک خونه مون بود مصاحبه و از همون دم درب ش ضدعفونی و تب سنج و … داشت بصورت دورکاری مشغول بکار شدم.
ویژگی‌هایی که براشون مهم بود:
سربزیر بودن و مطیع تام بودن – خیلی دلشون میخواست بدونند آخرین بار کی عصبانی شدم – میخواستم بگم وقتی فهمیدم که نیروهاتون رو مثل برده باهاشون برخورد می کنید.

مهارت‌هایی که نیاز دارند

کار با کامپیوتر، سریع بودن در کار و تایپ و جوابدهی تلفن

حقوق پیشنهادی من: ۳.۵ میلیون تومان

حقوق پیشنهادی آن‌ها: ۲ میلیون تومان

هنوز جواب ندادن (کل فرآیند: یک ماه)

🏳 گزارش این تجربه

ID

مصاحبه مدیر پروژه فنی | خرداد ۹۹

تجربه خوب از مصاحبه | مصاحبه معمولی | سابقه کار مرتبط: یک تا سه سال | نحوه درخواست: سایت‌های کاریابی | دعوت به مصاحبه: بیشتر از یک ماه | برخورد مصاحبه کننده عادی بود

مجموعا ۴ مصاحبه فنی داشت پروسه که به دلیل اپیدمی کرونا سه تای اول روی اسکایپ برگزار شد و فقط آخری حضوری بود. تمام مصاحبه ها فنی بودند و بیشتر تمرکز مصاحبه کنندگان روی بررسی تجربیات قبلی من بود و کمتر جزئیاتی از این نقش در کل مصاحبه ها مطرح شد. تکیه مصاحبه کنندگان در این مصاحبه ها بیشتر بر فریم ورک های چابک و نقش هایی که در آنها داشته ام بود و در حین پروسه مشخص شد که تجربه ناموفقی که در کار کردن با agile coach قبلی داشته اند آنها را تشویق کرده به سمت مدیریت پروژه کلاسیک بروند با این فرق که یک فرد با پیشینه فنی را پای کار بگذارند تا از مدیران محصول و تیم های فنی بتواند حساب کشی انجام بدهد.
متاسفانه هر چه به انتهای پروسه نزدیکتر شدیم تمایلم برای قبول شغل کمتر شد چون بر خلاف انتظارم تپ سی را یک استارتاپ در حال حرکت به سمت شرکت های ساختاریافته کلاسیک درک کردم. در یکی از مراحل که در قسمت خودم اجازه طرح سئوال داشتم در خصوص فلسفه تعریف این نقش صحبت کردم و معلوم شد که دوستان به دلیل تجربه ناموفق همکاری با یک agile coach تصمیم گرفته اند به سمت کنترل پروژه کلاسیک و اینها بروند. در مصاحبه آخر هم که با ارشدترین فرد در حوزه محصولات تپ سی برگزار شد من سعی کردم بفهمم که openness ای برای بهبود فرایند در این نقش وجود دارد که مشخصا mind set مصاحبه کننده که در واقع قرار بود رئیس مستقیم من هم باشد اساسا با این مقولات بیگانه به نظر میرسید. به نظرم قبل از اقدام برای شغل مشخصی قبلا از کسانی که در آنجا کار کرده اند و یا مشغول به کارند پرس و جو داشته باشید و اگر دنبال کسب تجربه های شگفت انگیز در دنیای چابک هستید با اپلای کردن برای این تیم مدیریتی وقت تان را تلف نکنید
ویژگی‌هایی که براشون مهم بود:
گوش به فرمان بودن ـ تنها چیزی که من از نوع هدایت فرایند احساس کردم که پاشنه آشیل درخواست همکاری ام هم شد

مهارت‌هایی که نیاز دارند

کنترل پروژه / مدیریت محصول/ توانایی پیگیری نقشه راه محصول/ متقاعدکننده بودن/ توانمندی فنی برای استخراج گزارشات

حقوق پیشنهادی من: فرایند به قسمت منابع انسانی نرسید و صحبتی مطرح نشد

حقوق پیشنهادی آن‌ها: طبق آگهی ۵ تا ۸ میلیون تومان

پذیرفته نشدم (کل فرآیند: دو ماه)

🏳 گزارش این تجربه

ID

یه سر به شرکت‌های دیگه هم بزنید:

