سوالات پرتکرار

آیا شرکت‌ها از اطلاعات نویسندگان تجربه اطلاع دارند؟

خیر. اطلاعات نویسندگان تجربه (که تنها شامل ایمیل افراد برای پیگیری‌های بعدی می‌باشد) نزد سالپا محفوظ خواهد ماند و تجربه‌ها بصورت کاملا ناشناس منتشر می‌گردند.

چقدر طول می‌کشد تا یک تجربه منتشر شود؟

تجربه‌ها ممکن است بین ۲ الی ۵ روز بسته به حجم تجربه‌های ثبت شده طول بکشد تا تایید و منتشر شود. پیشاپیش از زمانبر بودن این فرایند پوزش می‌خواهیم.

همچنین، اگر پس از ثبت هر تجربه ایمیل خود را تایید نکنید، سالپا این حق را دارد که آن تجربه را منتشر نکند.

شرکتی که می‌خواهم تجربه‌ام را بنویسم در سالپا نیست!

اشکالی ندارد، شما اولین نفری هستید که تجربه آن شرکت را ثبت می‌کند :‌). با اولین تجربه، صفحه شرکت در سالپا ساخته می‌شود.

ترتیب قرار گرفتن تجربه‌ها به چه صورت است؟

تجربه‌ها بر اساس تاریخ ثبت آن‌ها در سالپا نمایش داده می‌شود و ترتیب نمایش آن‌ها به معنای مهم بودن یا کم اهمیت بودن تجربه‌ای نیست. درضمن توصیه می‌کنیم به خواندن یک تجربه بسنده نکنید. چرا که همه می‌دانیم هر تجربه برای یک فرد با ذهنیت و نحوه بیان اوست، و برای شناخت بهتر شرکت استناد به یک تجربه موجب سوگیری اشتباه (بایاس) می‌شود.

آیا به “گزارش تجربه” ترتیب اثر داده میشه؟

بله. سالپا ممکن است در تایید اولیه تجربه‌ها سختگیرانه عمل نکند (که البته این مرز سختگیری را حد میان سانسور نکردن و قوانین سایت می‌دانیم). اما با گزارش کاربران، تجربه مذکور با وسواس بیشتری بررسی می‌شود و درصورت مخالفت با قوانین و یا بر اساس تعداد گزارشات ثبت شده، تجربه از روی سایت حذف می‌شود.

از کجا بفهمیم یک تجربه واقعی است؟

تجربه‌ها توسط کاربران سایت ثبت شده است. بهترین راه برای استفاده از تجربه‌ها بدون دغدغه به این موضوع که آیا این تجربه واقعی است یا نه، مطالعه چندین تجربه در آن شرکت است. اگر تعداد تجربه ثبت شده در شرکتی کم باشد، دیگر چاره‌ای نداریم جز اینکه به اطلاعات کم کفایت کنیم.

شرکت‌هایی که عملکرد خوب در منابع انسانی از خود نشان می‌دهند، مشتاقانه از کارمندان و مصاحبه شوندگان می‌خواهند که تجربه خود را در سالپا بیان کنند. این موضوع باعث می‌شود که تصویر کلی تجربیات آن شرکت به تصویر واقعی نزدیک شود (چیزی که به آن قدرت “خرد جمعی” می‌گوییم).

چرا تجربه ها بی نام است؟

دوست داریم که افراد در قالب واحد “سالپا” تجربه خود را بیان کنند. تجربه‌های بی‌نام کمک می‌کند افراد راحتتر و بدون چارچوب‌های اضافی مانند قضاوت شدن، شناسایی شدن، و یا الزام برای نوشتن بهترین متن، تجربه خود را با ما به اشتراک بگذارند. ما بر این باوریم که تجربیات بی‌نام در محیطی که همگی برای ساخت آن تلاش می‌کنیم بهترین عملکرد را دارد و به واقعیت نزدیکتر است.

چرا تجربه من منتشر نشده است؟

اگر تجربه شما در چارچوب قوانین سایت بوده، لطفا کمی صبور باشید. ممکن است حجم تجربه‌های دریافتی زیاد شود و انتشار تجربه‌ها به تعویق بیفتد. در هر صورت می‌توانید دلیل آنرا از طریق فرم ارتباط با سالپا جویا شوید.