مصاحبه Business development manager | بهار ۹۹

تجربه نه خوب، نه بد از مصاحبه | مصاحبه معمولی | سابقه کار مرتبط: ۳ تا ۱۰ سال | نحوه درخواست: لینکدین | دعوت به مصاحبه: یک تا دو هفته | برخورد مصاحبه کننده مناسب نبود

مرحله اول صحبت تلفنی با واحد منابع انسانی بود. خیلی مثبت و مشتاق برای جذب نیرو بودن. گفتن ولی ۴ ۵ مرحله داره مصاحبه مون.
مرحله اول مصاحبه انلاین با نفری که همین پوزیشن بود اما قصد ترک شرکت رو داشت داشتم. کلا خوب بود سوال های عمومی بعد هم یک کیس. که به نظر خودم نسبتا خوب جواب دادم.
بعد چند روز تماس گرفتن اون پوزیشن نه ولی برای پوزیشن های دیگه میخوان با مدیر دیگه یی مصاحبه شم چون پتانسیل داشتم. دوباره مصاحبه انلاین ست شد.
این مرحله فردی که مصاحبه میکرد خیلی خودشو برتر میدید باز هم کیس مطرح کرد. منم شروع کردم به حل، اما اینبار خیلی غیر منطقی کیس رو طوری پیچوند که نتونستم جواب خوبی پیدا کنم. به نظرم هدفش همین بود چون حتی نمیتونست روش حل و منطق خودش رو توضیح بده برای مسئله اما روش من رو اشتباه میدونست.
و اخر مصاحبه هم پرسیدم که الان من رو رد کردین گفت بله. البته گفت که نباید اینو میگفته.
به نظرم بیشتر مصاحبه ها فرمالیته هستش. تا اینکه واقعا نیرو بخوان

حقوق پیشنهادی من: ۷ میلیون تومان

پذیرفته نشدم (کل فرآیند: دو هفته)

🏳 گزارش این تجربه

ID

مصاحبه مرکز تماس – کال سنتر | پاییز ۹۸

تجربه خوب از مصاحبه | مصاحبه خیلی سخت | سابقه کار مرتبط: یک تا سه سال | نحوه درخواست: کارمندان شرکت | دعوت به مصاحبه: بیشتر از یک ماه | برخورد مصاحبه کننده خیلی بد بود

مرحله اول – سوالات کلی درباره سوابق کاری و تحصیلی و شرایط کار – خیلی خوب بود

مرحله دوم – سرپرست و مدیر کال سنتر – سوالات تکراری مرحله قبل و فاجعه بود و همه ش سرشون تو موبایل شون بود و مسج میدادند و می گرفتند – فکر کنم درباره من بود! ولی جالب نبود که حین مصاحبه سوال می کردند و حین پاسخگویی من حواسشون به گوشی هاشون بود ……
شنیدم بقیه بخشها خیلی بهتر است – مرکز تماس ولی مدیریت ش خیلی ضعیفه – بیخیال ش بشید !
ویژگی‌هایی که براشون مهم بود:
صبور بودن

مهارت‌هایی که نیاز دارند

ارتباط با مشتری
کار با کامپیوتر

حقوق پیشنهادی من: ۳ میلیون تومان

حقوق پیشنهادی آن‌ها: ۱.۵ میلیون تومان

پذیرفته شدم اما خودم رد کردم (کل فرآیند: دو هفته)

🏳 گزارش این تجربه

ID

مصاحبه کارشناس ارشد توسعه | پاییز ۹۸

تجربه نه خوب، نه بد از مصاحبه | مصاحبه معمولی | سابقه کار مرتبط: ۳ تا ۱۰ سال | نحوه درخواست: دوستان و آشنایان | دعوت به مصاحبه: بیشتر از یک ماه | برخورد مصاحبه کننده عادی بود

مرحله اول با مدیر توسعه منابع انسانی بود که خیلی خوب بود، مرحله بعد با مدیر منابع انسانی بود که تمایل داشت بیشتر قدرت تحلیل را بسنجند اما از نظر من سوالات تحلیلی نبود ظاهرا در حین مصاحبه از بک نرم افزاری مثل وورکبل داشتند استفاده می کردند و‌بعد از من پرسیدند تیپ ام بی تی آی شما چیست ؟ که این را باید تستی که از طرف سازمان ارائه میشه بسنجه! البته من نوع تیپ را بهشون گفتم. کلا مصاحبه طولانی بود و بین حرف ها خیلی فاصله بود چون ایشون تایپ میکردن اطلاعات را و ارتباط چشمی خیلی کم برقرار می کردند. گفتند نتیجه را چه مثبت و چه منفی حتما اعلام می کنند الان دو ماه گذشته و من جای دیگه مشغول به کار هستم و هنوز هیچی اعلام نشده.
از دوز سازمان جالبی است اما از نزدیک متوجه بی نظمی و نبود خیلی چیزها در فرآیند های حاکم میشوید.

حقوق پیشنهادی من: ۶ میلیون

حقوق پیشنهادی آن‌ها: نگفتند

هنوز جواب ندادن (کل فرآیند: یک ماه)

۰

🏳 گزارش این تجربه

ID

مصاحبه Social Marketing Manager – Driver Side | پاییز ۹۸

تجربه خوب از مصاحبه | مصاحبه معمولی | سابقه کار مرتبط: ۳ تا ۱۰ سال | نحوه درخواست: سایر | دعوت به مصاحبه: یک تا دو هفته |

من چهار بار برای مصاحبه رفتم که سری ماقبل آخر با مدیر عملیات شرکت (نفر دوم) شرکت بود و مراحل پیشتر مصاحبه توسط
مدیران میان رده برگزار شده بود و تا اینجا همه چیز عالی و فضای مصاحبه خیلی دوستانه و با احترام بود.
اما آخرین مصاحبه با عزیزی بود که متاسفانه اومده بودند که ایراد بگیرند و از ثانیه اول مکالمه مشخص بود در نهایت چه خروجی از روند مصاحبه خواهند داشت.
خودتون باشید و از تجربیاتتون بگیدو خودتون رو آماده کنید که بعضی مصاحبه ها چالشی میشه

مهارت‌هایی که نیاز دارند

مهارتهای مربوط به پوزیشن مورد بحث که منافاتی با تجربیات و سوابق من نداشت

حقوق پیشنهادی من: ۸ میلیون

حقوق پیشنهادی آن‌ها: مشکلی نداشتند

پذیرفته نشدم (کل فرآیند: دو ماه)

🏳 گزارش این تجربه

ID

مصاحبه بک اند | پاییز ۹۸

تجربه خوب از مصاحبه | مصاحبه سخت | سابقه کار مرتبط: یک تا سه سال | نحوه درخواست: دوستان و آشنایان | دعوت به مصاحبه: دو هفته تا یک ماه | برخورد مصاحبه کننده خوب بود

من مرحله ی اول مصاحبه رو رفتم. منابع انسانی شون ساعت ۱۲:۳۳ دقیقه شب ایمیل زد بهم که فردا صبح ساعت ۱۰ مصاحبه ی الگوریتمی داری! ایمیل ش هم اسپم شده بود و من اصلا ندیده بودم ایمیل رو. این از این. حتی اگر ایمیل رو میدیدم باز نیاز داشتم یه مروری روی مباحث الگوریتم و ساختمان داده بکنم که اصلا فرصتی نشد.
اما فرایند مصاحبه ش رو دوست داشتم. گرچه بدون آمادگی رفته بودم و انتظار داشتم سوالاتی در مورد تجربیات قبلیم و نود جی اس بپرسن ولی سوالات الگوریتمی در حد سوالات ACM و المپیاد پرسیدن. من با کمک مصاحبه کننده تقریبا خوب پیش رفتم و جواب دادم. یک ساعت پای تخته داشتم لاگ می گرفتم کامپلکسیتی حساب میکردم! خب خیلی طبیعیه که تو باینری سرچ و مرج سورت و هش مپ و اینا رو وقتی مرور نکرده باشی خیلی یادت نیاد. با این وجود من خوب پیش رفتم و به زور به ۵ سال پیش رجوع کردم و یه چیزایی یادم اومد از اینا.
توصیه ام اینه که حتما روی مباحث الگوریتمی مسلط باشی کامل و چندتا سوال مرور کرده باشی بعد بری.
ویژگی‌هایی که براشون مهم بود:
یکی گفته بود آب نیاورده بودن. برای من چایی هم آوردن ! :)) ولی مصاحبه کننده گفت حتی اگر نظرمون منفی باشه باز بهتون خبر میدیم که خبری ندادن. البته آخرش ازش پرسیدم گفتم چطور بود مصاحبه ام؟ گفت نه خیلی عالی بود نه بد بود. حالا باید فکر کنم ببینم چطوره.
به نظر خودم که اوکی بودم نمی دونم توقعاتشون خیلی بالاس یا شاید ملت خیلی خفنن چه بدونم :))