آیا همیشه تجربه‌ها بر روی سایت باقی خواهند ماند؟

خیر. تجربه‌ها هم تاریخ انقضا دارند! هم اکنون، تجربه‌ها با عمر بیش از سه سال از روی سایت حذف می‌شوند. بعنوان مثال در سال ۹۹ هستیم و تجربه‌های مصاحبه سال ۹۶ و قبلتر از روی سایت حذف شده‌اند.

میخواهم صفحه شرکت‌مان را در سالپا ایجاد کنم

صفحه شرکت تنها با اولین تجربه ساخته می‌شود. در غیر این صورت از ساخت صفحه شرکت معذوریم.

برخی شرکت‌ها تجربه‌ای در آن‌ها ثبت نشده است!

بله، برخی شرکت‌ها تاریخ انقضای تجربه آن‌ها پایان یافته است و دیگر از آن شرکت تجربه‌ای ثبت نشده است. ما صفحه شرکت را نگه خواهیم داشت و درصورتی که پس از مدت معینی تجربه‌ای در آن ثبت نگردد حذف می‌شود.

آیا شرکت می‌تواند تجربه‌ها را به سلیقه خود حذف یا اصلاح کند؟

(همچنین سوال: آیا تجربه‌ای به درخواست شرکت حذف می‌شود؟)
خیر. سالپا دسترسی و پنلی برای شرکت‌ها ندارد. آن‌ها تنها می‌توانند از طریق دکمه گزارش تجربه، همانند سایر کاربران، گزارش کنند. تجربه‌ها در صورت مخالفت با قوانین ذکر شده در سایت حذف می‌شوند. همچنین، منابع انسانی شرکت می‌تواند پس از درخواست لینک فرم پاسخگویی، به تجربیات ثبت شده برای شرکت پاسخ دهد.

چگونه شرکت می‌تواند به تجربه‌های ثبت شده پاسخ دهد؟

پاسخگویی از طریق منابع انسانی یا مدیرعامل شرکت میسر می‌باشد. برای این منظور، به صفحه شرکت مراجعه فرمایید و در فرم ویرایش اطلاعات شرکت گزینه درخواست لینک پاسخگویی به تجربه‌ها را انتخاب نمایید.

شرکت ما نمی‌خواهد در سالپا صفحه‌ای داشته باشد!

این حق شرکت است که برای حذف صفحه خود در سالپا ادعا کند و سالپا با این موضوع مشکلی ندارد. درخواست حذف صفحه از طریق مدیرعامل یا مدیر منابع انسانی شرکت با ایمیل سازمانی به آدرس info@salpaco.com امکان پذیر است. در این صورت تجربیات آن شرکت حذف شده و از ثبت مجدد تجربه برای این شرکت‌ها با ذکر دلیل به کاربران سایت جلوگیری می‌شود.

آیا شرکت‌ها باید نگران تجربه‌های غیرواقعی باشند؟

اگر شرکتی گمان می‌برد که تجربه‌ای غیرواقعی و یا غیرمنصفانه بیان شده است، در وحله اول آنرا گزارش دهد تا بررسی بیشتری از سوی سالپا صورت پذیرد. علاوه بر آن، شرکت می‌تواند با ذکاوت به تجربه ثبت شده پاسخ دهد تا برای خوانندگان این موضوع حل و فصل شود.

از کجا بدانیم تجربه ما جزو اسرار سازمانی است یا خیر؟

درواقع میزان محرمانگی اطلاعات به مدیران شرکت بستگی دارد. در عصر ارتباطات و شبکه‌های اجتماعی بهتر است مدیران پیش از هر اتفاقی مرز اسرار سازمانی را برای کارمندان (و یا حتی کسانی که تنها برای مصاحبه به آن شرکت رفته‌اند) مشخص سازند.

در سالپا، تجربیاتی که از جملات و اعداد و ارقامی که در فضای رقابتی کسب و کارها اسرار سازمانی تلقی می‌گردند استفاده شده باشد، تایید و منتشر نمی‌شود. همچنین، تجربیاتی که توسط کاربران با ذکر دلیل بر محرمانگی اطلاعات گزارش شوند بررسی و حذف خواهند شد.

اگه سوالی دارید که در موارد بالا جواب داده نشده، حتما از طریق فرم تماس با سالپا باهامون درمیون بگذارید.

آخرین شرکت‌های به‌روز شده

سالپا

سالپا | SALPA