🏳 گزارش این تجربه

ID

مصاحبه backend developer | پاییز ۹۸

تجربه بد از مصاحبه | مصاحبه معمولی | سابقه کار مرتبط: ۳ تا ۱۰ سال | نحوه درخواست: سایر | برخورد مصاحبه کننده عادی بود

مرحله اول یه سری سوالات کلی و دو تا سوال ساده الگوریتمی پرسیدن. مصاحبه کننده یه سری نکات رو یادداشت می کرد که من می تونستم ببینم چی می نویسه و این حس جالبی نداشت. از پذیرایی در حد یه لیوان آب هم هیچ خبری نبود.
اینجا گفتن نتیجه رو حداکثر یه هفته دیگه بهت خبر میدیم و البته ۱۰ روز طول کشید یک هفته‌شون.
مصاحبه دوم دیزاین بود و یه مساله کلی مطرح کرد و پرسید که دیزاین ها رو چطوری می چینی. توی این مصاحبه هم که بیش از یک ساعت طول کشید یک لیوان آب توی اتاق پیدا نمی شد.
بعد اینجا گفتن حداکثر یه هفته دیگه بهت خبر میدیم. که البته بعد دو هفته خبر دادن.
توی مصاحبه سوم بیشتر از این صحبت شد که چرا فکر می کنی تپسی ممکنه به دردت بخوره و از تجربه ها و اینا پرسیدن و این که چه زمانی می تونی حضور داشته باشی. حتی مصاحبه کننده به من گفت که بهت توصیه می کنم زودتر بیای. و گفت که نتیجه رو «حتما» اول هفته بعد بهت میگم.
الان چند ماه گذشته و هنوز نتیجه رو نگفتن 🙂
به نظرم بهتره با افرادی که اینقدر بدقول هستن(کافیه توی همین تجربه ها ببینید چند نفر رو مثل من سرکار گذاشتن) همکاری نکنید.
تپ‌سی به شدت از مشکل مدیریت منابع انسانی رنج می بره. دلیلش هم مشخصه چون هنوز نتونسته برای خودش شخصیت قائل باشه. فقط تونسته خودش رو به عنوان رقیب اصلی شرکت دیگه مطرح کنه.

مهارت‌هایی که نیاز دارند

میکروسرویس، الگوریتم

هنوز جواب ندادن (کل فرآیند: بیشتر از شش ماه)

🏳 گزارش این تجربه

ID

مصاحبه call center | پاییز ۹۸

تجربه نه خوب، نه بد از مصاحبه | مصاحبه معمولی | سابقه کار مرتبط: یک تا سه سال | نحوه درخواست: سایت خود شرکت | دعوت به مصاحبه: کمتر از یک هفته | برخورد مصاحبه کننده خوب بود

بعد از اتمام مصاحبه دوم متوجه شدم مصاحبه سه مرحله دار. مرحه اول کاملا اماده بودم و بعد از رائه رزومه به مرکز مراجعه کردم . مصاحبه اول توسط یکی از مدیران منابع انسانی انجام شد. که کاملا تایم کاری رو توضیح دادن و درباره کارم توی این سه سال توضیح دادم . طبق اگهی سایت jabinja و سایت خود شرکت ساعات کاری بین ۲تا۲۲.۴تا۲۴وو۴ شیفت عصر بود .که من باتوجه به همون زمان رزومه ارسال کرده بودم .ولی اون زمانی که من فراخونده شدم به سازمان گفتن ساعت کاری ( زمان خالی برای پست مرکز تماس فعلا شیفت ۱تا۲۱) و با توضیحات مسئول منابع انسانی کسانی مه ساعت ۲۲ به بعد از شرکت خارج میشن هزینه ایاب و ذهاب دارن. و ایشون تاکید کردن که تا هر زمان بخوایم میتونیم اصافه کار داشته باشیم که از این حق بهره ببریم .همون روز به من گفتن فردا ۱۰ صبح بیام برای مصاحبه دوم .دوتا خانم که مسئول و سوپروایزر بخش call center بودن. که دوباره روند دیروز تکرار شد . و وقتی ازشون پرسیدم درباره اضافه کار گفتن که به شما تعلق نمیگیره و هر زمان بخوایم اضافه کاری به شما محول میشه پس از حق ایاب و ذهاب برخوردار نخواهید بود ..من به حالت تعجب گفتم که دیروز خانمی که مصاحبه میکردن تاکید داشتن که میشه اضافه کار داشت که گفتن ما به امور بخش خودمون بیشتر مسلط هستیم ..پخش منابع انسانی ریز ماجرا رو نمیدونن. نتیجه بعد از رفت و امد این شد که بعد از صحبت با مسئوا منابع انسانی بعد از اینکه از پیش اون خانم ها برگشتن گفتن که رفتار شما بد بوده و ردتون کذدن. در صوذتی که من گفتم میت.ونم باهاشون صحبت کنم و بگم رفتار من اصلا این طوری نبود .گفتن جلسه دارن و شما اولین نفر هستین که میگین تیم مصاحبه کننده چنین و چنان… در نهایت شرکتی با دیسیپلین خوب بود که متاسفانه در انتخاب بعضی از مصاحبه کننده ها اشتباه کردن .
شغل موردد نظرتون حتتما مطالعه کنید. تمام بند ها و قسمت هاش.. و اگر میتونید در حین مصاحبه (در صورت امکان)کاملا انعطاف پذیر باشین چون ممکن گفته اشون طی چندین مصاحبه تغییر کنه..موفق باشین .

مهارت‌هایی که نیاز دارند

روابط عمومی بالا و متقاعد سازی مشتری

حقوق پیشنهادی من: وزارت کار

حقوق پیشنهادی آن‌ها: یک میلیون وهشتصد

پذیرفته نشدم

۰

🏳 گزارش این تجربه

ID

مصاحبه پشتیبانی مرکز تماس | پاییز ۹۸

تجربه بد از مصاحبه | مصاحبه معمولی | سابقه کار مرتبط: یک تا سه سال | نحوه درخواست: سایت‌های کاریابی | دعوت به مصاحبه: دو هفته تا یک ماه | برخورد مصاحبه کننده مناسب نبود

روز مصاحبه حدود سه ساعت کلی ادم رو منتظر نگه داشتن بعد از مصاحبه اول زنگ زدن برای مصاحبه دوم رفتم و همون سوالات تکراری پرسیدن !!!!! و گفتن زنگ میزنن و در مصاحبه سوم کلا همه حرفایی که تو مصاحبه اول زدن رو نقض کردن و بعد اینکه سه روز وقتمو گرفته بودن یه شغل جدید و با شرایط داغون بهم معرفی کردن و تازه گفتن که برای مصاحبه چهارم زنگ میزنن !!!!! والا وزارت دفاع انقد مصاحبه نداره ، من رد کردم و بهشون گفتم که کارشون دور از انسانیته بهتر بود این شغل مسخره رو از اول میگفتن که من وقتمو حروم نکنم واقعا افتضاح بود
جلسه اول کاملا معیارها و شغلتون رو با فرد مصاحبه گر فیکس کنین وگرنه یک هفته پاستون میدن بهم و در اخر بی نتیجه میمونید

حقوق پیشنهادی من: ۲.۳ میلیون تومان

حقوق پیشنهادی آن‌ها: وزارت کار

🏳 گزارش این تجربه

ID

مصاحبه توسعه دهنده بک اند | تابستان ۹۸

تجربه بد از مصاحبه | مصاحبه سخت | سابقه کار مرتبط: ۳ تا ۱۰ سال | نحوه درخواست: سایت خود شرکت | دعوت به مصاحبه: یک تا دو هفته | برخورد مصاحبه کننده خوب بود

مصاحبه ظاهرا سه مرحله داشت ولی من از مرحله ۱ جلوتر نرفتم، مصاحبه هم یه سوال الگوریتمی دادن و از شما میخواستن که راه حل بدید، سوال انصافا سخت بود و از کسی که توی فضای حل مسئله‌های ACM نبوده باشه، انتظار نمیره بتونه حلش کنه ولی من باز با کمک مصاحبه کننده قدم به قدم سوالو رو حل کردم که از دید خودم خیلی خوب بود عملکردم : ) . این مرحله یک ساعتو نیم طول کشید که اوایل گپ و گفت در مورد رزومم و کارایی که کردم، توضیحاتی در مورد تپ سی داده شد و بحثای این چنینی، در مورد حقوق و اینا هم صحبت شد. قرار شد که تا دو سه روز آینده بهم خبر بدن که الان مدت بسیار زیادی گذشته و هنوز منو با خبر نکردن : ))
اگر تجربه توی سیستم‌های با لود بالا و بیزنس‌های B2C ندارید، ممکنه با مطرح کردن یه سوال الگوریتمی سریع شما رو رد کنن که در مورد من این اتفاق افتاد. کل پلتفرمشون node.js هست که طبیعتا اگر کسی توی این پلتفرم و یا پلتفرمی شبیهش کار نکرده باشه، خیلی شانسی ندارید.

حقوق پیشنهادی آن‌ها: ۷.۵ میلیون تومان

هنوز جواب ندادن (کل فرآیند: دو هفته)

۰

🏳 گزارش این تجربه

ID

مصاحبه برنامه نویس اندروید | بهار ۹۸

تجربه بد از مصاحبه | مصاحبه خیلی آسون | سابقه کار مرتبط: یک تا سه سال | نحوه درخواست: سایت خود شرکت | دعوت به مصاحبه: بیشتر از یک ماه | برخورد مصاحبه کننده خیلی خوب بود

وقتی رسیدم شرکت نزدیک ۱۰ دقیقه ای منتظر بودم تا یه آقایی که گویا برنامه نویس ارشد اندروید بودن اومدن و منو هدایت کردن به یه اتاق شیشه ای. اول از خودش گفت که کی هست و … . فقط من یکم تعجب کردم چون گفت ۲ سال سابقه اندروید داره و هد اندروید تپ سی شده.
شروع کرد از روی رزمه من خوندن و یه سری سوال در مورد رزومه من پرسید و من بهش جواب دادم. که هیچ کدوم از سوال ها مربوط به اندروید و برنامه نویسی اندروید نبودن!
توی مدت ۴۰ دقیقه مصاحبه که بیشتر حاشیه بودش، دوتا سوال از من پرسیدن یکی لیک مموری بود و یکی هم در مورد RX Java.
که اول از من پرسیدن RX Java بلد هستی منم گفتم با چه چیزهایی کار کردم و نهایتا یه سوال از من در موردش پرسیدن که خیلی بر ام جالب بود چون دقیقا اون چیزی رو که گفتم کار نکردم رو از من پرسیدن! و نمی دونم ولی بنظر من خیلی کار بی مفهومی بود این کار.
در نهایت نمی دونم چرا ولی حتی با من در مورد نحوه رفت و آمد بعد از استخدام هم صحبت کردن کلی راهنماییم کردن. و گفتن هفته آینده برای ادامه فرایند باهام تماس میگیرن ولی خبری نشد.

پذیرفته نشدم (کل فرآیند: یک و نیم ماه)

🏳 گزارش این تجربه

ID

مصاحبه کارشناس فروش | مرداد ۹۸

تجربه بد از مصاحبه | مصاحبه خیلی آسون | نحوه درخواست: سایت‌های کاریابی | دعوت به مصاحبه: کمتر از یک هفته | برخورد مصاحبه کننده مناسب نبود

اصلا سوال پرسیده نشد فقط معرفی نفر توسط خودش. اون هم توی کلی سرو صدای کارمندان بخش رانندگان. از نفرات توی مصاحبه دسته جمعی به صورت تک به تک خواسته شد خودشون رو معرفی کنند و از سوابق کارشون بگن. در صورتی این سوابق توی رزومه ها بود ولی به هیچ وجه مورد توجه نبود روند جلسه کسل کننده. خسته کننده توی اوج گرما بدون سیستم سرمایش و بدون جای نشستن مناسب و به اندازه توی لابی شرکت. از اینکه مصاحبه دسته جمعی باشه غافلگیر شدم
برای این شغل به کسی که با تجربه باشه پیشنهاد نمیدم برای کسانی که میخوان کاری رو توی بُعد فروش توی یه جای مناسب شروع کنند خوبه. اینکه بدون توجه به تجربه و سوابق کاری به کسی پیشنهاد همچین کاری (بازاریابی توی خیابون) رو بدن خوب نیست. فارغ از این معطلی حدود یکساعته و همچنین مصاحبه دسته جمعی که اصلا هیچ جا اتفاق نمیوفته توی اینجا اتفاق افتاد.
ویژگی‌هایی که براشون مهم بود:
هیچی

مهارت‌هایی که نیاز دارند

هیچی

حقوق پیشنهادی من: ۳.۵ میلیون تومان

حقوق پیشنهادی آن‌ها: ۲.۳ میلیون تومان

پذیرفته شدم اما خودم رد کردم (کل فرآیند: یک هفته)

🏳 گزارش این تجربه

ID

مصاحبه توسعه‌دهنده فرانت‌اند | دی ۹۷

تجربه خوب از مصاحبه | مصاحبه سخت | نحوه درخواست: سایت‌های کاریابی | دعوت به مصاحبه: کمتر از یک هفته | برخورد مصاحبه کننده خیلی خوب بود

یکی از بهترین شرکت های که واسه مصاحبه رفته بودم برخورد فوق العاده آدم های بسیار با شخصیت و خوش برخورد روند مصاحبه فوق العاده مثل شرکت های ارو‍پایی مصاحبه اول فریم ورک بود و سوالات خیلی استاندارد و متناسب پرسیدن . مصاحبه دوم که کلا الگوریتم بود . خیلی با این حال کردم تنها جایی بود که تمرکزشون رو الگوریتم بود به جای تکنولوژی …
شرکت مشخص بود که دیسیپلین داره و من واقعا حال کردم ! عالی عالی

حقوق پیشنهادی من: ۶ میلیون تومان

۰

🏳 گزارش این تجربه

ID

مصاحبه مدیر توسعه کسب و کار | زمستان ۹۷

تجربه بد از مصاحبه | مصاحبه معمولی | نحوه درخواست: سایت‌های کاریابی | دعوت به مصاحبه: دو هفته تا یک ماه | برخورد مصاحبه کننده خیلی بد بود

اول که یادشون رفته بود قرار مصاحبه چیده شده. حدود چهل دقیقه معطل بودم که یکی از مدیران اوند برای مصاحبه. بسیار سرد و خشک و زننده برخورد می‌کرد.
هرچقدر تلاش کردم فضای سرد ایشون را بشکنم نسد.
بعد سوالات تخصصی در حوزه مد نظرشون را پرسیدن، نزدبک نیم ساعت بحث تخصصی. در آخر گفتن خب شما تو این موضوع مسلطی. بریم سراغ کیس.
سوالی مطرح کردن و یک ربع فرصت دادن بررسی کنم و نظر بدم. منم نظرمو دادم که بنظرم درست بود. با چند نفر هم بعدش چک کردم تایید کردن. خلاصه قرار شد مرحله بعد مصاحبه ام با سی لول هندی به زبان انگلیسی باشه و خبر کنن، ولی رفت که رفت.خیلی حرکت زشتی بود.
واقعا هنوز یاد سردی و خشکی بیجا و شدید اون اقا که میفتم حالم بد میشه.

حقوق پیشنهادی من: ۱۰ میلیون تومان

هنوز جواب ندادن

۰

🏳 گزارش این تجربه

ID

مصاحبه برنامه نویس Front End | پاییز ۹۷

تجربه خوب از مصاحبه | مصاحبه سخت | نحوه درخواست: دوستان و آشنایان | دعوت به مصاحبه: یک تا دو هفته | برخورد مصاحبه کننده خیلی خوب بود

اول بخش فنی مصاحبه بود که یکی از برنامه نویس های ارشد شرکت با من مصاحبه کرد. برخورد ایشون بسیار جدی ولی بسیار مودبانه بود. اول از همه در مورد مهارت های برنامه نویسیم و مقداری که برای هرکدوم وقت گذاشته بودم، روشی که یادشون گرفته بودم و میزان کار حرفه ای که با هر کدومشون انجام داده بودم سوال پرسیدن. بعد در مورد مهندسی اینترنت و مفاهیم پایه ای اون سوالات مختلفی پرسیدن و اگر بلد نبودم، درستش رو برام توضیح می دادن. سوالات تخصصی تر شد و طبعا سخت تر! در منطق مورد برنامه نویسی سوالاتی پرسیدن ولی در مورد سینتکس چیزی نپرسیدن (هرچند براشون مهم بود که من برای اون موقعیت شغلی به JS مسلط باشم.)
بعد از مصاحبه فنی، مصاحبه با مسئول منابع انسانی شرکت بود که ایشون بسیار گرم و خوش برخورد بودن. شروع به گپ زدن کردیم و در مورد اینکه چه مدرسه و دانشگاهی درس خوندم، چه رشته ای خوندم و چرا کاری که دنبالشم با رشته م مرتبط نیست صحبت کردیم. آشنایی مختصری به واسطه یکی از دوستان بین ما آشکار شد که فضا رو مقداری صمیمی تر کرد. بعد در مورد آینده کاریم پرسیدن و اینکه ۵ الی ۱۰ سال دیگه کجا خودم رو می بینم. بعد یک مساله ریاضی-منطقی دادن که روی وایت برد داخل اتاق مصاحبه شروع به حلش کردم و ایشون هم در حین حلش راهنمایی می کردن. بعد به گرمی خداحافظی کردن و گفتن از طریق دوستی که منو معرفی کرده بود، نتیجه مصاحبه رو بهم اطلاع می دن.
از لحاظ فنی در حوزه ای که اپلای می کنید قوی باشید، همچنین فنون پایه اون حوزه رو کاملاً مسلط باشید. حین مصاحبه آرامشتون رو حفظ کنید. در نظر داشته باشید که اونجا ممکنه ازتون بخوان سوالاتی رو به صورت تشریحی حل کنید (روی تخته وایت برد) تا میزان دانش، منطق و مدیریت زمان و بحران (!) شما رو بسنجن. چون در مصاحبه فرصت چندانی برای حل سوال نیست و شما به دلیل استرس ممکنه خیلی چیزها رو فراموش کنید. بنابراین راحت باشید و بلند فکر کنید، شخصی که باهاتون مصاحبه می کنه حتما با شما همراهی خواهد کرد و از این طریق با طرز فکر شما هم آشنا میشه.
من به دلیل نداشتن مهارت های کافی پذیرفته نشدم، اما بیماری بسیار سختی هم داشتم که به اطلاعشون رسوندم و شاید این موضوع هم توی پذیرفته نشدنم بی تأثیر نبوده، هرچند به من گفتن بعد از بهبود سلامت و یادگیری مهارت های لازم، مجدداً در صورت تمایل من به اپلای، اپلیکیشن منو بررسی خواهند کرد.
ویژگی‌هایی که براشون مهم بود:
وقت شناسی براشون بسیار مهم بود. در حدی که من داخل شدم و با دم در هماهنگ کردم و راهنماییم کردن که داخل راهرو منتظر باشن. فرد مصاحبه کننده با دقایقی تأخیر پیش من اومد و به من گفت گمون کرده تأخیر از من بوده. براش توضیح دادم که مقداری زودتر رسیدم و قبل از ساعت مصاحبه اینجا نشسته بودم و به من گفتن به شما اطلاع میدن و منتظر باشم، منم شماره شما رو داشتم ولی زنگ نزدم. بعد ایشون با حراست مجموعه تماس گرفتن و از این بابت به شدت بهشون انتقاد کردن! بعد با عذرخواهی و در عین جدیت منو به اتاق مصاحبه دعوت کردن.

مهارت‌هایی که نیاز دارند

مهارت های پایه اینترنت
مهارت برنامه نویسی کامل در HTML/CSS/JS
آشنایی ترجیحی با فریم ورک های JS خصوصاً React (البته من با Vue آشنایی نسبی داشتم ولی پایه JSم به اندازه کافی قوی نبود)

پذیرفته نشدم (کل فرآیند: یک ماه)

۰

🏳 گزارش این تجربه

ID

اینجا کار می‌کنید یا کردید؟ لطفا تجربتون رو باهامون به اشتراک بگذارید

هنوز تجربه‌ای ثبت نشده :‌(

آخرین شرکت‌های به‌روز شده

سالپا

سالپا | SALPA